Една несигурна бъдеща булка.

  • 12 888
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 173
На тази възраст бих се притеснила само ако бившата е била законна съпруга. Ако е била гадже, стига да не е бил едновременно и с двете, лъжейки и двете, не виждам проблем.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Драма куин.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Явно е бил едновременно и с двете. Ако е било и за дълъг период...Сама казва, че е зарязал бившата си заради нея, реално я притеснява именно вероятната склоннност към паралелни връзки. Да, има такива мъже - не понясят да са сами, не понасят да не са центъра и фокуса във всяка връзка и често разчитат на "резервен" вариант и могат дълго да поддържат паралелна връзка. Ние няма как да знаем твоят дали е от тях...Млад е, отскоро сте заедно, всичко е възможно във времето. Внимавай, особено периода на бременността и  майчинството са особено рискови за подобни екземпляри...А може и да са напълно неоснователни страховете ти...

# 18
  • Мнения: X
Нещо не схванах. Той е напуснал бившата и се е хванал с теб. Държи се добре, всичко ви е наред, детето е желано и планирано. Къде е проблемът всъщност?
Явно проблемът е в несигурност, ниска самооценка и глупава ревност, също незрялост и липса на житейски опит. Хормони също. Дано поумнее дамата след време.

# 19
  • MT
  • Мнения: 538
Бъди позитивна - никой не знае какво може да стане в бъдещето. Успех!

# 20
  • Мнения: X
Здравейте, ще бъда максимално кратка:Бременна съм от мъжа, когото обичам, заедно сме от скоро, но се познаваме отдавна. Предложи ми брак, държи се чудесно с мен и всичко по реда си. Приказка. Ноо..съм забелязала тенденция у него да не се пуска от една жена,преди да се хване с друга. В нашия случай, той напусна бившата си заради мен. Държи се наистина повече от добре, той е мъж на място, грижовен и мил е, но някак си ме тревожи мисълта, че е възможно да ме постави на мястото на бившата си.. Объркана съм. Всичко с него е чудесно, но тази мисъл ме влудява. Да вмъкна и двамата искахме бебето и беше планирано, на под 25 години сме, но аз съм готова за това, по всичко си личи, че и той.. Е, какво е вашето мнение.. има ли повод да се притеснявам ?
Аз "видях" нещо, което никой не е споменал....познавате се отдавна.Значи, той те познава отпреди, но през това време е сменял приятелки, а сега точно е "решил/забелязал/разбрал", че обича всъщност теб и зарязва последната си приятелка заради теб?
Подобна ситуация не би ме притеснила, ако сме се запознали наскоро, той се е влюбил лудо в мен и е решил, че иска мен до себе си занапред.
В описаната от теб ситуация обаче, мисля, че бих се притеснявала.
Изобщо, би ме притеснил всеки мъж, когото познавам от години, а той едва сега е разбрал, че съм любовта на живота му.

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравейте, ще бъда максимално кратка:Бременна съм от мъжа, когото обичам, заедно сме от скоро, но се познаваме отдавна. Предложи ми брак, държи се чудесно с мен и всичко по реда си. Приказка. Ноо..съм забелязала тенденция у него да не се пуска от една жена,преди да се хване с друга. В нашия случай, той напусна бившата си заради мен. Държи се наистина повече от добре, той е мъж на място, грижовен и мил е, но някак си ме тревожи мисълта, че е възможно да ме постави на мястото на бившата си.. Объркана съм. Всичко с него е чудесно, но тази мисъл ме влудява. Да вмъкна и двамата искахме бебето и беше планирано, на под 25 години сме, но аз съм готова за това, по всичко си личи, че и той.. Е, какво е вашето мнение.. има ли повод да се притеснявам ?
Аз "видях" нещо, което никой не е споменал....познавате се отдавна.Значи, той те познава отпреди, но през това време е сменял приятелки, а сега точно е "решил/забелязал/разбрал", че обича всъщност теб и зарязва последната си приятелка заради теб?
Подобна ситуация не би ме притеснила, ако сме се запознали наскоро, той се е влюбил лудо в мен и е решил, че иска мен до себе си занапред.
В описаната от теб ситуация обаче, мисля, че бих се притеснявала.
Изобщо, би ме притеснил всеки мъж, когото познавам от години, а той едва сега е разбрал, че съм любовта на живота му.
Видях го същото нещо, но от тези 3 думи ("познаваме се отдавна") нищо не може да се заключи.

Класическа ситуация е, когато едно момче има чувства към едно момиче, но не споделя тези чувства - причини може да има безброй: примерно мисли, че момичето е много над нивото му (примерно много красиво) и няма да отговори на чувствата му, или пък момичето си има приятел (аз лично, особено пък като по-млад, не бих действал и не бих споделял чувства, ако момичето има приятел), или примерно са в една компания, или са приятелки с гаджето му.... Безброй варианти има. В някакъв момент по някакъв начин се разбира, че и тя отговаря на чувствата му (тези неща понякога се разбират наистина много неочаквано) и окрилен от признанието той зарязва замиращата връзка. Особено пък ако се познават примерно от училище, университет или нещо подобно - там хич не е лесно да се признаят чувства, всеки се прави на много велик и над тези неща и гледа да не стане за смях, ако не е споделено...

Естествено са възможни много други сценарии, сред които е най-притеснителен този с паралелните връзки, но не виждам защо винаги трябва да се допуска възможно най-негативното в ситуация без достатъчно информация. Ако авторката има желание - ще поясни. И да няма желание, сигурен съм, че доста хора ще доизмислят възможните негативни сценарии, за да могат да изкажат мнението си за тях Simple Smile
Скрит текст:
На мен ми се е случвал точно един от безобидните варианти - видял съм някакво момиче на купон, момичето ми е харесало много външно и също като поведение в общата компания (имахме сходно чувство за хумор и се смеехме на едни и същи неща или поне така ми се стори тогава), но е било заедно с момче, което прилича на неин интимен приятел, въпреки че не са се държали като гаджета. Аз пък съм бил в нещо като връзка и не съм търсил активно в този момент. По-късно обаче момичето почва да демонстрира някакъв умерен интерес към мен във фейсбук. Отново до тук на мен не ми е достатъчно да се задействам - може би просто имаме сходни вкусове. В някакъв момент обаче обща приятелка казва, че момичето питало нещо за мен, също че всъщност въпросния младеж не ѝ бил точно гадже, мразела го и дрън дрън и ако съм я харесвал, да съм действал. ОК, супер, веднага се задействам, осъществяват се две срещи - едната е спонтанна (от по-голяма компания оставаме двамата сами), другата е покана от моя страна, и двете срещи обаче хич не ми допадат - нито магия има, нито привличане, нито лекота на общуване, нищо. Даже някои неща в нея доста ме поотблъскват и до там си оставаме в общи линии - сравнително далечни познати с любезно-приятелски отношения. (в последствие все пак се оказа, че тя си е сериозно гадже с въпросното момче, а общата приятелка нещо не е разбрала). Така че хората могат да си се познават по отдалече (напр. в една компания) от много време, но отношенията им в някакви моменти да търпят сериозна динамика и в посока сближаване и в обратната посока.   

# 22
  • Мнения: X


bgtatko81, варианти всякакви са възможни, така е.
Аз просто бих си имала едно на ум, ако мъж ме познава от години, а едва сега решава, че съм любовта на живота му.Каквато и да е ситуацията, това, на мен лично, ми говори за един нерешителен мъж.Все пак, само на по 25 са, дори май под 25....Това е.

# 23
  • Мнения: X
Amour*, в случая говорим обаче за общо дете, не за "кой от 10тимата, с които бях на опознавателна първа среща миналия месец да си избера". Решителен или не - факт е бъдещото им бебе вече, дали си струва да се коментира решителността му при тези обстоятелства?

Достатъчно е решителен, за да не даде на заден при (по всичко изглежда) поредното непланирано бебе в този форум и да предложи брак. За разлика от доста задочни участници из тукашните теми.   

Хората са различни, на мен лично примерно ми е все тая за кой и кога е направил първата стъпка, стига в крайна сметка да са се получили нещата... Не че нещо - но авторката не ми прави впечатление на много по-решителна. Simple Smile Да не търсим зорлем кусури, само за това призовавам... Имат си достатъчно реални такива обикновено Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Според мен излишно се притесняваш. Може би заради хормоните и бременността ти се отключва някаква защитна реакция. Чувала съм и от други бременни жени да се притесняват как могат да бъдат изоставени. Това, че е зарязал друга, за да бъде с теб - ами често се случва и не при всеки е тенденция.
Но и гаранция за нищо няма. Вярвай се и се надявай на щастлив семеен живот и не се трови излишно, особено след като поведението му е безупречно и чувствата ви са взаимни.

# 25
  • Мнения: 10 993
Не си мисли глупости. Не вярвам да те смени за някоя друга след като ще имате дете. Мъжете не са толкова прости и обикновено си гонят интереса - а той не е да дават издръжка на бившата и да живеят с новата. Е освен ако бившата не е супер гад да ги трови. Дръж се добре с него и всичко ще бъде наред.

# 26
  • Мнения: X
Изобщо, би ме притеснил всеки мъж, когото познавам от години, а той едва сега е разбрал, че съм любовта на живота му.

Сексът без предпазни мерки, довел до бременност, не е "любов на живота".

Да му мислят младите. Peace

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Изобщо, би ме притеснил всеки мъж, когото познавам от години, а той едва сега е разбрал, че съм любовта на живота му.

Сексът без предпазни мерки, довел до бременност, не е "любов на живота".

Да му мислят младите. Peace

Що да не е? Личен опит- забремениха ме на 3-ия месец, за да не хукна пак някъде по купони Simple Smile Твърдението беше, че съм жената на живота му и като гледам още е така Simple Smile

# 28
  • Мнения: X
Що да не е? Личен опит- забремениха ме на 3-ия месец, за да не хукна пак някъде по купони Simple Smile Твърдението беше, че съм жената на живота му и като гледам още е така Simple Smile

Само времето ще покаже този тежък термин "любовта на живота" за кого се отнася.

# 29
  • Мнения: 603
На годините на момичето съм почти и мога да кажа, че съм имала връзка с един такъв подобен господин. Притеснявах се винаги дали ще ме замени с друга. Забрави варианта да стой с теб, защото имаш дете от него. Такива мъже и дете няма да ги спре, ако са нацелили ново готино гадже. По думите ти, ако той е зарязал нея, заради теб, защото е намерил нещо ново - бих абортирала.
Щом се съмняваш дали да се омъжиш за него - не е правилният. За браковете няма съмнения - или го искаш, или не.

Общи условия

Активация на акаунт