Резултати от микробиология

  • 146 067
  • 1 912
  •   2
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 226
Здравейте момичета!

През цялата бременност се боря с редуцирани лактобацили и повишено количество анаероби (като не винаги се изолираха конкретни бактерии). Буквално през месец слагам глобули и направих вече 4 курса с Лактажин (отделно взимам орален пробиотик), изглежда че нищо не помага..

Вече влязох в 38г.с и се надявах поне сега микробиологията да е чиста защото съм се настроила за естествено раждане, но днес ми излязоха тези резултати. Бихте ли ги коментирали? Дали според вас биха попречили на естествено раждане/навредили на бебето?
Предполагам, че АГ пак ще ми изпише някакви глобули, но още чакам да отговори, а се притеснявам, че може раждането да започне преди да е приключило лечението...


Аз също съм така постоянно съм с Бактериална вагиноза и съм бременна. Според лекарката ми няма да я излекувам сега.

# 1 771
  • Мнения: 9 112
След първия триместър трябва и може да се лекува.

# 1 772
  • Мнения: 226
След първия триместър трябва и може да се лекува.
Аз го лекувам от 6 месеца и е неизлечимо.

# 1 773
  • Мнения: 9 112
Като не Ви лекуват правилно, такова е...
Иначе, да, при бременност, и гъбички, и БВ, са много по-лесни за възникване, но има безопасни начини да се третират, както и правилни такива Simple Smile

# 1 774
  • Мнения: 226
Като не Ви лекуват правилно, такова е...
Иначе, да, при бременност, и гъбички, и БВ, са много по-лесни за възникване, но има безопасни начини да се третират, както и правилни такива Simple Smile
Ами не е така. Лекуват ме с препарати, които са точно за БВ и пробиотици и вагинални пробиотици и пак не става. БВ се лекува с метронидазол и клиндамицин и двете съм ги слагала и никакъв резултат😉

# 1 775
  • Мнения: 9 112
Ако искаш, сподели схемите, по които е минавало лечението, да видим къде са пропуските, защото трябва да има такива, за да не се получава.
Колко пъти е лекувана БВ досега, и от бременността ли е възникнала или от преди това съществува?

# 1 776
  • Мнения: 226
Ако искаш, сподели схемите, по които е минавало лечението, да видим къде са пропуските, защото трябва да има такива, за да не се получава.
Колко пъти е лекувана БВ досега, и от бременността ли е възникнала или от преди това съществува?
От бременността ми се появи. Първо Клиндавазин и две седмици Лактобор. После арилин рапид и пак Лактобор. След това флуомизин, макмирор и нищо тя си е там.

# 1 777
  • Мнения: 2 593
Разбира се, че ще е там, освен Лактобор е трябвало да изпишат и Гинофилус. Дори и да има някакви лактобацили останали след лечението, те явно не са достатъчни да се противопоставям на Гарднерелата, която така или иначе си живее във влагалището и дори да сложиш 15 пъти АБ, няма да я елиминираш 100%. При високо ph, което се обуславя тя ще порасте по-бързо от гъба при дъжд.
Ето това е масовата грешка, която правят АГ при лекуване на БВ, не довършват лечението с подходящ вагинален пробиотик и на следващия месец - хоп, пак Гарднерела. Която накрая ще стане резистентна и на метронидазол, и на клиндамицин и после - какво? То няма да може да се излекува изобщо. Ужас е така да се третират пациентки, при това бременни…

# 1 778
  • Мнения: 9 112
Лечението е било неадекватно:
Арилин, Клиндавазин - добре, те чистят биофилма, който бактериите образуват по стените на влагалището. След тях се работи в посока коригиране на киселинността на влагалището, защото бактериалната вагиноза е в следствие на липсващи лактобацили (или малко), а когато тях ги няма - няма кой да произвежда млечна киселина, за да се поддържа добре кисела среда. Лактобор - изписан ти е на късмет, без ясна представа какво точно ще направи - Лактобор, както и Гинофит гел, както и Вагизан глобули - са млечна киселина. Тоест, слагането им действа в посока коригиране на киселиността и подготвяне на средата, в която ще се заселят лактобацилите. Чак тогава (поне 5 вечери слагане на вид млечна киселина) има смисъл да се постави вагинален пробиотик, 7 вечери подред, или 10. След десетина дни се пуска изследване на секрета, да се види изчистен ли е бактериалният биофилм - ако да, супер, значи няма повече нужда от Арилин/Клиндавазин, ако не - прави се отново курс, и се повтаря всичко отначало. Ако е изчистен биофилмът - но има минимално количество лактобацили, продължава се с млечна киселина и лактобацили. Всичко това, докато не се види в резултата "преобладаващи лактобацили" или поне "умерено количество".
Справянето с бактериална вагиноза е процес...за съжаление доста досаден, но пък това е начинът, по който се получава. Понякога с месеци. При някои жени става и от 1 курс на лечение.

# 1 779
  • Мнения: 226
И гинофилус пробвах, но положението си е същотото за съжаление. Не знам дали е от това, че слагам Утрогестан вагинално.

# 1 780
  • Мнения: 318
Страшно е полезна информацията, която споделяте и със сигурност ще потърся друго мнение след раждането. И ще пробвам с Гинофилус и Вагизан, защото реално в момента дори нямам нужното време да мина през целия курс преди термин...

За съжаление и при мен проблемите с вагиналната флора възникнаха точно заради дълъг прием на максимална доза Утрогестан (близо 6 месеца). Въпреки че през цялото време го приемах орално. Преди бременността дори да съм имала проблемна микробиология, всичко се е нормализирало след 1 курс на лечение. А сега, подобно на Елиза, пробвахме всякакви препарати винаги в комбинация с пробиотик, но резултатът е незадоволителен.

# 1 781
  • Мнения: 9 112
Всъщност естрогеновите препарати намаляват риска от БВ, тоест, би трябвало утрогестанът да помага, а не да вреди на микрофлората.

# 1 782
  • Мнения: 226
Всъщност естрогеновите препарати намаляват риска от БВ, тоест, би трябвало утрогестанът да помага, а не да вреди на микрофлората.
Утрогестана е прогестерон. А иначе първо Лактобор и след това гинофилус или и двете заедно?

# 1 783
  • Мнения: 9 112
По-добре Вагизан вместо Лактобор.

*Коригирам се за "естрогеновите" препарати - идеята е, че ниските естрогенови нива водят до проблеми тип БВ, защото ниски естрогени=ниски нива на гликоген=липса на хранителна среда за лактобацилите. Затова и в перименопаузата е често срещана БВ. Как обаче точно действа прогестеронът в случая, трябва и аз самата да си изясня, защото явно връзка има. Ще пиша допълнително, а и дискусията е полезна, дано стигнем дружно до някакъв извод!

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 15:48 от Café del Mar

# 1 784
  • Мнения: 2 593
Тук се намесвам отново в дискусията ви.
Не, не се слагат успоредно 2 вида вагинални средства. Първо едното - Вагизан, после Гинофилус.
Ето тук искам да направя една корекция в схемата, защото аз лично ползвам Гинофилус от повече от 10 години, както когато не съм имала лактобацили,  така и за превенция, както и след лечение на инфекции.
7 до 10 дни е много малко, след лечение е добре да се направи ударния курс от 14 дни, след това да се отиде на контролна микробиология, след което да се продължи с поддържаща схема в зависимост от актуалния резултат. Със 7 дни със сигурност ще са малко. Това е моят опит, пробвала съм много различни схеми и това е, което мога да добавя.

Общи условия

Активация на акаунт