Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 1

  • 57 519
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 185
А наредбата за СДЯ кога ще влезе в сила?
Общественото обсъждане на  проекта на наредба е до 14.03.2018 г. След това трябва да я преработят, съобразявайки се с някои от направените предложения и да я внесат за гласуване от СОС. Заседанията на СОС би трябвало да са на 22.03. и на 05.04.2018 г. - на едно от тях трябва да бъде приета.

# 46
  • Мнения: 4 266
Как ще обяват местата в СДЯ на 19.03 като не са приели наедбата? Или едното няма общо с другото?

# 47
  • Мнения: 148
Записвам се в темата понеже си имам наборче 2017, което се надявам да тръгне есента на ясла!
Ние имаме дядо в системата (работи в ДГ) това дава ли някакви точки? Като гледам яслените групи по 12-13 деца и не си представям как ще се класира моето дете въобще.

# 48
  • София
  • Мнения: 8 937
Записвам се в темата понеже си имам наборче 2017, което се надявам да тръгне есента на ясла!
Ние имаме дядо в системата (работи в ДГ) това дава ли някакви точки? Като гледам яслените групи по 12-13 деца и не си представям как ще се класира моето дете въобще.
Няма яслена група с 12-13 деца. И вече няма точки за работа в ДГ.

# 49
  • Мнения: 4 266
Във връзка с частните ясли и новата наредба. Една директорка на такава, беше така любезна да отговори на въпросите ми.
Тя ми обясни, че нейната ясла има регистрация тук http://srzi.bg/bg/registri
А от Столична Община са им казали да изчакат новата наредба, за да се уточни какво означава лицензирана частна ясла.

# 50
  • Мнения: 148
Цитат
Няма яслена група с 12-13 деца. И вече няма точки за работа в ДГ.
Анна, гледам за ДГ 56, текущата възможност (за прием?) според сайта на ИСОДЗ е 12 деца за яслена група. 6 по общ ред и 6 със СОП или хранични заболявания.

# 51
  • София
  • Мнения: 11 779
Цитат
Няма яслена група с 12-13 деца. И вече няма точки за работа в ДГ.
Анна, гледам за ДГ 56, текущата възможност (за прием?) според сайта на ИСОДЗ е 12 деца за яслена група. 6 по общ ред и 6 със СОП или хранични заболявания.

да де, не са 12, трябва да са 18 деца, преди приемаха уж по толкова но стигаха до 30+. Но като цяло за тази ясла, приемат повече за 2ра ясла отколкото за първа ясла. В Младост има много ДГ, ориентирайте се на време към друга която приема повече за 1ва ясла

# 52
  • Мнения: 148
Евентуално мислим за едната ДГ в Младост 2, но там воденето ще е ...Head Band

# 53
  • Мнения: 4 266
В Лозенец е много тежко положението.Има само една градина във кв. Витоша

# 54
  • София
  • Мнения: 11 779
В Младост са 19 градини и всичките са с яслени групи, средно пускат около 350 места, за всеки от двата набора за ясла, положението е едно от най-розовите в София.

# 55
  • Мнения: 18
А наредбата за СДЯ кога ще влезе в сила?
Общественото обсъждане на  проекта на наредба е до 14.03.2018 г. След това трябва да я преработят, съобразявайки се с някои от направените предложения и да я внесат за гласуване от СОС. Заседанията на СОС би трябвало да са на 22.03. и на 05.04.2018 г. - на едно от тях трябва да бъде приета.
А къде може да се види проекта на наредбата? И евентуално приетите изменения от кога ще влязат в сила?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Общественото обсъждане на  проекта на наредба е до 14.03.2018 г. След това трябва да я преработят, съобразявайки се с някои от направените предложения и да я внесат за гласуване от СОС. Заседанията на СОС би трябвало да са на 22.03. и на 05.04.2018 г. - на едно от тях трябва да бъде приета.
А къде може да се види проекта на наредбата? И евентуално приетите изменения от кога ще влязат в сила?
Ето тук, точка 4.2:
https://www.sofia.bg/web/guest/draft-rules-nursery

# 57
  • Мнения: 18
Благодаря brin the muguet! А дали влиза в сила от тази година?! Виждам, че заседанията са планирани преди първото класиране.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 080
Да, със сигурност ще влезе в сила преди първото класиране през май.

# 59
  • Мнения: 234
Във връзка с частните ясли и новата наредба. Една директорка на такава, беше така любезна да отговори на въпросите ми.
Тя ми обясни, че нейната ясла има регистрация тук http://srzi.bg/bg/registri
А от Столична Община са им казали да изчакат новата наредба, за да се уточни какво означава лицензирана частна ясла.

Еее, най-накрая да видим списъка. Благодаря. Ами не са малко лицензираните, има си. Мисля, е проблемът с лицензията им е, че трябва да има медицинска сестра, но може и да не е само това.

Общи условия

Активация на акаунт