Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 1

  • 57 508
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 333
Нищо не разбрах, сега породените деца (с ралика по-малко от 2 години), от които едното е в определено заведение, другото в нормална ли социална опашка ще е, когато кандидатства?
Мерси.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 5 977
Породените сега са социален критерий, значи второто отива в социалната опашка.

# 17
  • Мнения: 333
Ужас...никакъв шанс.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 933
Записвам се и тук. Май ми се поизясни, обаче би трябвало хроничните после да отидат и по общи критерии, нали така?
Искам да попитам и за точката от частна ясла някой наясно ли е къде и как се разбира кои са легализираните?
Уж хронично болните и СОП щяха да са на отделна опашка, обаче не е много ясно дали ще е така.
За частните лицензирани ясли и градини има регистър на МОН.

Регистърът на МОН обаче е за детски градини, не за ясли. А точка се дава за посещение на ясла и то само за 1ва градинска група. Затова питам. Няма как да е било в детска градина и да има точка за 1ва градинска. За ясла изискванията са различни, уж се водят към здравеопазването, но никъде не намирам списък кои са регистрирани.
Аз не съм чувала за чиста частна ясла. Някои от частните градини приемат и по-малки дечица, но не знам дали има официална регистрация за тях. Едва ли спазват разпоредбите за държавните ясли - визирам най-вече за децата да се грижи медицинско лице, а не педагог.

# 19
  • Мнения: 4 255
Повечето частни ясли са детски центрове със много съмнителна репутация. Не дават обяснение, че нямат лиценз, а приемат толкова малки деца. Има лицензирани частни градини, които поддържат и яслени групи.
Може и да има частна ясла с лиценз, но предполагам че са единици и цените са им високи.

# 20
  • Мнения: 234
Моят син е в частна ясла. Само ясла е. Регистрирана е в ХЕИ преди години и точно е имало изискване за една медицинска сестра на група. Но нищо повече не знам. Та затова ме вълнува темата и ще следя какво ще се окаже накрая.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 933
Моят син е в частна ясла. Само ясла е. Регистрирана е в ХЕИ преди години и точно е имало изискване за една медицинска сестра на група. Но нищо повече не знам. Та затова ме вълнува темата и ще следя какво ще се окаже накрая.
A можете ли да споделите коя е тази ясла?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Идвам в тази тема да следя; имам кандидат-ясленче за наесен. Тая някакви надежди да го приемат, пък да видим.

# 23
  • Мнения: 1 523
Чета ви че коментирате че имампромени но нещо не ги схващам.Голямата ми дъщеря беше приета през 2016 година и оттогава насам не бях следяла въпроса. Сега кдва ред да кандидатстваме с малката. Чудя се ще има ли точка зампо голям брат или сестра в същата градина от директорките ли ще се определя, остава ли като допълнителен критерии? За месторабота в квартала ще има ли точка? Има ли някой наясно да ми каже или още не се знае нищо за тези неща

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 5 977
Отворете първия линк от първия пост в темата.
"Наредба за прием на деца в общинските детски градини..."

# 25
  • Мнения: 234
"Цветенце".

# 26
  • Мнения: 1 523
Разгледах линка. Значи точката от брат или сестра е за всички и няма да е по преценка на градината дали да я добави.Но ми остана нещо което се чудя дали го разбрах правилно.Разбирам че ще има 25 свободни места за деца без здравословни проблеми , а тези със заболявания с тях ли ще се борят за тези 25 места, че отдолу виждам допълнителни критерии ? В една и съща опашка ли ще бъдат така да го кажа ? Ох объркано ми е доста, извинете ако питам нещо групаво просто обяснено с техните термини ми звучи неразбрано

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 5 977
Значи точката от брат или сестра е за всички и няма да е по преценка на градината дали да я добави - ДА
...ще има 25 свободни места за деца без здравословни проблеми , а тези със заболявания с тях ли ще се борят за тези 25 места - ДА
В обобщената Справка пише за това предложение:
„Максималният допустим брой на деца в група е 25 за детска градина, 18 за яслена група и 25 за подготвителна група в училищата, което включва и децата със СОП и/или хронични заболявания.“
Отговорът е:
"Предложението е прието в частта, отнасяща се до брой деца в градински и яслени групи, прием на деца със СОП."

А на коя опашка ще се редят, засега само гадаем. Аз съм на мнение, че ще се разпределят и те между общата и социалната опашка в зависимост, от това на какви други критерии отговарят.

# 28
  • Мнения: 1 523
Оле ужас дано не са в една опашка, защото дечицата без болести ще влязат на молитви само Sad

# 29
  • Мнения: 4 255
А дали ще ги спазят тези 18 деца?Миналата година са били по 30, сега по 18, от които 5 ХЗ остават 13 за социална опашка и обикновена ( 4 социални, 9 обикновени), не ми се вярва

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 17:10 от malinkap

Общи условия

Активация на акаунт