Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 1

  • 57 545
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 718
имам си и аз един казус: детето получава 0.1 точка от това, че работя в училище. Имам обаче намерение да си сменя работата, т.е. към момента на кандидатстване на детето, ще има право на тази 0.1 точка, но....при евентуално приемане в ДГ и записване, е възможно вече да не съм служител на у-ще. И съответно да не мога да представя такъв документ. Според вас какво се прави в случая?

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 6 175
имам си и аз един казус: детето получава 0.1 точка от това, че работя в училище. Имам обаче намерение да си сменя работата, т.е. към момента на кандидатстване на детето, ще има право на тази 0.1 точка, но....при евентуално приемане в ДГ и записване, е възможно вече да не съм служител на у-ще. И съответно да не мога да представя такъв документ. Според вас какво се прави в случая?
Този критерий ще важи все още за последното текущо класиране на 10-ти март. За това кандидатстване ли става въпрос? Защото от 19-ти март (съответно за класиранията от май месец) критерият ще бъде премахнат от системата за прием в  общинските ДЗ.

# 62
  • София
  • Мнения: 25
И изпадаме в ситуацията на обущаря децата ходят боси. Може ли хора отглеждащи пужди деца в ясли и градини да не могат да пратят собственото си в институцията, в която работят? Просто ще се увеличат още повече нелегално приетите деца,вече сред депутатските ще се наредят и тези на колегите

# 63
  • Мнения: 718
благодаря за отговора, не бях разбрала, че това предимство отпада Simple Smile Май въобще няма да има шанс детето, здраве да е Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 6 231
И изпадаме в ситуацията на обущаря децата ходят боси. Може ли хора отглеждащи пужди деца в ясли и градини да не могат да пратят собственото си в институцията, в която работят? Просто ще се увеличат още повече нелегално приетите деца,вече сред депутатските ще се наредят и тези на колегите

О, да. И колко са младите учителки с малки деца, които ще се наредят за нелегален прием?
То досега не бяха лелки, готвачки, общи работници и всички с предимство. Това по-приемливо ли е?

# 65
  • София
  • Мнения: 25
Аз до колкото знам може да получиш само, ако майката и бащата работят във сектора. Явно има вратички. А по темата да попитам. Все още ли полицейслите деца влизат с предимство, както беше преди?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 231
Все още ли полицейслите деца влизат с предимство, както беше преди?
Кога преди?
Аз следя приема в ДГ от въвеждането на първото електронно класиране преди 10 год. Такива легални предимства, не съм чула да има.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 884
Аз до колкото знам може да получиш само, ако майката и бащата работят във сектора. Явно има вратички. А по темата да попитам. Все още ли полицейслите деца влизат с предимство, както беше преди?
Не са вратички, а според досегашната наредба имаше такова предимство за родители, работещи в общинските детски заведения и училища, от 19.03. отпада.

# 68
  • София
  • Мнения: 8 943
Аз до колкото знам може да получиш само, ако майката и бащата работят във сектора. Явно има вратички. А по темата да попитам. Все още ли полицейслите деца влизат с предимство, както беше преди?
Аз съм в "системата" за прием от 15 години и никога не е имало такова предимство. А откакто съществува ИСОДЗ - съвсем.

# 69
  • Мнения: 31
Някой може ли да подскаже защо изведнъж се появиха стотици свободни места за 2012 набор? Следя всяка седмица и обикновено имаше основно за Кремиковци, Нови Искър и подобни отдалечени райони. Е, в Триадица, където за някои групи деца със СОП са 2 пъти повече от редовен прием, без да преувеличавам, нови свободни места няма. Дали и другите са си пазели?

# 70
  • София
  • Мнения: 8 943
Някой може ли да подскаже защо изведнъж се появиха стотици свободни места за 2012 набор? Следя всяка седмица и обикновено имаше основно за Кремиковци, Нови Искър и подобни отдалечени райони. Е, в Триадица, където за някои групи деца със СОП са 2 пъти повече от редовен прием, без да преувеличавам, нови свободни места няма. Дали и другите са си пазели?
Не е само за този набор. За всички набори са се появили. Не знам какво става.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 6 175
За набор 2015 не съм забелязала да има някаква драстична промяна.

# 72
  • Мнения: 752
Здравейте. Не знам дали е за тук въпросът ми. Изследванията на кръв и урина при първото посещение на ясла колко давност имат - пише месец, но дали 30, 31 или 28 ( както е февруари)? Мисълта ми е, че на синът ми са от 12 февруари, а понеделник Трябва да е на ясла ( 12 март), дали ще важат? Фекалната проба сме я направили пак, но за другите неща...кога изтече месец не знам?

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 175
Здравейте. Не знам дали е за тук въпросът ми. Изследванията на кръв и урина при първото посещение на ясла колко давност имат - пише месец, но дали 30, 31 или 28 ( както е февруари)? Мисълта ми е, че на синът ми са от 12 февруари, а понеделник Трябва да е на ясла ( 12 март), дали ще важат? Фекалната проба сме я направили пак, но за другите неща...кога изтече месец не знам?
Не разбирам, къде пише месец... Thinking
От исодз това ми изпратиха след записването в яслата и преди реалното тръгване на детето:
"2. Изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди
постъпването на детето
в детска градина;"

 Ако детето вече е ходило във въпросната ясла, мисля че не трябва да давате кръв и урина отново, а само фекалните проби ако е отсъствало повече от два месеца.

# 74
  • Мнения: 4 274
А имунизационния паспорт кога се дава, където се доказват ваксините? На записване (Май месец) или постъпване?

Общи условия

Активация на акаунт