НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 121

  • 128 596
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Дами, благодаря Ви bouquet
Амур, точно така, като се облещя в 2-3 и няма заспиване до 5. Ще изчакам да видя, мисля, че на тялото му трябва време, за да свикне.
Страхотни сте дами bouquet

# 61
  • Мнения: 4 042
Да, може би наистина с времето се свиква, защото не съм увеличавала въглехидратите, а започнах да спя по-добре. Отначало и аз имах проблем и се будех посред нощите.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 572
Genni, подкрепям мненията по твоя въпрос - увеличи въглехидратите.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Какво мислите за лъжица зехтин сутрин на гладно?Четох че действал за изчистване на черния дроб и жлъчката от токсини.

# 64
  • Мнения: 69 180
Кои токсини?

# 65
  • Мнения: 9 196
Токсините се "изчистват" от съответните органи, не е петно на печката да го махнеш със зехтин. За някои специални отравяния има терапия, но това е друго.
Течности и чиста храна, сами по себе си са достатъчни, за да не постъпват токсини в тялото, или поне не толкова, че да не може да се справи само.

# 66
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А аз да попитам - допълнителни фибри под формата на хранителни добавки приемате ли и ако да - какви?

# 67
  • Мнения: 69 180
Нито токсини чистя, нито се натискам фибри да поемам.

Фибрите не са по този режим. Грешите нещо.ThinkingRolling Eyes

# 68
  • Мнения: 6
Здравейте, НВ-ВМ ентусиасти! Бих искала да се допитам до вас за съвет..

На 25 години съм, от 4 седмици съм на режима, като съм изключила почти всеки въглехидрат - хапвам мазно месо, мазни сирена и млека, авокадо,краставици,броколи, спанак, карфиол, зеле, кокосово брашно, много рядко лешников/фъстъчен тахан. Без плодове (  освен доста рядко ягоди). Висока съм 164, тежа 57 кг. Правя режима с цел контролиране СПКЯ, нормализиране на месечна менструация и тн, като следя и грамажа въглехидрат ( до 30гр нетни на ден), за да смъкна 1-2 кг ( не от суета, просто се чувствам по-леко и по-добре). Храня се 2 пъти в деня, предимно с месо/мазни сирена и салата/зеленчуци на фурна, между 12 и 8.

Та, сега въпросът ми : не съм смъкнала и грам за тези 4 седмици. Какво може да е причината ? Някой имал ли е такива проблеми в началото ?

# 69
  • Мнения: X
Здравейте, НВ-ВМ ентусиасти! Бих искала да се допитам до вас за съвет..

На 25 години съм, от 4 седмици съм на режима, като съм изключила почти всеки въглехидрат - хапвам мазно месо, мазни сирена и млека, авокадо,краставици, броколи, спанак, карфиол, зеле, кокосово брашно, много рядко лешников/фъстъчен тахан. Без плодове (  освен доста рядко ягоди). Висока съм 164, тежа 57 кг. Правя режима с цел контролиране СПКЯ, нормализиране на месечна менструация и тн, като следя и грамажа въглехидрат ( до 30гр нетни на ден), за да смъкна 1-2 кг ( не от суета, просто се чувствам по-леко и по-добре). Храня се 2 пъти в деня, предимно с месо/мазни сирена и салата/зеленчуци на фурна, между 12 и 8.

Та, сега въпросът ми : не съм смъкнала и грам за тези 4 седмици. Какво може да е причината ? Някой имал ли е такива проблеми в началото ?
Според мен:
57 кг на 164 см е едно съвсем нормално тегло.Най-вероятно тялото ти се чувства перфектно на тези кг.
Освен това, в болднатите храни има достатъчно въглехидрати.С подобно хранене би свалял някой, който има все пак някакви кг НАД нормата...За да свалиш ти, при твоите данни, ти трябва доста повече ограничение.
А възможно е и храната 2 пъти на ден просто да ти е малко, т.е. да стоиш на ниски калории, при което тялото ти пък изобщо няма да се раздели с мазнини, ти така или иначе си с оптималните кг.

# 70
  • Мнения: 6
Здравейте, НВ-ВМ ентусиасти! Бих искала да се допитам до вас за съвет..

На 25 години съм, от 4 седмици съм на режима, като съм изключила почти всеки въглехидрат - хапвам мазно месо, мазни сирена и млека, авокадо,краставици, броколи, спанак, карфиол, зеле, кокосово брашно, много рядко лешников/фъстъчен тахан. Без плодове (  освен доста рядко ягоди). Висока съм 164, тежа 57 кг. Правя режима с цел контролиране СПКЯ, нормализиране на месечна менструация и тн, като следя и грамажа въглехидрат ( до 30гр нетни на ден), за да смъкна 1-2 кг ( не от суета, просто се чувствам по-леко и по-добре). Храня се 2 пъти в деня, предимно с месо/мазни сирена и салата/зеленчуци на фурна, между 12 и 8.

Та, сега въпросът ми : не съм смъкнала и грам за тези 4 седмици. Какво може да е причината ? Някой имал ли е такива проблеми в началото ?
Според мен:
57 кг на 164 см е едно съвсем нормално тегло.Най-вероятно тялото ти се чувства перфектно на тези кг.
Освен това, в болднатите храни има достатъчно въглехидрати.С подобно хранене би свалял някой, който има все пак някакви кг НАД нормата...За да свалиш ти, при твоите данни, ти трябва доста повече ограничение.
А възможно е и храната 2 пъти на ден просто да ти е малко, т.е. да стоиш на ниски калории, при което тялото ти пък изобщо няма да се раздели с мазнини, ти така или иначе си с оптималните кг.


Благодаря много за споделеното мнение! И аз също подозирам, че въглехидратите ми идват в повече.. мисля да започна с 3 хранения в деня,  да събудя малко метаболизма, като огранича поне млечните. Та да видим какво ще стане Simple Smile

А относно килограмите - напълно е така, просто аз се чувствам по-лека и жизнена когато варирам около 54-55, а не 57-58 ( предполагам, че на някой може да му звучи абсурдно) Но в крайна сметка, килограмите не са приоритет, а подобряването на СПКЯ Simple Smile

# 71
  • Мнения: 39 612
Аз почнах да свалям едва след края на втория месец. Просто не се отказвай!

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А обиколки мериш ли? Защото аз последния месец ,,качих,, 0,8 кг., но корем, бюст и ръка ми намаляха с по 1 см. Разликата е, че започнах да тренирам и увеличих въглехидратите. Но пък съм много доволна.
А и щом целта ти е подобряване на здравословното състояние, хич не ги мисли килограмите. Ще им дойде времето и на тях.

# 73
  • Мнения: 6
Аз почнах да свалям едва след края на втория месец. Просто не се отказвай!

Благодаря! Старая се да поддържам мотивацията! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 6
А обиколки мериш ли? Защото аз последния месец ,,качих,, 0,8 кг., но корем, бюст и ръка ми намаляха с по 1 см. Разликата е, че започнах да тренирам и увеличих въглехидратите. Но пък съм много доволна.
А и щом целта ти е подобряване на здравословното състояние, хич не ги мисли килограмите. Ще им дойде времето и на тях.

Не меря, хич не се бях сетила откровено казано - но приятелят ми каза, че на "пипане" съм по-стегната Grinning Grinning И аз съм започнала сега със спорта, ходя на спининг, та ще започна да следя обиколките.

Общи условия

Активация на акаунт