Жегите започнаха навред давайте с коремчета напред - ОКТОМВРИ 2006

  • 13 460
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте мамчета  Wink!
..и чао на mimita.Леко летене ти пожелавам  perkoи ще те чакам да ми кажеш как е минал полета,че и на мен ми предстои и малко ме е страх,досега бременна не съм пътувала със самолета.И да си изкараш много готино в БГ!!!Гледам си от Търново.Ние когато сме си в Бг за по дълго често мръдваме до там,че има по готини кръчми cooking,а и обичаме да се разхождаме на Царевец.До скоро.. bye
 Гледам днес сте в активна почивка,ама нали са почивни дни,за мен не,че има значение защото не работя и хвърлям по едно око от време на време.Не можем да излезем понеже тука просто си е гадно време,вече седмица си вали  umbrella и си духа вятър,спасение няма от дрехите с дълъг ръкав cold
  Ами хайде Чао за сега  love001

# 61
Здравейте мамета, нашият татко ни счупи кабела за интернета и бяхме няколко дни откьснати от света.
[
b]За жегите-[/b завиждам вииии... Тук е ужасен студ, пак извадихме ботушите и якетата. newsm45

За бебешоците: това е напьлно вярно, че децата се развиват мн по-активно когато родителите им контактуват постоянно с тях още по време на бременността. У4а детска психология и последно писах на тази тема.Последните изследвания показват, 4е децата се раждат изцяло психически подготвени за новият свят който ги о4аква. А знаете ли, 4е 80% от интелекта се сформира до 3та година?? Аз като го прочетох това направо се шокирах Shocked.Така 4е, корем4ето не е това което е, А СИ Е ЦЯЛО ЧОВЕЧЕ newsm44.Трябвя да си им говорим постоянно, 4е ина4е представяте ли си колко им е скучно на малките мишки baby_neutral
На вси4ки рожденнички, Всичко най - най- ...и най-ве4е здрави мамета сьс здрави бебета.
Ние в понеделник сме на лекар и се надявам да ни кажат ве4е дали ще е бебо или беба Grinning
Хера, благодаря са публикацията в списька!

Хайде лека на всички ни и до скоро smile3503

# 62
  • Мнения: 518
хера и мен ме вълнува въпроса с обезкосмяването.откакто изобщо го правя,ходя единтвено на кола-маска.освен това досега се обезкосмявах напълно на триъгълника,не съм оставяла и косъмче за "цяр".
има ,обаче,макар и хипотетична опасност да лепнеш гъбички или друга гадория от малка раничка по тялото.колкото и хигиенично да е в салона,се използват едни и същи ролки за колата.
аз си купих собствена ролка с кола и ленти и смятам да говоря с моята козметичка да си ги нося когато ходя.за сега се мъча сама и на краката става чудесно ,но на подмишниците/особено дясата/не се справям добре.триъгълника последните месеци подстригвам.казват,че от силното опъване и болка може да се предизвикат контракции.по-нататък ще пробвам един спрей на "виит",с който космите се отстранявали само с измиване.

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
Добръ ден от нас Hug
Преди малко станах...днес голям сън му дръпнах Blush
oska аз също се правя навсякъде но мисля месеците на бременост да не правя отдолу а да се обръсна само там преди заветния ден Sunglasses Утре ще кажа как съм се чувствала на колата, че когато ходя на маникюр имам чувството, че доста съм станала чувствителна.
Днес се очертава пак горещ ден. Чакам една приятелка, която живее в София да дойде да се видим, че не сме се виждали от нашата сватба Heart Eyes
 isipisi76 аз също му говоря на бебчо особено като го усетя, че е будно Blush
Лек лек и поздрави на коремчетата Hug

# 64
  • Мнения: 6 624
Относно обезкосмяването спрях с колата като получих контракции сега ще пробвам дипелатоар на виит ,че хич не се харесвам/това за слабините/

# 65
  • Мнения: 993
Момичета от студена Европа, съчувствам ви! Да ви пратим малко слънчице от тука да се сгреете? Като дойде лятото направо се раждам! Нямам много време да се разхождам навън, но като погледна през прозореца и ми се оправя настроението. Миналата неделя си купих едни много сладки възглавнички за балконските столове от COMO и знаете ли какво забелязах - поне половината от посетителките в магазина бяха бременни! Simple Smile)) Ама то при този бебешки ъгъл там... Явно и аз получавам вече характерното "психическо изкривяване", щом се разтопих при вида на малките плетени бебешки кошчета. Едва се сдържах да не напазарувам спонтанно едно синичко с мечета  ooooh!
Сега обещаните новини от мен - бебчо вече не се вижда на ехографа в цял ръст, защото много е пораснал - дълъг е 17 см и тежи 200 грама. Докторката първо се усъмни, че го усещам толкова рано, но като го видя какви диви лупинги прави, напълно ми повярва. Много е активен, което може само да ме радва. Имаме си три нови снимчици, които мисля да сканирам и постна в албума като ми остане малко време. Вече сме не 80, а 100% сигурни, че е той Simple Smile))... с което ми се потвърди и предчувствието от първите месеци.
Досега не са ме теглили, но и не виждам смисъл, защото това го правя всеки ден у дома. За сметка на това за пръв път ми измериха таза. Равносметката е - женски като тип, но детски по размер. Ако бебчо стане по-голям от 2900-3000 грама, може би ще се наложи да ме режат, а не искааааам  newsm45 Така или иначе, това се решава в последния месец, така че няма какво да се тръшкам от сега.
И последно - имаме час за фетална морфология на 06.06.06  Laughing при д-р Мазнейкова. Много ми се иска поне този път да дойде и таткото, но май няма да успея да го убедя  Sad

Сега по актуалната тема за обезкосмяването. Аз по принцип си ходя на кола маска и нямам намерение да спирам. Единствено по корема ми е неприятно, защото досега не се е налагало да го обезкосмявам и ме боли. Е, веднъж вече го направих, но може би за там ще използвам алтернативен вариант. В този ред на мисли, да споделя с вас една новост - моята фризьорка е започнала да внася едни френски епилетки, с които космите се отстраняват механично чрез изтъркване. Доста лесно е и няма никаква болка. Епилетката представлява нещо като масажен диск, който се нанизва на дланта и се търка по кожата с кръгообразни движения. Трябва само да се внимава да не се претрие нежната кожа и да се намаже после с крем или олио.
Оска, депилатоарът става за корем, но много внимавай да не ти попадне в пъпа. За интимните части не е добро решение - рискуваш да си докараш някое възпаление на лигавиците. Епилирането с депилатоар всъщност си е химическо бръснене, затова ако не искаш кола, по-добре използвай обикновена самобръсначка. А за колата - индивидуалната ролка е добро решение, ако не искаш да сменяш козметичката. Моята ползва съвсем индивидуална кола - от тази, която е в консервени кутии и се загрява до приятна температура. Нанася се с шпатула и се отлепя с индивидуални ленти, които посля се изхвърлят.  Нямам опасения относно хигиената.
Ами, това е. Спирам, защото времето лети неусетно, а работата мене чака. До скоро!

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
Миньон браво на вас...порастнали сте Hug Относно колата на моята козметичка е такава като на твоята /от тези, които са в кутии и имат малко цвета на мед/

# 67
  • Мнения: 993
Миньон браво на вас...порастнали сте Hug Относно колата на моята козметичка е такава като на твоята /от тези, които са в кутии и имат малко цвета на мед/

Ами, те всъщност са различни видове - има една жълто-зелена прозрачна, има една розова плътна, която прилича на дъвка (тя май е за чувствителни кожи), но всичките са хубави. Като си спомня на времето с какъв врял катран ни горяха - ужас! Херка, ти си ми почти наборка и сигурно ги знаеш, но по-младите майчета едва ли имат представа за какъв ад става въпрос  Shocked

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
.... на времето с какъв врял катран ни горяха - ужас! Херка, ти си ми почти наборка и сигурно ги знаеш, но по-младите майчета едва ли имат представа за какъв ад става въпрос  Shocked
Не ми говори Shocked ужасТ беше. Споням си за първи път като си правих кола и като ми лепнаха две ленти /на двата крака по една/ и като дръпна първата  Shocked направо си тръгнах със втората та майка ми трябваше да ме догонва и да ме увещава да се върна Mr. Green Че зимата пък ако не ти дръпнат бързо тоя катран...че като стане твърд...мадре мия Crazy

# 69
  • Мнения: 518
абе,херка къде са те драли с вряла кола.аз преди години ходих често точно в Стара Загора.мисля,че се казваше "дом на услугите" и все-още съществува-сграда на 2етажа зад универсалния.долу е фризьорски салон,а горе всякаква козметика и в дъното на коридора беше колата маска.беше наистина една тъмна ,като прегорял мед и я слагаха на ленти,които после дърпаха направо с ръка.
обаче на такава ,кото твоята и тази на миньон, не съм попадала.наистина е така-за различните зони и чувствителност на кожата се използва различна на цвят и състав кола,но на моята козметичка е в пластмасова кутия с валяче от горе и количеството е поне за 2-3клиентки.
и тази ,която си купих е същата.ама като ги знам какви са тънкообидни,не съм сигурна дали ще се съгласи да работи с нея.аз смятам да я успокоя,че не го правя да ми излезе по-евтино и ще си плащам същата цена ,както и досега.

миньон,чудесни новини-само това да се чува! smile3501
дано успееш да убедиш и вашият татко да присъсва да 3Д прегледа.за мъжете има специален монитор и те виждат всичко дори по-добре.

# 70
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Момичета, здравейте и от мен!
Добре дошли на новите мами! И аз много се радвам, че пловдивчанки ставаме повече Laughing
Аз се завърнах от дългото странстване, взех си двата изпита. Grinning Всичко с бебчо е наред, вече го усещам и коремчето расте.
А, вие колко много сте изписали Simple Smile Hug Hug, едвам смогнах да ви изчета!

А, сега да споделя проблема си и се надявам някоя от пловдивските мами да помогне, моля ви. Praynig Имам да пиша 2 реферата, а не ми се пишат Embarassed и търся фирма в Пловдив да ми ги напише  Embarassed. Лошото е, че единия е за другия понеделник, така че нямам много време. Моля ви, пловдивски мами, помагайте с информация Praynig

Хайде сега, лека нощ на всички! Утре ще пиша повече!

# 71
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Здравейте,сладуранки! Grinning Аз съм от септемврийските майчета, но ви чета всеки ден и много ви се радвам. Видях,че обсъждате темата за обезкосмяването и реших да се включа. Аз също ползвам услугите на козметик и кола маска, но откакто забременях ми се налага да ходя почти на две седмици,страшно бързо ми растат космите за разлика от преди. Sad Има ли някой с подобни проблеми при вас?

# 72
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Познайте кой се върна от морето само дето не ми е почерняло дупето
Изкарахме си страхотно и тия дни ще кача снимки
Сега почвам да уча че вторник съм на изпит Малкия ритка ли ритка а каката утре как ще плаче като ще трябва да ходи на градина
Вторник сме на ехокардиография и се надявам всичко да ни е наред
Честито на всички майчета които вече знаят пола на своите бебоци
Евелинар в теб ми беше надеждата за снаха но другия път Сега живот и здраве ще си имаме разбойници
И мен ме сърбят пристите да купувам но се въздържам още Може би поне още месец
За обезкосмяването аз ползвам и трите метода
Бръснене - триъгълник
Епилатор - крака
Депилатоар - ръце
На мен коремчео ми се окосми малко но няма да го пипам То и без това не трябва да се показва на слънце ще го крия подд роклички
Какво става със срещата
Готови ли сте да си запознаем коремчетата
Поздрави и лека вечер

# 73
Привет на всички мами ,как са днес коремчетата?Надявам се всички да сте си починали добре през уикенда и да се чувствате добре.
По въпроса за обезкосмяването все си мисля,че това с колата маска е мнооого болезнено.Аз съм свикнала с епилатор,пък и сега забелязвам че космите ми растат по-бавно.Така си мисля.
А относно това как ще посрещнем финансово появата на нашите съкровища,разбира се ни притеснява всички.Няма да ни е лесно ,то е ясно.За това трябва да се присъединим към протестите на всички бадещи и настоящи майки на 1.06.Трябва да призная,че системата ни е толкова закоравяла и безскруполна ,че едва ли ще има ефект от нашето негодуване.Но не трябва да се примиряваме както винаги правим със всичко.
  От мен и бебчо ви желая много усмивки и пращам прегръдки на всички коремчета Hug

# 74
  • Мнения: 5 178
Привет и от Варна майчета,

радвам се за порасналите бебчовци, Миньон и мен ме заплашва рязане -просто тесен таз .. ах защо и дупето ми не беше малкоо. Но предварително подготвено рязане по-добре от колкото в последния момент да се взимат спешни мерки

за актуалната тема по окосмяването и обезкосмяването...
По първото имам косми на корема... но не смея да ги пипам с надеждата, че като родя ще опадат. С мъжо се конкурираме.. ама нашия тати не е от силно окосмените

За обезкосмяването -  аз ползвам епилатор за крака и мишници.. само дето другия път не знам как ще се сгъвам за да докопам горната част на краката..
За интимните части в никакъв случай не ползвайте депилатоар, аз с взех уж специален за интимни части .. ама като ми се възпали кожата, че май това спомогна да се снабдя и с гъби.  #2gunfire #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт