Жегите започнаха навред давайте с коремчета напред - ОКТОМВРИ 2006

  • 13 435
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 192
Здравейте и от мен,
позагубих се 2-3 дни, а днес докато прочета всичко, та стана 16 ч.
Искам да се върна към темата сутиени. Да кажа на Галенцето и Галея, че аз сутиена си го купих от магазина за бременни в подлеза на Тримонциум. Там има освен българско и турско бельо. Но аз все пак, като почитател на българското, си взех един нашенски за кърмачки, с разкопчаващи се чашки, но ви предупреждавам, че е без банели и подплънки! Много го нося вече, не е мръднал. И пранета в пералнята издържа! Simple Smile А все пак е 14 лв., докато този модел на Триумф е 60 лв.!!!
Аз да ви кажа че от 3-4 дни усещам бебчо. Всъщност се оказа, че съм го усещала доста отдавна, но рядко и по малко и не можех да бъда сигурна! Е, сега вече съм сигурна, че е мънинкото ми най-любимо бебче!  Laughing С татито почнахме и да му говорим по малко, защото доки каза, че децата не само чуват гласовете ни, но и след раждането разпознават гласа на майките си! Да, въпреки, че не виждали, когато чуели гласа на мамата, се поуспокоявали и объщали главички! Simple Smile))) Толкова добре ми звучи това, че вече мога да бъда чута, че дори и да не е много вярно, предпочитам да не го успорвам! Simple Smile))
Поздравявам новите мами с добре дошли!
Херка, страхотна страничка, браво!!! Simple Smile
Писи, не се притеснявай за усещането. Ако не сега, то до няколко дена ще го усетиш. Пробвай да легнеш по гръб с ръка на коремчето и да се вслушаш...
Весе, и аз имах зачервено гърло и моето Джипи ме посъветва точно с лайка и лъжичка сода в нея да се жабуркам... Но аз не стигнах до там. Заа 2-3 дни настинката ми отшумя! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 793
Писи не си сама Hug и аз не го усещам, вчера татито ми слуша корема каза че се чувало все едно някаква вода, ходи нагоре надолу  Laughing

Vesseto относно зачервено гърло-чай с мед и да се ядат лимони с мед, помага, даже може един лимон нарязан в една купичка и покрит с мед и през час два или по- точно като  минеш от там по една лъжица  Peace

# 32
  • Мнения: 1 671
Момичета, ето ме и мен пак!
Херка, ако ти се занимава, можеш да ми сложиш едно  stork-boy
Димитрова не ми каза със 100% сигурност, но три пъти го гледа от различен ъгъл и трите пъти видя newsm46. Иначе бебо изглежда наред и се развива нормално, само главичката му е малко по-голяма Simple Smile Спеше и не благоволи да ни погледне дори, само помърда с палчетата на крачетата за здрасти.
РС коте, и моят бебок тази седмица мърда по-малко. На мен също ми трябваше известно време да разбера, че не ми къркори стомаха, а нещо шава в корема. Embarassed
Цветомира, добре дошла!   bouquet Много се радвам, че има още една октомврийска мама!
Илияна, честито момиченце!  newsm51
Момичета, аз само чаках да ми кажат, че бебето е добре и пак му купих някои неща - 3 броя ританки, 1 камизолка, чорапки, 1 лигавниче и едно страхотно плетено комплектче. Плетеното комплектче е в екрю с бели панделки и има панталонки, жилетка, терлички и шапка. Всичко това си взех от Бялата къща, там нещата са на супер цени и ги произвеждат на място. Харесах си и дантелен комплект за изписването и ми казаха, че мога да си го поръчам със синя панделка!  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 015
Хера и на мен сложи !

# 34
  • Мнения: 1 369
Здравейте и от нас:))
Леле ,докато видя,че има нова тема и вие сте изписали 2 страници.
Днес бяхме на консултация,бебчо расте-видя се и от ехографията,и на мама корема расте:)) Поизточиха ми малко кръвчица днес за БХС,ще видим резулата другата седмица.
Иначе и аз не го усещам още,но като го видях колко активно си мърдука, се успокоих. Сигурно скоро ще ги усетим:))
Весе,питаше за токсоплазмозата. Аз цял живот съм имала котки, и определено не мога да си представя,  че ще се разделя с настоящата ми- много готина сиамка:) Това беше едно от първите неща,които попитах, и докторката каза,че ако е само домашна и не излиза навън, няма страшно. Обаче аз настоях да си направя изследването. Не се поема от задравната каса,струва около 20лв. При мен резултата беше отрицателен,мацата си остава вкъщи:)) Да видим сега какво ще я правим като се роди бебчо-тя си отваря всички врати самичка.Ще трябва да сменим бравите или да сложим ключ на бебешката стая newsm78
Евелина,добре дошла в отбора на бъдещите свекървички:)) да са ни живи и здрави момченцата:)
Минъонке,не се засекохме днес, нищо-следващия път:)))
Аз заставам зад идеята за среща на софииските мами,само дето не знам как ще се организираме- най-добре да е през някой уикенд...може в някой парк? Ще сме готина картинка-10-15-20 бременни на куп:)) preggo preggo preggo preggo preggo
Хехеее докато пишех,видях на Мишката момченцето:)) Хайде и на теб като на Евелина честито, аз хубаво казах,че накрая ще си направим футболен отбор:)
Ура утре е петък! smile3558

# 35
  • Мнения: 1 128
     Здравеите,бременелки.
     Добре доШли на ножите мам4ета.
     МиШе,каквиз са тези истории?Аз като глам по форумите,много народ седи в болни4ни месеци наред.Моята приятелка и тя доста време,каза 4е има проблеми в работата и доктора я разбрал.Аз помолих моите работодатели да ме гонят,за да мога да си взимам парите за безработни(ако си тръгна сама няма да имам право на тези пари),заШтото тук няма да ми дадат дълго време болни4ни ако няма свръх голям проблем,а работата ми е на крак и много дале4е.Така 4е избора беШе мой.Но в твоята ситуация на съд бих ги дала.ХваШтай адвокат да ти обясни какви права имаШ и се заШтитавай.
       Wesse,токсоплазмозата не се прехваШта само от животни,може да се зарази ако се ядат плодове и зелен4уци,който не са измити основно.Има едни специални препарати за миене на тези продукти и е по сигурно отколкото когато ги миеме само със вода.Това заразяване ако се хване за първи път докато сме бременни може да има мноооооого зна4ителни последици за детето,така 4е аз Ште се изследвам.Тук докторите съветват да се прави изследване,когато реШиШ 4е искаШ дете оШте преди бременноста.
       Относно имената,преди да забременеем бяхме по сигурнино сега ни настъпват съмнения.Ако е мом4е татето Ште мисли името и Ште е испанско(татето е испан4е,ако е моми4е Ште го мисля аз и името Ште е българско.И на двамата оба4е ни е все едно какво да е бебето.Само да е здрави4ко,милото.
       Хайде със здраве и много да не ви гонят жегите.Забравих да ви кажа,4е съм много Штастлива.Мадридските власти официално обявиха 4е ве4е е разреШено да се напълнят 4астните басейни.Досега нали имахме суШа и беШе забранено.В наШия блок имаме и ако не работя през лятото Ште кисна наволя и така Ште се боря със жегите. newsm53 newsm08
    

# 36
  • Мнения: 793
Здравейте и от мен, поне днес не топло, поне при нас  Wink

За  имената, с моят съпруг се разбрахме, че ако е момиче той избира името, ако е момче- аз Simple Smile Но тъй като сме дългогодишна връзка/срам да кажа колко Embarassed/ Името и за момче и момиче се заеха отдавна от нас двамата  Hug  само уведовихме родителското тяло  Party

# 37
Добро и прохладно утро казвам днес на всички коремчета,ама сланчо пак напича май.
Днес се пъхнах отново в старите дънки,понеже ми се видя студенко,нооо този път сам без колан.Боже всичко вече ми е тесничко,коремчо расте ли расте.Ходих завчера на пазар и се отчаях - нищо не си харесах.Ужас ,или аз съм много претециозна ,или просто наистина не мислят за нас мамите,като шият такива грозни дрехи и от изкуствени материи.
 WearyБлагодаря ти Sa за инфото,ще отида още днес да си взема сутиенче,че работата е сериозна-вече преливам.
Хайде мами да ви е лек деня  Hug

# 38
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Херка, благодаря за синьото бебоче! smile3525
За име още не сме мислили. Аз много искам да е на татито, ама той се дърпа. Много смешно ни звучи дублирането на собственото и бащиното име. Иначе аз все му разправям, че тоя бебо е негов късмет - на неговия рожден ден разбрахме, че е на път, малко преди неговия имен ден го очакваме.  Grinning
Вчера мъжа ми видя дрешките. Първо се ядоса, че купувам предварително, ама за 1 минута му мина и поиска да ги разгледа. Като видя ританките и камизолката направо се разтопи от щастие.  Crazy И му се сториха абсурдно малки - попита ме бебето наистина ли ще е толкова малко, а аз си му признах, че и по-малко ще е - тези дрешки са от 0-3 месеца Wink
KikiNiki, идеята за някой парк е добра.  newsm10 Сега има и хубави открити заведения и е по-добре да сме на въздух, а не в някое задимено кафене.
Херка, черешките помогнаха, ама аз от вчера вечерта се чувствам малко настинала. Гърлото ме наболява и май и носът се опитва да ми потече.  Sad Това е от климатика в работата. Сега взимам мерки да не се разболея, че ще стане лошо.
Хайде от мен лек ден на всички!  Hug

# 39
  • Мнения: 793
evelinar нашето е на татито newsm43 Ако ти кажа какво става  Crazy Ама харесвал си името моят мъж и сега да го бия ли fight да е живо и здраво пък ......

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добър ден и от нас bowuu
Току-що ставаме и закусвахме Flutter Честити момченца на мишка82 и на евелинар  bouquet
При нас е топло времето но не пече...само лекооо се оптва.
По принцип аз харесвам много името на мъжа си /то ми е любимото мъжко име още от преди да го познавам/ но много еднакви имена ще станат у нас Crazy та друго ще мислим. Дала съм всички именници от първата страничка на мъжо да ги чете и да мислим а после ще обсъждаме.
evelinar благородно ти завиждам за покупките Blush аз още нищо не купувам нито харесвам...има време. Пък и къде да ходя нали стоя у нас Mr. Green
Хайде лек ден от нас и поздрави на коремчетата Hug

# 41
  • Мнения: 289
Здравейте, дружки! Много ви благодаря за илачите за зачервено гърло - направих гаргарата с лайка, пия лимонов сок, от сутринта съм на 3-то чайче с мед и определено се чувствам по-добре, взела съм и няколко грейпфрута в офиса!
Евелинче, честито ти момченце и се пази от разболяване, опасно е за нас - вземай мерки!
Оска, и ние нямаме котка в къщи, ама като чета / и Фрики го споменава/, че и от неизмити храни може...май на моменти се вманиачавам от страхове, но по-добре да се презастраховаме, а newsm78   КикиНики, ще слагате преградни вратички - ние имаме много стълби в къщи, баткото проходи някак неусетно и не сме имали проблеми, докато приключим с ремонтите, но сега мислим за такива...И аз вчера дадох кръв за БХС в МД, на 01,06 ще има резултат Praynig
Са, вярно е, че гласът на мама ги успокоява и аз говорех предишния път от доста раничко - все гледах да съм самичка с него, да си го галя и да му говоря...И после, като се роди, така продължих - като го обличах, все обяснявах какво правя, защо, колко го обичам. Не знам дали има връзка, но синът ми проговори рано и непрестанно търси обяснение за всяко нещо.
А за именцата - не сме се спрели на вариант за момченце /Борис много ми харесва/, но за момиченце мислим Гергана или Ния. Иначе и аз още не съм пазарувала за дребосъчко - все си мисля, че има много време още.

Честит петък на всички работещи!
Лек ден и подритвания от сладките коремчета~! Hug

# 42
  • Мнения: 278
Ей, здравейте!

Ако някой се е чудил къде изчезнах, ние ходихме за 5 дена на море, най-неочаквано и за нас самите! Едни приятели си бяха запазили и ние решихме и се дигнахме с тях!! И уцелихме страхотно време, такава жега и през август не винаги е била! Много хубаво беше, на Слънчев бряг, в един хотел до плажа, сега нали е извън сезон и цените са по-поносими.. Само пътя беше много,  пътувахме 6 часа!! иначе го взимаме за 4, ама на всеки час пиш пауза, ядене... Дано да нямам някакви последици от това клатене, засега всичко ми изглежда ок, другата седмица съм при нов доктор и се надявам да ми каже и пола на бебето!

Вие сте изписали страшно много, цял следобяд имам да чета, само мернах, че Мишката и Евелина са към мъжкия отбор, да им е честито!!  Grinning Нещо чак ми се вижда странно, толкова мъже, това да не е някакъв заговор ли що ли??

Айде до скоро и целувки на всички  Hug

# 43
  • Мнения: 2 015
Момичета исках да Ви питам и вие ли сте така, като мен ревли?Вчера като се прибирах от Плевен се разплаках от щастие.При мислълта за малките му ръчички и носле направо ми се пълнят очите!Нямам търпение да го видя и да ми е живо и здрави, за да си го гушкам.Доктора ми предписа мехлем, за да започна да подготвям гърдите си за кърмене, а вие правите ли го?Между другото сме и малко едри и компа показва дата за раждане 27.09, което е 8-9 дена по едричко, но нали важното е, да е добре!

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 11:10 от mi6ka82

# 44
  • Мнения: 108
Хера, отбележи моя мъж в списъка, моля те!

Още преди 3 седмици ми казаха - мъж, ама вчера 100% се убедих. Така красноречиво беше застанал на ехографа, че място за съмнение просто няма  Laughing. И аз, и нашия татко го видяхме малкото израстъче на човечето! Мъж е и това е!

Всичко ни е наред, развиваме се в норма. Шаваме всеки ден и се чувстваме прекрасно  Hug.

А да ви попитам - на вас колко пъти досега са ви пускали изследвания кръв и урина. На мен само веднъж в края на 3-ти месец и вчера мислех, че ще ми пусне нови ... но ми пусна само за кръвна група и Васерман. Чудя се, не трябва ли да се следи Хемоглобина по-често, а и за албумин в урината (не съм сигурна така ли беше). Споделете вие!

Поздрави и погалвания на всички коремчета!

Общи условия

Активация на акаунт