Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-25

  • 97 923
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 888
Google76
Същото се отнася и за твоя пост, не казваш нищо ново или помагащо питащата, освен да окачествяваш постове.
Явно ти е професионално изкривяване, щом си учителница.
На нито  един панел не са обстойно изследвани заварките в България, Факт.
Може и сега в условия на добра ликвидност банките да са свалили летвата, инфото за кредитиране на панели е от в-к Капитал от преди година и половина.
Дори в сайта моите пари панела е отделна категория от тухла/епк в избора на тип строителство при критериите за търсене на кредит.
Няма нужда да истерясваш толкова, наясно сме, че на някой възможностите не стигат за по- бял квартал от дъното на София - Люлин и по-съвременно строителство, колкото и да носят през  девет планини в десетата доводи в своя полза. Wink
___________________________________________

Щом три пъти е преоценяван конкретния панел,  значи му има нещо, под пазарна цена е за престижен южен квартал.(В  Слатина и Дружба дори вървят около 1000 евро).
Явно не се блъскат на опашка купувачите, за да пада цената. Документално, конструктивно или друго му куца.
Ако знаете блока може да идете да разпитате съседи, ще разбере каква е историята. Четох сега за някакъв таксиджия, опитал се с фалшиво завещание да продаде два апартамента в Изток и Стрелбище на половин от пазарната цена. Може да е всичко.

Най-реална цена би ви дал брокер, ако познавате или можете да блъфирате умело,представяйки се за продавач на някой по тел. Може да кажете, че се обаждате от чужбина (за да не иска оглед), обмисляте продажба и ви интересува колко струва "имотът ви".Само трябва да да опишете имота. Всеки един ще ви каже приблизителна цена, за да ви спечели като клиент.
Нотариус не е критерии, не се знае колко сделки се изповядват на реална цена.

Условията за кредитиране са индивидуални понякога. Зависят от месторабота, бизнес отношения на работодател с конкретна банка, осигурителен доход и прочие. Набележете две, три банки, разпечатайте обявата и се пробвайте при кредитен инспектор.




# 676
  • Мнения: 817
Това с мишките и сиренето не е коректно, навежда ме на мисълта, че пазарът на имоти умишлено се манипулира. И брокерът, и нотариусът имат сметка от изповядване на сделки на висока цена. Дълбоко се съмнявам, че ще получа адекватна информация, дори да си платя.

Май останаха оценителите - но и там се плаща - 120лв. за оценка на апартамент.
да 120. В банката ме увериха, че ще го оценят на колкото ми трябват.

# 677
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Това с мишките и сиренето не е коректно, навежда ме на мисълта, че пазарът на имоти умишлено се манипулира. И брокерът, и нотариусът имат сметка от изповядване на сделки на висока цена. Дълбоко се съмнявам, че ще получа адекватна информация, дори да си платя.

Май останаха оценителите - но и там се плаща - 120лв. за оценка на апартамент.
да 120. В банката ме увериха, че ще го оценят на колкото ми трябват.


Оценителите в банката работят за банката - тя им плаща.  Независимите оценители от Лицензираните агенции имат поглед за цените на недвижимите имоти също толкова добре, колкото брокерите и нотариусите, а да не забравяме и съдиите от АВ.

# 678
  • Мнения: 4 577
Оценителите в банката работят за банката - тя им плаща.  Независимите оценители от Лицензираните агенции имат поглед за цените на недвижимите имоти също толкова добре, колкото брокерите и нотариусите, а да не забравяме и съдиите от АВ.
Банките са задължени по закон да правят оценка при лицендирани независими оценители.

# 679
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Питала съм в банките ДСК и ОББ, няма никакъв проблем за кредит за панелка.
А цената е толкова, за колкото се разберете с продавача. Ако се е заинатил и е категоричен, че не иска да свали, какво значение има каква му е реалната цена.

Последна редакция: нд, 08 апр 2018, 03:39 от Unknown_lady

# 680
  • Мнения: 1 887
Какво означава реална цена на панел в южен квартал? Това да не ви е сирене!? Че то дори и сирената са с разл.цена в различните магазини. Цената се определя от сбор от критерии: локация, етаж, изложение, квадратура , състояние на общите части, състояние на самия апартамент, саниран ли е блока, има ли изолация...Може да има луди съседи ( колко теми има за проблеми с психоболни съседи), лаещи кучета, баби, хранещи котки във входа , изпадане в несъстоятелност, болест, развод, емиграция и какви ли не фактори, които  да налагат бърза продажба, а може и продавачът да не е притиснат и да държи на висока цена. Купувачът от своя страна може да държи точно на локацията примерно и да е склонен да даде повече пари. Всичко е въпрос на договаряне! Цената е точно толкова, колкото е склонен да даде купувачът и да продаде продавачът към определен момент. Принцип на икономиката.

# 681
  • Мнения: 6 978
Google76
Същото се отнася и за твоя пост, не казваш нищо ново или помагащо питащата, освен да окачествяваш постове.
Явно ти е професионално изкривяване, щом си учителница.
На нито  един панел не са обстойно изследвани заварките в България, Факт.
Може и сега в условия на добра ликвидност банките да са свалили летвата, инфото за кредитиране на панели е от в-к Капитал от преди година и половина.
Дори в сайта моите пари панела е отделна категория от тухла/епк в избора на тип строителство при критериите за търсене на кредит.
Няма нужда да истерясваш толкова, наясно сме, че на някой възможностите не стигат за по- бял квартал от дъното на София - Люлин и по-съвременно строителство, колкото и да носят през  девет планини в десетата доводи в своя полза. Wink
___________________________________________
Ако очакваш да се засегна на квартал в София, няма да стане скоро.
Ние (долнопробните учителници на СУ от дъното на София Grinning ) купихме точно преди година и нещо, и в нито една банка нямаше проблем с кредитирането на панели. Не са ни давали и ограничение, формирано на база "срок на експлоатация". Единственото ограничение беше свързано с пенсионната възраст на приятеля ми - т.е кредита нямаше как да бъде за по-дълъг срок от момента, в който ще се пенсионира, което за нас специално не беше проблем и без това. В интерес на истината, по-голям проблем има при кредитирането на сгради на зелено.

Щом три пъти е преоценяван конкретния панел,  значи му има нещо, под пазарна цена е за престижен южен квартал.(В  Слатина и Дружба дори вървят около 1000 евро).
Явно не се блъскат на опашка купувачите, за да пада цената. Документално, конструктивно или друго му куца.
Ако знаете блока може да идете да разпитате съседи, ще разбере каква е историята. Четох сега за някакъв таксиджия, опитал се с фалшиво завещание да продаде два апартамента в Изток и Стрелбище на половин от пазарната цена. Може да е всичко.

С това съм съгласна.

# 682
  • In transit
  • Мнения: 11 967
Най-реална цена би ви дал брокер, ако познавате или можете да блъфирате умело,представяйки се за продавач на някой по тел. Може да кажете, че се обаждате от чужбина (за да не иска оглед), обмисляте продажба и ви интересува колко струва "имотът ви".Само трябва да да опишете имота. Всеки един ще ви каже приблизителна цена, за да ви спечели като клиент.
Да, и той ще извади кристалната топка и веднага ще ви каже! Ама вие сега сериозно ли ги мислите тези неща? Ами, че тя цената да не зависи само и изцяло от района? Ами цялостния вид/състояние на обекта, етаж, разположение, изложение, общи части? Това не са ли фактори за вас?

# 683
  • Мнения: X
Цена 900 евро на квадрат за до Южния парк ми се струва прекалено ниска. Говоря ако се смята на стандартна квадратура - гарсониера 42 кв.м.-37 800 евро, 67 кв.м двустаен - 60 300 евро, 79 кв.м. тристаен - 71 100 евро. Аз такива цени не съм виждала от години, нито за първи, нито за последен етаж, така че бих хващала апартамента и адвокат и определено бих го купила. Като е първи етаж поне не гледаш кочината в блока, а бързо си влизаш у вас. А апартамента ще си държи цена заради локацията според мен.  И това го казвам като човек, който по принцип предпочита НС пред панел, но просто на тази цена си заслужава, дори да е в Гоце Делчев, който е по-евтин от Стрелбище и Иван Вазов.

# 684
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Панелите си стоят много стабилно на пазара!!! Повечето банки не правят разлика между панел и тухла при финансиране или ако правят, то е малка в процентите, като повече зависи от профила на кредитополучателя.
Всичко друго писано по въвроса е абсолютно невярно.
В коментирания район 2ст. панел е 75-80000Е; 3ст. около 90000Е ...много зависи от състоянието.

# 685
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Цената за апартамент с такава локация е ниска, дори да е тотал щета. Ясно е, че много фактори определят цената, но такива цени за този район май няма, приятели искат да купят там и цените са определено доста по-високи. Трябва да се проучи доколкото е възможно какво не му е наред, най-добре за купувача би било просто продавачът да има нужда да продаде бързо.

# 686
  • Мнения: 1 887
Нека всъщност да се уточни за кой точно южен район става въпрос, че за някои това е много широко понятие, а ако има линк към обявата най-добре,защото иначе само си гадаем тука.

# 687
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Да, наистина, точната локация е добре да се уточни. Аз под “точно до Южен парк”, хубавата за мен част, разбирам горе-долу ето това каре

# 688
  • Мнения: X
Да, наистина, точната локация е добре да се уточни. Аз под “точно до Южен парк”, хубавата за мен част, разбирам горе-долу ето това каре


В това каре около Витошка за 900 евро на квадрат можеш да опиташ да си вземеш мазе. Цената там е 900 евро на квадрат, ама по две. И пак би било далавера.

# 689
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Именно, аз затова писах, че цената е ниска, но аз мислено “точно до Южен парк” свързвам с това каре. Само баш на Витошка не ме кефи много опцията, но и там цени около 900 евро май няма.

Моите приятели живеят в това каре в момента, и искат да купят, но един от техните съседи във входа продава тристаен май беше за около 170 000 евро 😁

Затова доста си зависи за къде точно става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт