Априлчета 2017 - Тема 8

  • 68 303
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, аз голям зор виждам сама. Направо не помня батковците как съм ги къпала самичка...Този е като шило! Няма спирка от въртене и като го насапунисам - няма и хващане и става ма-за-ло Joy Та викам сина да ми помага. Ако не е той - не знам. Може би е въпрос на навик. Отвикнах, понеже мъжа ми като е тука, го къпе само той, а като никога цяла зима си беше тука. Та сега - през носа ми излиза Joy

# 676
  • София
  • Мнения: 4 011
Имам въпрос към всички с по-тежички малчовци. Как миете дупето на бебето?
Аз още го мия на чешмата, обаче много рита и много тежи...не знам до кога ще мога така..и се чудя как да се улесня?

# 677
  • София
  • Мнения: 18 679
Не виждам как. И аз се мъча на мивката Disappointed Започне ли да стои стабилно прав по команда - може и на душа, обаче сега ако пробвам - сяда и то си става направо къпане. Затова - в мивката.

# 678
  • Мнения: 1 341
Еми зор си е къпането сама. Аз затова съм горда че се справих. Дупет аз я мия права. В банята слагам една постелка да не хлъзга. И я облягам нейните гърди на моята ръка /ако ме разбирате/ та с другата ръка мия дупето. Слушалката е на земята и със същата ръка с коятл мимя после изплаквам. Не е лесно, но това е положението. Аз от 8кг я мия така. На мивката отдавна не мога.

# 679
  • Мнения: 1 008
А къпете ли всеки ден? Една мама ми сподели, че не.

# 680
  • Мнения: 1 341
Къпя да. Но и на мен една мама тук в градинките ми каза, че според нейния педиатър, след 6тия месец можело през ден или два да се къпе бебето.

# 681
  • Мнения: 785
Откакто навърши 6 месеца я къпя през ден,защото я къпя сама и ми е много трудно.Ако имаше кой да помага,щях всеки ден,но таткото е на работа по това време,а баткото,откакто се подхлъзна на мокрото и падна,не го ангажирам.

# 682
  • София
  • Мнения: 4 011
Къпя два пъти в седмицата. Той изобщо не обича и пищи. Доктора каза, че е напълно нормално да се къпе не повечв от 2 пъти седмично, реших че ме устройва.

# 683
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз дори преди да стане на 6 месеца не съм го къпала всеки ден, с изключение на лятото. Но сега вече започва да се налага, защото започнах да го пускам да играе навън и се цапа много повече. Не мога да го сложа да спи с прахоляка от двора по врата, става и топло, ще се поти...Сега се почва голямото къпане и приучване към ежедневна хигиена Grinning

# 684
  • София
  • Мнения: 4 011
О за лятото задължително...ще видим на морето в двора на слънчевия душ.

# 685
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
За спането аз някъде от около петия месец започнах да приспивам легнала до него на леглото, той вършее, обикаля, понякога и по един час приспивам така, но той щом му се доспи, идва до мен, хваща ми ръката и се сгушва. Изобщо вече забелязвам, че много от нещата, които му говорим, ги разбира и реагира адекватно. Дори напоследък казва едно плахо „Дга”, когато е съгласен с нещо, което му предлагаме. Но други съзнателни думички още няма, само безспирно бръщолевене, най-често като е недоволен имитира моето викане, или пък кака му като мрънка за нещо, той с един провлачен тон я имитира толкова смешно, че на нея бързо й минава сърденето.
За къпането имахме един критичен период, в който много плачеше, тогава започнахме да разреждаме, но сега любовта към водата се върна с пълна сила и гледаме при възможност вечер да не пропускаме. Даже днес го потопихме в един басейн, няма такава радост, такова махане с крака, няма такъв рев на излизане. Но предната нощ беше много тежка, за първи път спи на чуждо място от както е осъзнато човече и беше изключитено неспокоен на заспиване, а посред нощ вдигна хотела с десетминутен рев. Оправихме се, де, и сега вече почиваме пълноценно.

# 686
  • Мнения: 1 341
Оо да сега като става топло, и с ходенето точно сл мислех, че сигурно ще се къпем по два пъти на ден. Но аз съм оптимист. Мисля че даже като стане още по стабилна ще я къпя права. И мисля да си освободя вечерите. Че с мъжо не можем да се видим от бани и легени.

# 687
  • Мнения: 1 008
Само аз ли къпя всеки ден.... никой не ми е казал, че може да се пропуска  Crazy А вече е топло ...

# 688
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък нямам търпение да започне да стои прав, като му кажа, а не когато си иска, за да купя от тия детските табуретки, мъничките и да я сложа под мивката в банята за миенето на ръце. Значиии в момента това ми е почти толкова трудно, колкото миенето на дупе. Хем да го държа, хем да мия едната ръка, хем да пазя с другата да не свали абсолютно всичко около мивката - страшно е Joy

# 689
  • Мнения: 1 341
Алиса и аз къпя бе споко Simple Smile морална покрепа. Такива ми е сладко топло къпано бебе Simple Smile) въпреки че ме прави луда докато я намажа и облека ама карай Simple Smile)
А Белинда да това с миенето на ръце и у нас абсолютно същата работа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт