Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-25

  • 97 922
  • 749
  •   1
Отговори
# 645
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Цените на недвижимите имоти се качват с 15-20% на година.
И тази тенденция ще се запази през следващите 5 години.
Ако искате да купувате - сега е времето. До 2-3 г. лихвите по кредитите ще се повишат.
И цените също.
Откъде знам - не казвам  newsm41
Ами ако сбъркаш? Стане криза нещо се скофти на международно ниво, Русия САЩ, ала бала... Laughing

Ако нещо се скофти - ще е за всички - форсмажор /война, разпадане на ЕС и т.н./. Тогава няма кой да ти търси кредитите.  Ако си припомните 1997 - деноминацията или нещо подобно - всички кредити се стопиха.

# 646
  • София
  • Мнения: 9 954
Цените на недвижимите имоти се качват с 15-20% на година.
И тази тенденция ще се запази през следващите 5 години.
Ако искате да купувате - сега е времето. До 2-3 г. лихвите по кредитите ще се повишат.
И цените също.
Откъде знам - не казвам  newsm41
Ами ако сбъркаш? Стане криза нещо се скофти на международно ниво, Русия САЩ, ала бала... Laughing
Ако нещо се скофти - ще е за всички - форсмажор /война, разпадане на ЕС и т.н./. Тогава няма кой да ти търси кредитите.  Ако си припомните 1997 - деноминацията или нещо подобно - всички кредити се стопиха.
smile3532
чак пък войни... 2008г нямаше такива катаклизми пък... нямаше нито деноминация, нито пък са ни опростявали кредитите ...  Naughty

# 647
  • Мнения: 18 673
Тогава нямаше клаузи за превалутиране.
Не се надявайте малкият човек да извлече полза от катаклизми и хиперинфлация, сега не е както преди 20 години. Тогава се възползваха единици, сега ще са още по-малко.

# 648
  • Мнения: 817
На фона на последните публикации, ще поискам помощ. Следя един тристаен панел от любопитство, защото е  в съседство. Тръгна от 1200 евро квадрата. Падна на 1100. После на 1000. Вчера се обадих и ми смъкнаха на 900. Да го мъча ли още, или да го купувам? Не нещо невиждано, за основен ремонт, първи ет.

# 649
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
На фона на последните публикации, ще поискам помощ. Следя един тристаен панел от любопитство, защото е  в съседство. Тръгна от 1200 евро квадрата. Падна на 1100. После на 1000. Вчера се обадих и ми смъкнаха на 900. Да го мъча ли още, или да го купувам? Не нещо невиждано, за основен ремонт, първи ет.
След като сте смъкнали цената и ако го харесвате - не отлагайте. Може да се появи друг купувач, а може и продавачите да размислят.
Успех!!!

# 650
  • Мнения: 2 452
Аз не бих купила панел на никаква цена имахме две панелки продадохме ги и повече не искам да чувам за тях. Колко им е срока на експлоатация на панелките и кво ще се случи с тях след 20 г са интересни въпроси който всеки който планира да купи трябва да си зададе, те имат срок на експлоатация 50г и после кво става.... По добре монолит от 60-те отколкото панелка според мен.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 996
Не знам колко им е срока за експлоатация, но съм виждал панели в на 40+ години в много по-добро състояние от тухли, които дори не са близо до 20г. Wink

# 652
  • Мнения: 18 673
Въпросът с панелите винаги приключва с това, че годността им не е само 50 години.

# 653
  • Мнения: 888
Панел на първи етаж, ако е преди 80-те строителство и 600 евро/кв. му са много, ако не в Стрелбище.
Ако беше нещо читаво щеше да изчезне моментално обявата, не да се коригира цената надолу.
 В дългосрочен план панелките не ги чака особено добро бъдеще.
Това после няма продаване, поне не и на покупната сега цена.  Сложете и мин. 100 евро/кв. за ремонт, макар, че е малко.

# 654
  • Мнения: 5 050
Аз за себе си съм убедена, че панелите могат и да живеят повече от 50 години, ако се поддържат. Но пак не бих купила, ако имам избор - покупката на недвижим имот винаги носи някакви рискове, но за панелките има чувствително повече несигурност, отколкото за тухлите и ЕПК. Най-малкото в някакво недалечно бъдеще ще трябва да се организираш със съседите за саниране - дали аз ще имам пари, дали съседите ще имат, дали ще намерим общ език и обща визия за ремонта? По-евтини са панелите в сравнение с тухлените и ЕПК блоковете във всеки квартал и има защо това да е така.

Бих направила компромис с броя стаи, квартала, етажа, изложението, но не и с типа строителство.

# 655
  • Мнения: 11 793
Аз не бих купила панел на никаква цена имахме две панелки продадохме ги и повече не искам да чувам за тях. Колко им е срока на експлоатация на панелките и кво ще се случи с тях след 20 г са интересни въпроси който всеки който планира да купи трябва да си зададе, те имат срок на експлоатация 50г и после кво става.... По добре монолит от 60-те отколкото панелка според мен.
Хайде пак се започва. Пишеш откровени глупости и неверни неща.

# 656
  • Мнения: 2 452
Кое точно са откровени глупости? Това са фактите не съм си ги измислила аз. Че има панелки които ще изкарат повече съм съгласна ама колко повече е божа работа. Колко ще струва укрепването на тези сгради и дали живущите ще могат да си го позволят са много сериозни и дори тревожни въпроси. Който иска да си поеме риска.

# 657
  • Мнения: 25 824
Има тема панел или тухла, моля да не се спами тук.

# 658
  • Мнения: 817
Объркахме ме и почти ме отказахте. Интересува ме по-скоро реалната цена на панелка до южен парк, отколкото спецификацията  на панела, като строителство.  Търся за семейни нужди жилище. В квартала няма нови панели, 67-70 са всички и не вярвам само още 20 години да се ползват.

# 659
  • София
  • Мнения: 9 954
Нашият блок е на 50г. и е правен за военни-  8 етажа. Като гледам сигурно оше 50г ще изкара (няма пукнатина).

Общи условия

Активация на акаунт