Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-25

  • 97 867
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 9 933
Някой спомена по назад 13% несъстоятелни ипотечни кредити Flushed
Ако това е така, то щеше 1/3 от пазара да е с имоти от ЧСИ, а аз намирам единици в най-добрия случай (в дадени райони)

# 691
  • Мнения: 18 575
Вероятно става въпрос за другия край на Южния парк, и то не точно до него, а на някакво разстояние.

# 692
  • София
  • Мнения: 4 258
Дамата пише, че е в съседен на нейния блок. Съдейки по цитираното по-долу мнение, предлаганият имот едва ли е подценен. Laughing
А хлебарките и бълхите нямат нищо общо с вида строителство, а с културата на местообитание на живущите.

Не виждам нещо по различно в инфраструктурата от други квартали. Все с дупките и кръпките по улиците, лошо поддържани общински площи. С три автобуса, по трасето Бистрица=Железница са пак толкова. И с вечните хлебарки, които са неизменна част към панелката. Както и да ги бориш, декларират ясно присъствие. За бълхите да не отварям дума. И кал имаме колкото искаш.

# 693
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вечните хлебарки в панела с Ектомин 1000 изчезват безкрайно.Grinning

# 694
  • Мнения: 9 886
аз нали бях пуснала един ликн, на ет.2 - точно зад сградата на алфабанк. 1300 беше някъде цената ли, колко.

# 695
  • Мнения: 3 071
Някой спомена по назад 13% несъстоятелни ипотечни кредити Flushed
Ако това е така, то щеше 1/3 от пазара да е с имоти от ЧСИ, а аз намирам единици в най-добрия случай (в дадени райони)
Няма ги, защото не стигат до пазара. Често самата банка ги изкупува на безценица, после отиват в Имотека и подобни "дъщерни" фирми към банките.

# 696
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
На фона на последните публикации, ще поискам помощ. Следя един тристаен панел от любопитство, защото е  в съседство. Тръгна от 1200 евро квадрата. Падна на 1100. После на 1000. Вчера се обадих и ми смъкнаха на 900. Да го мъча ли още, или да го купувам? Не нещо невиждано, за основен ремонт, първи ет.

Я сега дядо да извади кристалната топка и да сподели.
Непреходен, среден апартамент в близост до Южния парк - ул. Луи Айер. Коридор към кухня, хол, две стаи, баня и тоалетна. Към едната стая има балкон с решенки, а балконът към кухнята е остъклен. В стаите има паркет в добро състояние. Първи етаж.
Апартаментът е за тотален ремонт. 76 000 EUR - 76 m2
Познах, нали...

# 697
  • Мнения: X
Някой спомена по назад 13% несъстоятелни ипотечни кредити Flushed
Ако това е така, то щеше 1/3 от пазара да е с имоти от ЧСИ, а аз намирам единици в най-добрия случай (в дадени райони)
Няма ги, защото не стигат до пазара. Често самата банка ги изкупува на безценица, после отиват в Имотека и подобни "дъщерни" фирми към банките.

Имотека не са дъщерна фирма към никоя банка - те са част от AG Capital, която е холдинг  от различни компании е имотния сектор, но не и банка.

https://money.bg/deals/nay-golyamata-investitsionna-kompaniya-v- … a-svoy-aktiv.html
"Πpeз пocлeднитe нaд 20 гoдини гpyпaтa нa АG Саріtаl e cъздaлa peдицa ĸoмпaнии в oблacттa нa нeдвижимитe имoти и ycлyгитe - ĸoнcyлтaнтcĸи фиpми, дpyжecтвa зa yпpaвлeниe нa aĸтиви, oцeнĸи, пpoпъpти и фacилити мeниджмънт.  B cтpyĸтypaтa й влизaт ВLD, Πoлигpaфия oфиc цeнтъp, Aдpec, Имoтeĸa, Unіquе Еѕtаtеѕ, Fоrtоn/Сuѕhmаn & Wаkеfіеld, Kpeдит цeнтъp и дpyги. Cлyжитeлитe нa АG Саріtаl ca нaд 1000 дyши в 25 гpaдa."

Иначе банките подават отчети за необслужваните си ипотечни кредити и това няма как да се скрие, т.е. да са толкова, ама това да е тайна. А и често си продават сами придобитите имоти - напр. Пиреус си обявяват на страницата имоти, собственост на банката за продажба. Също и Булбанк. Продажбите са на търг.

Последна редакция: нд, 08 апр 2018, 18:33 от Анонимен

# 698
  • Мнения: 6 529
Някой спомена по назад 13% несъстоятелни ипотечни кредити Flushed
Ако това е така, то щеше 1/3 от пазара да е с имоти от ЧСИ, а аз намирам единици в най-добрия случай (в дадени райони)
Няма ги, защото не стигат до пазара. Често самата банка ги изкупува на безценица, после отиват в Имотека и подобни "дъщерни" фирми към банките.

Имотека не са дъщерна фирма към никоя банка - те са част от AG Capital, която е холдинг  от различни компании е имотния сектор, но не и банка.

https://money.bg/deals/nay-golyamata-investitsionna-kompaniya-v- … a-svoy-aktiv.html
"Πpeз пocлeднитe нaд 20 гoдини гpyпaтa нa АG Саріtаl e cъздaлa peдицa ĸoмпaнии в oблacттa нa нeдвижимитe имoти и ycлyгитe - ĸoнcyлтaнтcĸи фиpми, дpyжecтвa зa yпpaвлeниe нa aĸтиви, oцeнĸи, пpoпъpти и фacилити мeниджмънт.  B cтpyĸтypaтa й влизaт ВLD, Πoлигpaфия oфиc цeнтъp, Aдpec, Имoтeĸa, Unіquе Еѕtаtеѕ, Fоrtоn/Сuѕhmаn & Wаkеfіеld, Kpeдит цeнтъp и дpyги. Cлyжитeлитe нa АG Саріtаl ca нaд 1000 дyши в 25 гpaдa."

Иначе банките подават отчети за необслужваните си ипотечни кредити и това няма как да се скрие, т.е. да са толкова, ама това да е тайна. А и често си продават сами придобитите имоти - напр. Пиреус си обявяват на страницата имоти, собственост на банката за продажба.



Имотека е част от Адрес недвижими имоти

# 699
  • Мнения: 888
Най-реална цена би ви дал брокер, ако познавате или можете да блъфирате умело,представяйки се за продавач на някой по тел. Може да кажете, че се обаждате от чужбина (за да не иска оглед), обмисляте продажба и ви интересува колко струва "имотът ви".Само трябва да да опишете имота. Всеки един ще ви каже приблизителна цена, за да ви спечели като клиент.
Да, и той ще извади кристалната топка и веднага ще ви каже! Ама вие сега сериозно ли ги мислите тези неща? Ами, че тя цената да не зависи само и изцяло от района? Ами цялостния вид/състояние на обекта, етаж, разположение, изложение, общи части? Това не са ли фактори за вас?



Под описване на имота това имах предвид, изложение, състояние, етаж, общи части, локация Обявата може и да е фалшива, ако не я са я копирали и други агенции, а е постната само от една.
Всеки брокер познаващ района ще ви каже цена на квадрат от до за даден квартал или локация.

Питането и подхода като цяло са сериозни, колкото на незаченато да търсим специалност при госпожата в СУ по-горе. Дори не се знае съществува ли имота Х.

# 700
  • Мнения: X
Някой спомена по назад 13% несъстоятелни ипотечни кредити Flushed
Ако това е така, то щеше 1/3 от пазара да е с имоти от ЧСИ, а аз намирам единици в най-добрия случай (в дадени райони)
Няма ги, защото не стигат до пазара. Често самата банка ги изкупува на безценица, после отиват в Имотека и подобни "дъщерни" фирми към банките.

Имотека не са дъщерна фирма към никоя банка - те са част от AG Capital, която е холдинг  от различни компании е имотния сектор, но не и банка.

https://money.bg/deals/nay-golyamata-investitsionna-kompaniya-v- … a-svoy-aktiv.html
"Πpeз пocлeднитe нaд 20 гoдини гpyпaтa нa АG Саріtаl e cъздaлa peдицa ĸoмпaнии в oблacттa нa нeдвижимитe имoти и ycлyгитe - ĸoнcyлтaнтcĸи фиpми, дpyжecтвa зa yпpaвлeниe нa aĸтиви, oцeнĸи, пpoпъpти и фacилити мeниджмънт.  B cтpyĸтypaтa й влизaт ВLD, Πoлигpaфия oфиc цeнтъp, Aдpec, Имoтeĸa, Unіquе Еѕtаtеѕ, Fоrtоn/Сuѕhmаn & Wаkеfіеld, Kpeдит цeнтъp и дpyги. Cлyжитeлитe нa АG Саріtаl ca нaд 1000 дyши в 25 гpaдa."

Иначе банките подават отчети за необслужваните си ипотечни кредити и това няма как да се скрие, т.е. да са толкова, ама това да е тайна. А и често си продават сами придобитите имоти - напр. Пиреус си обявяват на страницата имоти, собственост на банката за продажба.



Имотека е част от Адрес недвижими имоти

Адрес също са част от AG Capital Group - холдинг от различни компании,свързани с имоти - четете, бе хора!

# 701
  • Мнения: 19 501
Ами не знам с какво са свързани, ама по-неадекватна брокерска фирма от Имотека едва ли има... Започнаха да ми звънят активно едва след като вече НЕ търсех имоти, че и с въпрос какво и къде съм намерила...как пък не ще споделям искрено и лично. До тогава на всяко мое запитване по безценните им оферти получавах информация, че ще се свържат с мен отговорните брокери......ама друг път. Върхът беше като се обади една госпожа от там не за да ми даде инфо за конкретна оферта, а да ме пита еди коя си от техните брокерки дали ми била звъняла. Очевидно си имат някакви вътрешни проблеми и черпят информация от клиентите, обаче мен това не ме интересува грам.

# 702
  • Мнения: 888
Някой спомена по назад 13% несъстоятелни ипотечни кредити Flushed
Ако това е така, то щеше 1/3 от пазара да е с имоти от ЧСИ, а аз намирам единици в най-добрия случай (в дадени райони)

Измисляте си. Никъде не съм написал 13% лоши ипотечни кредити, а само лоши кредити. Това са  всички бързи, потребителски, ипотечни, вероятно и фирмени.

Банките в момента не са привърженици на публичната продан.
Имат паричен ресурс, депозитите се увеличават, кредитирането не толкова, колкото искат.
Освен това ги продават почти на пазарна цена и също като за имагинерния панел до Ю. Парк не се ритат купувачи. За сравнение един тухлен 56 кв. до парка Гео Милев на първа продан беше обявен за 140 000 лв. Нямало е купувач и сега са свалили цената на втората с 10%, което пак е 1000+ евро/кв, колкото му е пазарната.
Затова всичко на всичко продават 30 тина апартамента в момента.

# 703
  • Мнения: X
Ами не знам с какво са свързани, ама по-неадекватна брокерска фирма от Имотека едва ли има... Започнаха да ми звънят активно едва след като вече НЕ търсех имоти, че и с въпрос какво и къде съм намерила...как пък не ще споделям искрено и лично. До тогава на всяко мое запитване по безценните им оферти получавах информация, че ще се свържат с мен отговорните брокери......ама друг път. Върхът беше като се обади една госпожа от там не за да ми даде инфо за конкретна оферта, а да ме пита еди коя си от техните брокерки дали ми била звъняла. Очевидно си имат някакви вътрешни проблеми и черпят информация от клиентите, обаче мен това не ме интересува грам.

Въпросът беше, че Имотека нямат нищо общо с банка, а са част от имотен холдинг, от който са част и Адрес.

Иначе големите имат много порочни практики, които не ми се обясняват, че ще ми отиде следобеда. Като цяло е изключение се случиш на добра посредническа фирма, то същото и като да случиш на добър имот, де.

# 704
  • Мнения: 19 501
Да, така е явно. Даже на една оферта на Адрес при запитване от моя страна се обаждаха от Имотека, аз отначало не можах да се ориентирам и те самите казаха, че са под една шапка.

Общи условия

Активация на акаунт