Филми за Холокоста в час на класа пред 10 годишни деца

  • 24 591
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 62 595
Юна, само това ли ти остана като изход - опит да ме ухапеш, да изръмжиш и да кажеш поо заобиколан път преди отстъплението "ти си тъпа и не искам да играя с теб" ли?  Не че нещо, ама ми е смешно, защото това го виждам при малките деца всеки ден. Да, имам достатъчно, че и отгоре знания, и като гледам няма как да опровергаеш това, което пиша. Престъпленията вървят с хората, защото хората ги извършват, а не животните. Това прословуто съчувствие и не знам какво, дето толкова им го набиват в западняшките главици на децата още от 3-месечни, накрая до какво води - пак до същото - хората реагират на базово ниво - и по вашенско подминават паднал човек на улицата, а тормозъ в училище е с епидемични размери и току някой ученик превърти, напук на цялото възпитание в емпатия и грижа за другия. Искаш да ми кажеш, че само защото живееш в чужбина това те прави по-по-най ли? Ми, не си, сори! Можеш да изоставиш стратегията тип "аз живея в чужбина, а ти си в България, значи аз съм отворена ,напредничав, а ти си проста селянка". Няма как да ме впечатлиш или да ме засегнеш.

# 256
  • София
  • Мнения: 17 592
Кати, дъщеря ми гледа детските канали на BBC. За деца от 6-7 годинки гледа CBBC. Новините са Newsround. Там е водещият в количка, симпатично и умно момче - пак да кажа, шапка им свалям на хората за толерантността. За Холокоста съм й пускала филми от ютуб, а също и събира инфо за домашните си от Bitesize. Учителките сами планират уроците си и ползват каквито си пожелаят ресурси, включително и много видео. Учиха и за Апартейда, пуснаха им филм с жестоки сцени - разстрел на цветнокожите.
Андариел, кое е глупости? Това, че не съществуват тия неща в твоя си свят, не значи, че не съществуват в света на другите. Ето, слагам ти линк към детската телевизия, който препоръчват за свръхчувствителни деца всеки път, когато съобщят за лоши новини. Всъщност, разбирам изумлението ти - БНТ, милата, си има Кошлуков, но си няма пукнато възпитателно и информативно детско предаване, а другите национални телевизии бълват само силикон и унижение от всякакъв вид. Как да ми вярваш, че другите хора по света правят други неща за децата си, а хем и те ги искат здрави физически и психически... http://www.bbc.co.uk/newsround/13865002
Допълвам: Забравих да кажа - заведоха класа да гледат параолимпийските игри лятото на Олимпийския стадион. 2 часа! Върнаха се с автографи. Това наказание ли е било? Тук родителите бяхме във възторг, но в родината ми сигурно още си плюят в пазвата, ако видят човек без ръце... Целият клас под строй щяха да го водят да му леят куршум сигурно. Големи, големи дупки в системата, ей затова Динковците са с по 100 000 последователи. И изобщо, не казвай с лека ръка "глупости", а помисли - може ли да е по друг начин направено?


Нещо не ми помага много... тук не ги ловя. Имат ли ютуб канал или нещо? Тъпо ще оми е да търся по торентите. За ДисниДжуниър и Ник джуниър просто... е голям вече, от време на време ги гледа - но... сантиментално, вече не са му интересни. А Никълодиън и Дисни имат много граничен брой предавания, които изобщо са интересни за дете в прогимназия и извън САЩ - сосбено пък Дисни. Уви. Дввинчи Лърнинг и Дискавъри са му сред любимите, но предвид колко от предаванията на ББС аз харесвам ... предполагам, че детски канал на ББС много би му харесал. Уви, само новините се предлагат от моя доставчик (крайно неинтересно за 10 годишно, най-много да го приспят).


Мари, моля те, и ти ли подиграваш на Кати! Не е истина това, в което тя лично ме обвинява и ми приписва -че не ми пукало, за мен психичното насилие не било насилие и т.н. Удобно пропускаш обвиненията и вменяването й на всякакви такива психични характеристики или какво?
Ми, сори, ама ми е писнало от всякакви училищни истории и много се радвам, че остават три0четири месеца и второто ми дете да завърши. Слава Богу, че са големи и след началното и почти основното образование спряха да ги занимават с всякакви инициативи за какво ли не. Аз съм такъв родител - за мен училището е място, където трябва да си учат уроците, а не да имправят поолитическа и всякаква друга подготовка. Приемам го лично, защото съм от поколението, което беше подложено на върла пропаганда и още от детството си имам нетърпимост към тези неща. Да, съобразявах се, да правех каквото кажат, говорех каквотокажат, но нямах търпение да ме оставят на спокойствие, защото после виждах съвсем различни неща. Затова съм твърдо на позицията, че децата в училище учат и трябва да има дисциплина, да се приберат живи и здрави вкъщи и да си гледат живота. Ако някой сгафи - да го наказват, а не по самоинициатива дълго и напоително да набиват канчетата и да възпитават и моите. Моите нито имат проблеми с ученето, нито с дисциплината, имат си достатъчно активен и ползотворен живот извън училище. Аз и затова не искам да ставам учител - не защото не мога да се справя с материала или да изисквам да се спазват правилата в училище, а защото ще  ме занимават и ще искат от мен да правя сто други неща, и то от "възпитателен характер", и ще трябва покрай сухоото да гори и мокрото, просто защото така работи системата.



Заставам зад думите си. Ако е нужно бих застанала зад тях с трите си имена, ЕГН-то си, семейната си история... каквото желаеш.
ТИ намираш психическият тормоз над мен, детето ми, брат ми, децата му, братовчедите ми (преки наследници на оцеляла Австрийка) и техните деца... не намираш, че неща, които за нас са пряка и директна физическа заплаха са нещо, срещу което би следвало да бъде реагирано по какъвто и да било начин. Според теб трябва да се пазят ТВОИТЕ деца - иначе щеше поне да се съгласиш с идеята, че учителите са в училище само за да "си изпеят песничката" и нямат и не би следвало да имат отношение към каквото и да било насилие в училище, за това си има полиция.Но не, ти искаш да си защитена... САМО ТИ. И в никакъв случай ТВОИТЕ деца да не бъдат обучавани на толерантност към ДРУГИТЕ. Не е редно да им се губи от скъпоценното академично време с подобни неща - с проблеми на... ДРУГИТЕ.
Ние много добре можем да четем- и да разбираме можем.


О, да, българските са най-зле! Поне не се стрелят по училищата, сори, че го казвам! от безхаберност поне не са се изпотрепали. Като гледам, западняците цъфнали и вързали от емпатия и взаимна грижа!
Човешката природа си е една и съща и ти като учител вероятно си го видяла през годините - който си  е емпатичен, той си е емпатичен, и не му трябва да му прожектират филми за холокоста или  да има час по етика. Това човекк си го носи. Отделно децата си имат особености и да, те си живеят в техния си свят, но и възрастните не са по-различни.  Да напомня ли, че половината учебници по психология са пълни с класически експерименти именно при проучване на бели, образовани и прочие колежани-първокурсници "фор кредитс"? Холокостът не се е случил в България и не са го измислили българи, а и точно българите не са дали евреите в концлагерите. Не българи са направили класическите експерименти за подчинението, а Милграм. Какво ми приказваш изобщо, Юна! Разбирам да съм хваната от гората и грамм да не зная нищо, та да взема да се вържа как българските младежи били зле.


Направили са го хора, които, за разлика от теб, не са се завирали под леглото при най-малката опасност (противно на написаното от теб за тях, в частност по отношение на отците Кирил и Стефан - чудя се кога и за Левски ще напишеш, че би се отказал, ако имаше с/у себе си родители!?) . Хо9ра, коти са били и смели, и ангажирани. Нещо като обратното на онова, което ти демонстрираш в тази тема.
Хо9ра като учителката, която не си е завряла главата под възглавницата.

Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 14:55 от katiABV

# 257
  • София
  • Мнения: 62 595
Аре, стига крещя!

# 258
  • Мнения: 5 134
Поздрави за всички в темата: https://youtu.be/Ai5u53L3Rcg

# 259
  • София
  • Мнения: 17 592


Хората не винаги обичат да се гледат в огледалото. Не всички - зависи...какво очакват да видят там.
Не огледалата са виновни, обаче.

# 260
  • София
  • Мнения: 62 595
съвсем си изтрещяла. Няма да ти ходя по гайдата, така че пиши каквото щеш. Съжалявам за роднините ти, обаче вече прекаляваш! Дай да легнем всички да мрем, най вече децата ни да мрат, това ще те удовлетвори ли? Не ме нападай мен - аз никого не съм пратила в концлагер!

# 261
  • София
  • Мнения: 17 592

Съжаляваш - стига да не ти се нарушава спокойствието.
Съжаляваш - ама не чак толкова, че да намираш за нужно децата да научат за това.
Съжаляваш - някъде там м/у лапането на цигарата и поднасянето на огънчето. Не повече.
Ти не би се осмелила да го покажеш на деца - и затова искаш никой друг да не проявява такава "смелост", че да не си проличи липсата й у теб самата. Много, много низко. Натова отгоре се подиграваш с хора, проявили истинска смелост и поели истински риск - и при това такива, които изобщо не са вече сред живите.
И като капак намираш за обидна идеята за смирение и покаяние. Вместо да се извиниш за думите си, напъваш и набиваш още повече.
Не знам такова поведение ли възпитаваш и поощряваш у собствените си деца.
Но ако отговорът е "да", искрено се надявам да не ги сещам - нито когато аз съм в нужда, нито когато те са в такава...
Възпитаваш хора - потребители.
Хора без ценности извън собствената си изгода.
Отвратително.

# 262
  • Мнения: 1 673
Момичета, хайде да се успокоим всички. Чуха се различни мнения, всеки научи по нещо ново. Нека всеки прави най-доброто, на което е способен - само да е добро и да е неговото най-добро, пък каквото ще да е - учене, етика, помощ, знания. Лека вечер на всички и от утре да я караме понеделнишки в един по-хубав свят.

# 263
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
the wishmaster, така е ясно ми е, че не можем да ги галим с перце в този вълчи свят, защото трудно биха оцелели. По темата сме говорили много, с исторически факти и т.н. не ми допада обаче подхода на педагожката и може би  ще обмисля дали да подам оплакване. Лека вечер и спокойни сънища!
Ох, много нежни тея момченца напоследък. Използвам поста ти, не знам дали си от маминките на най-нежните елфи на новото време, но просто ми е писнало от треперящи родителки, сакън бебчо да не се потресе от нещо. Не разбират, че така вредят на собствените си деца. "Олеле, куче, не го пипай, ще те изяде!.... О, внимавай, ще се нараниш, убиеш, претрепеш!.... Ама наистина ли ти се скара госпожата, утре подавам оплакване непременно!.....Ама синът ми не е ял на обяд, защо не съм уведомена?!.... О, не, не тичай, ще паднеш, ЩЕ СЕ ИЗПОТИШ!".
Просто е ужасно.

# 264
  • Мнения: 5 061
Щом са достатъчно големи да рисуват свастики(дори да допуснем,че не знаят какво точно значат),значи са достатъчно големи и да гледат такива образователни филми.
Силно се съмнявам учителката да е пуснала видео,в което нагледно се показва как се прави лампа от човешка кожа или как хората се самоизяждат.
Дадени са трупове най-вероятно и умиращи хора.
Лошо е обаче,че има деца,които са много чувствителни и са далеч в развитието си "като големи".Но,това е животът...

# 265
  • Мнения: X
Vervam, съвършено си права. А относно чувствителните деца, родителите сме за това, да им помогнем да станат големи хора, а не зорлем да ги правим феи несерящи и нежни елфи.

# 266
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, за протокола - моята малка дъщеря е изключително чувствителна, невротична и леснозапалима. Не понася намеци за насилие във филми и книги. Обаче моята роля е да притъпявам тези неща, а не да ги култивирам, като я пазя в саксийка, сакън да не се разстрои.

# 267
  • Мнения: 5 134
Донякъде, всъщност, точно този тип характер е това, което придвижва човечеството напред и точно в чувствителните и лесно впечатлими деца ни е надеждата да не повтарят трагични грешки и да избягват нови такива.

# 268
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хм...Малко ми е минало времето да смятам, че съм родила Единствените и Неповторими кристални дечица, които ще оправят света. Може би защото нямам бебета. Пораснаха, да са живи и здрави, да имат късмет и добри характери, защото добрият характер благоприятства добрия живот. Може да си много умен, чувствителен и какъвто си щеш, но ако не си си очупил недостатъците в характера, стой и чакай да те открие светът, че да го поведеш напред.

# 269
  • Мнения: X
Донякъде, всъщност, точно този тип характер е това, което придвижва човечеството напред и точно в чувствителните и лесно впечатлими деца ни е надеждата да не повтарят трагични грешки и да избягват нови такива.
Да, и затова е добре да ги оставим да чувстват и да се впечатляват, вместо да се напъваме да им спестим всякакви чувства и (пази, Боже!) какъвто и да било дискомфорт, сакън да не им се накриви шапката.

Общи условия

Активация на акаунт