Минималистичен начин на живот

  • 439 891
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 5 085
  • София
  • Мнения: 13 357
Реге, Икеа и Юск не са добър пример, защото целта им е да предлагат удобни, достъпни като цена  практични качествени мебели. Специално в Швеция са най-популярни сред студентите и младите семейства, които сменят често квартири и живеят в апартамент. При тях апартаментите не са вечно собствени, а си купуват нещо като дългосрочно ползване (20, 30 г.). Често ги сменят, заради месторабота или повече деца в семейството. Затова имат различно възприятие от нас за дома. Собствени са им къщите и такива обикновено купуват по-зрели двойки и тях вече ги обзавеждат в типичния сканди минимализъм.
По света просто Икеа излизат по-скъпи, а и са наистина качествени, заради което са се наложили масово.
Аз ги харесвам само в частта с улеснения та за прибиране и организиране на дома. И детското обзавеждане. Откъм изчистеност и минимализъм в интериора имам други предпочитания.

# 5 086
  • Варна
  • Мнения: 5 282
На мен не ми харесват икейските мебели с острите си ръбове, от които краката ми са целите в синини. Е, не са така режещи като Виденов, но пак доста боли. Разминаваш се само със синини. А тия от Виденов дерат кожи и кръв пускат.
Иначе и аз имам някои икейски неща вкъщи, имат и много практични модели. Но като цяло не ми допадат тези ръбати и студени форми.

# 5 087
  • MI
  • Мнения: 11 841
Уф, винаги изпускам снимките. Frowning1

Аз да си призная, че имам сувенири. Няколко магнита на аспиратора, иначе нещо което може да се ползва - например от местна керамика, стъкло и т.н. Дори някоя кукла, но ако са красиви. Харесва ми да си ги гледам.

Като заговорихме за енергии, само за мен ли всяка къща си има такава и някак не си представям всички в един стил? Ако някой ден имам късмета да реновирам каменна къща от преди 100 или повече години или вила на морето, никога не бих ги обзавела минималистичен стил. Дори красива селска къща не си представям така.... Но аз си признавам, че не понасям скандинавски стил. Красив е, ОК, но не е за мен. Обичам да гледам снимки на къщи, в които са смесени различни стилове, особено ако къщата е с история... Но дори да слезем на земята и да забравим списанията за интериорен дизайн, докато гледахме различни апартаменти за купуване преди няколко години, всеки си го представях по съвсем различен начин...

# 5 088
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Я, пак интериора сте подхванали. Simple Smile

И за да сме по темата. Монохромен минимализъм. Знам, че на много хора не им харесва. За мен това е съвършен минималистичен дизайн. И не само, че ми харесва, но бих живяла там. (Това е истински дом, между другото - на шведски дизайнер.)







# 5 089
  • Мнения: 8 912
Тъкмо щях да пиша, че скандинавски стил бих харесала за хотел (че ще се вижда колко е чисто), но в последния пример ще се депресирам за броени минути. Толкова празнота, че натоварва чак.

# 5 090
  • Мнения: 4 808
За мен този дом на снимките горе е твърде сив, скучен и студен. Аз обичам домът да е цветен и да е изпълнен с живот. Имам няколко картини по стените, няколко сувенира и много магнити на хладилника, които си обичам, защото ми напомнят за пътуванията ми. Не понасям килими и дебели пердета. Имам и възглавнички по диваните, но не за красота, а се ползват непрекъснато. За мен домът е дом, а не музей. Въпреки това, почти нямам прахосъбирачки, гледам да ми е лесно като чистя и всичко да е прибрано на мястото си. Цветовете са ми много важни, създават настроението и стила на дома.

# 5 091
  • Мнения: X
Аз бих заживяла в такъв дом, но не обещавам да остане в този си вид Grinning
Като го гледам, започвам да мисля как ще го декорирам. Предполагам, че стилът е професионално решение, за да не влияе върху работата на дизайнера. Всеки артист има моменти на изчерпване, когато започва да се повтаря. Струва ми се, че с такъв дом това се минимизира в някаква степен.

# 5 092
  • Мнения: 2 266
Да, библиотеката ми е мечта от дете. Мм угажда на всичките ми приумици и ги строи. Аз украсявам само Simple Smile

И у нас на супа само не караме. Хапва се, не е като да не се.
Готви се всеки ден, правя си седмично меню и се хапва по 4-5 пъти на ден.


В щатите ли си?

# 5 093
  • Мнения: 2 266
Реге, Икеа и Юск не са добър пример, защото целта им е да предлагат удобни, достъпни като цена  практични качествени мебели. Специално в Швеция са най-популярни сред студентите и младите семейства, които сменят често квартири и живеят в апартамент. При тях апартаментите не са вечно собствени, а си купуват нещо като дългосрочно ползване (20, 30 г.). Често ги сменят, заради месторабота или повече деца в семейството. Затова имат различно възприятие от нас за дома. Собствени са им къщите и такива обикновено купуват по-зрели двойки и тях вече ги обзавеждат в типичния сканди минимализъм.
По света просто Икеа излизат по-скъпи, а и са наистина качествени, заради което са се наложили масово.
Аз ги харесвам само в частта с улеснения та за прибиране и организиране на дома. И детското обзавеждане. Откъм изчистеност и минимализъм в интериора имам други предпочитания.


20-30 години ми звучи като собствено на изплащане,както е навсякъде по света.

# 5 094
  • София
  • Мнения: 13 357
Собствено на изплащане не им е, защото след изтичане на този период или го сменят, или си удължават срока с ново плащане. Не се наследява, не е собствено, а на общината.

На мен много ми хареса дизайнерският апартамент. С малко икони по стените, цветни възглавници и 2-3 къта с вечнозелени растения и ще се чувствам перфектно в него. Само завесите ще отрежда до нивото на перваза и ще съм си като у дома.

Последна редакция: чт, 04 юни 2020, 09:24 от Fever Ray

# 5 095
  • Мнения: 28 665
И на мен този дом ми изглежда като болница, и аз като Блу бих го харесала за хотел! И аз обичам цветове и то топли, свежи, създаващи настроение..в никакъв случай не бих си направила целия дом в бяло, може би само една стая или кухня или спалня, но хол или детска в такъв стил би ме убил!

# 5 096
  • MI
  • Мнения: 11 841
Ето това е перфектен пример за стила, който не харесвам. Grinning Единствено пода в хола много ми хареса и части от спалнята.

# 5 097
  • Мнения: 2 081
Скандинавския стил е много депресиращ , да вкарат малко цвят . Какви са тези сиви картини на сива стена и черни цветя ...

# 5 098
  • Мнения: 18 592
Апартаментът на дизайнера е поредното доказателство, че минимализмът вирее на широко - в пряк и в преносен смисъл. Мисля, че Гал писа напред за това, с което съм съгласна.

# 5 099
  • Мнения: 8 912
Пак го гледам дизайнерския апартамент, но вече на голям екран. Спалнята е най-жива. Перде, килимче, рошави декоративни възглавнички (все прахосъбирачки иначе), цветен детайл като обувки (макар че не обичам с обувките по килима)... и ето малко живот.
А като гледам кухнята, за пореден път се убеждавам, че не харесвам всички уреди да са вградени.

Общи условия

Активация на акаунт