Как се събуждате? Колко време ви е нужно за да "влезете в час" ?

  • 21 695
  • 175
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 480
От 13 някъде до към 15 - 15.30 съм полужива, понякога буквално ми е лошо за сън. После ми минава. Сутрин съм ОК, ставам веднага след алармата, която е включена за час и половина преди излизане. Всъщност от събуждане до началото на работния ден имам два часа и половина, даже три. Ако си оставя само един час за шофиране до работа рискувам да си счупя нервите и да закъснея.
Скоро прекратявам този режим, само дето не знам на какъв точно ще мина. Sweat Smile

Нямам избор. Почвам в 8 работа(и аз си оставям 10-15 минути да съм преди това в офиса, за да мога до 4.30 да съм приключила срещи и в 5 без 10 да мога да си тръгна). Имам 1 час в едната посока път, т.е. в 7 без 20 съм излязла от нас, зависима съм от обществен транспорт по график. Ако "дремя" на бюрото и не съм навън и аз умирам за сън до 3 следобед. Особено, ако съм видяла клиент на обяд и сме ударили едно просеко и се върна на топло в офиса и клиентът е доволен и съм спокойна. Времето след това ползвам за администрация и планиране на следващия ден, пия второ кафе понякога. Най-добре ми е, когато имам срещи/инспекции следобед и съм заета и не ми се спи толкова. И аз не обичам да бягам в последната минута. Оставям си време сутрин като стигна до главния офис да си сложа обувки според облеклото за деня, да си оправя косата, да хапна едно варено яйце или плод, да подредя, ако трябва да мъкна мостри и т.н. и трябва да ходя до друг офис.
Жената идва в 6.30 и си отива в 6 през седмицата да "управлява" децата и къщата, докато ние с мм работим.

"Луксът" спане през уикенда при мен е до 7 часа. Децата са на спортни занимания и тогава няма жена, ставам и правя закуски, но като изпратя спортистите си пускам ТВ или филм.
Това е причината да нямаме домашни любимци. Нямам никакво време и желание да обгрижвам още някой.

# 31
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
обикновено будя часовника или алармата. не им давам думата  Laughing
за 10 мин. трябва да съм излезнал за работа и 2-3 мин. преди започването и да съм  там (в съблекалнята). никакъв проблем.

# 32
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
От както се изместихме в др държава, 2та часа разлика и късното започване на училище са изцяло в моя полза! Ставам в 7:20 от раз, правя закуска за училище, правя си студено мляко с безкофеинов нес е хуквам към банята. После вдигам децата, оправяме се, закусват, мотаем се с прическите (2 момичета, май това отнема най-много време) и в 8:35 излизаме. В България ми беше лудница, ставах в 6 и пак не ми стигаше времето.

# 33
  • Мнения: 4 518
Рядко чувам първите 2-3-4 аларми, за щастие и мъжа ми не им обръща внимание. Следващите 2-3 аларми, които чуя се изключват и след това право в тоалетната, правя кафе и гледам сутрешния блок. След около половин час правя лека тренировка (нищо натоварващо сърцето), 5мин къпане, правя кафе на мъжа и се връщам в леглото при него. Следва гушкане и 100 часа мъки за да се събуди... Обличам се за пред хора и тръгвам. Като отида на работа пак пия кафе.
Преди ставах по-лесно, работата на смени ме превърна в робот. Имам чувството, че цели работни седмици ми липсват. Ако се наложи мога и за 5мин да съм в кондиция. Мога и 3 часа да спя(ако е важно), да се събудя без аларма, пак да съм в кондиция почти веднага, но в момента, в който екстремната ситуация свърши, никаква ме няма. И в дискотека мога да заспя.

# 34
  • Мнения: 4 808
Алармата ми е нагласена да звъни три пъти, но напоследък ставам още на първата. ММ отдавна се кани, че един телефон ще падне в жертва, но напоследък нещо съм се повредила, щом ставам още при първия звън на алармата и даже много често се събуждам още преди нея. Аз винаги съм била нощна птица, лягам си между 12-12,30, но от година и половина насам започвам работа в 8,30. Ставам в 7,30, минавам първо през банята, ММ вече тръгва на работа, а аз имам време за себе си - кафе, цигара и грим. Излизам от къщи в 8,20-8,30. Откакто навърших 40, сутрин ставам преизпълнена с енергия, щастлива и позитивно настроена.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592

Будя се трудно и първите няколко часа съм на автопилот...

# 36
  • София
  • Мнения: 4 258
Ако не гоня полет, ставам без аларма, на принципа "когато тогава". Имам около час за разсънване, което включва кафе, комп. и душ.
На възраст съм вече и бързането ми е противопоказно. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 334
Аз ставам в 7:00 ч., нагласям кафе машината > баня > грим и прическа> будя ММ в 7:20 ч. , чистя след животинката (нощно животно е и е много активно през нощта), обличам се и в 7:50 се изстрелвам навън. До 9-10 часа ми е неадекватно и всичко правя на автопилот. Закуската, обяда, облеклото и обувките ги приготвям от вечерта, за да си спестя стреса на сутринта. Bowtie

# 38
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 236
душ след спане е вреден. измива ти хубавите сънища. Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Никакви проблеми нямам със ставането. Даже нещо съм се повредила и нямам нужда от аларма. Събуждам се в 6 абсолютно наспана. Пускам си един чай и докато истине до степен за пиене съм минала през банята, облякла и омазала с кремове. Пия чая на крак и приготвям нещо за ядене на работа. В 6.45 вдигам детето, оправям леглото, обличам я, правя прическа и следя миене на зъби. В 7.10 излизаме за градина и работа.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 258
Уау, ти наистина си Хай Спийд.  Laughing

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Искрено ме разсмя. Не съм го избирала по този критерий ника, но наистина си е на място Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 334
душ след спане е вреден. измива ти хубавите сънища. Laughing

За мен няма по-хубаво от душ след сън! Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 4 518
душ след спане е вреден. измива ти хубавите сънища. Laughing

За мен няма по-хубаво от душ след сън! Heart Eyes
Чувала съм, че вечерния душ е препоръчителен. Сутрин като се изкъпеш тялото било по-уязвимо. Преди се къпех само вечер, но сега след "тренировката" не мога да не се изкъпя.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 549
О, забравих чистенето на кучката. Понеже е дребна, а аз мързелива, не я извеждам сутринта, тя си върши работата към 6, а аз после чистя.

И аз обичам да си тегля един бърз душ сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт