Минималистичен начин на живот

  • 439 866
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
О, да! Като купихме къщата, в гаража намерихме 4 ръчнотъкани вълнени черги. В началото не им обърнах никакво внимание, но миналото лято ги избрахме и есента ги сложихме. И о, чудо! Температурата на стаите се вдигна, това е първата зима в живота ми, в която краката ми не са лед. И да ми се смеете, обаче на спалнята,  зиме слагам и вълнен губер. Яд ме е, че не сме запазили вълнените юргани на баба ми.

# 1 216
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз мисля полека да се върна към времената на нашите баби доколкото мога -нещата да са ми от естествени материи пък който иска да ми се смее.Едно време и къщите винаги са били подредени,защото не е имало излишък на вещи.Другата ми голяма мечта е да си купя керпичена къща с каменни плочи на покрива

# 1 217
  • Мнения: X
Черги и килими нямаме никакви, че с любимците само това липсва. Но то и тая зима, с двойното саниране и почти без отопление, не са паднали под 22 градуса температурите.

# 1 218
  • София
  • Мнения: 38 604
Купих едно мини килимче, кучката пак го припика. Не става. То и нямаме нужда.
Стара къща иска големи разходи за отопление. Нищо общо с минимализма. Освен ако не е направен тотален специален ремонт.

# 1 219
  • Мнения: 2 328
Ние нямаме нито едно килимче. Много ми е добре така.

# 1 220
  • Пловдив
  • Мнения: 1 439
Здравейте.Наскоро си мислех дали да ползвам един губер като килим, че детето все си играе по земята.Само че се чудя дали няма трудно да се почиства.

# 1 221
  • Мнения: 4 808
Здравейте.Наскоро си мислех дали да ползвам един губер като килим, че детето все си играе по земята.Само че се чудя дали няма трудно да се почиства.
Много трудно се почистват, иначе държат много топло. Аз съм ги ползвала и като покривки за леглата. Имах два, тъкани от баба ми, но като се местехме в новото жилище, така и не ги взех, много място заемат. Обаче родопските одеала още си ги ползваме през по–студените зими.

# 1 222
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Децата израснаха с китеник на пода. Няма такъв комфорт откъм топлина, истински вълнен китеник. Почистването е трудно, но не невъзможно. Прахосмукачка всеки ден, прането само на специални места( аз го носех на автомивка), хамалогия си е, но пък децата прекарваха часове наред легнали и седнали на пода без да се притеснявам.

# 1 223
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Чистя вълнените черги всеки ден с прахосмукачка с турбо четка. Няма как - 4 котки, 2 от тях дългокосмести, при това бели. Като стана, първо космите ми се набиват на очи. Носим ги лятото на автомивка, мога да ги пера на двора, но не искам да тровя земята с химия. Пък и тежат като са сухи, кой знае какви са мокри. За селска къща са си перфектни. Който не е пробвал, не знае разликата.

# 1 224
  • Мнения: X
Помня, че като бяхме деца със сестра ми, непрестанно дърпахме килима в детската, понеже ни пречеше на лего конструкциите. Майка ми откачаше всеки път, но архитектурните ни постижения бяха по-важни. Laughing

# 1 225
  • Мнения: 8 890
не са ми нужни килими.

# 1 226
  • Мнения: 28 653
Охххх и аз нямам килими, само в хола,...защото иначе като тропам като кон по ламината с чехлите все едно, че съм в офиса!

# 1 227
  • Мнения: 551
Имам един въпрос - как се вдъхновявате и мотивирате? Или ако вие сте мотивирани попринцип, препоръчайте ми нещо на мен
На мен доста мотивиращо ми действат видеа или снимки, можете ли да ми препоръчате нещо?

# 1 228
  • София
  • Мнения: 5 965
Имам един въпрос - как се вдъхновявате и мотивирате? Или ако вие сте мотивирани попринцип, препоръчайте ми нещо на мен
На мен доста мотивиращо ми действат видеа или снимки, можете ли да ми препоръчате нещо?

Най-добрата мотивация е да ти писне от вещи и безпорядък. Тогава лесно решаваш да направиш промяна. Ако намираш жилището си и начина на живот за нормални, тогава няма как да се мотивираш.

# 1 229
  • Мнения: 4 808
Аз много се вдъхновявам от снимки. Като видя някоя подредена като аптека кухня, ми се иска и моята да е такава. Или като видя нещо у приятели, направено по различен начин, който никога не ми е хрумвал, си казвам, виж ти, значи можело и така. Пробвам, понякога новият начин се оказва по-добър, понякога не. Понякога ти хрумва някоя идея, осъществяваш я, а се оказва красиво, но непрактично.
P.S. Днес ММ отваря в несвяст всички кухненски шкафове, за да намери едно нещо, въпреки че му обясних принципа на разместването, ама кой да ти помни?!

Общи условия

Активация на акаунт