Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 5

  • 79 464
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 28 760
На сайта на училището няма ли карта?

# 46
  • София
  • Мнения: 18 731
Да се присъединя с бъдещ първокласник и аз.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 395
На сайта на училището няма ли карта?

Още няма карта. В момента някои вече са качили системата и тепърва ще чертаят карти, а други и това не са направили. Аз подозирам и дори съм сигурен към кое училище ще се паднем, но го няма черно на бяло. Половин улица ни няма. Пак гледах и пак нищо не открих.

# 48
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
На сайта на училището няма ли карта?
Някои училища нямат качени карти на сайта. Даже мисля, повечето. Според мен само най-желаните училища и тези в центъра са качили карти.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 395
А, има и изключения. При нас едно от не най-желаните училища си беше направило карта и дори беше включило в нея малък район от територията на друго училище. Но това беше миналата година. Да видим сега как ще е.

# 50
  • София
  • Мнения: 8 937
А, има и изключения. При нас едно от не най-желаните училища си беше направило карта и дори беше включило в нея малък район от територията на друго училище. Но това беше миналата година. Да видим сега как ще е.
Според мен тези, които са качвали приложенията, яко са се объркали. И са качали старите.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 395
Някой със сигурност е сбъркал - който е качвал или който е приемал, без да гледа, или пък който е преписвал, без да мисли. Затова питах СОС как стоят нещата с приложението и с липсата на моя адрес и чакам отговори. Ще ги постна тук, като ги получа, защото са важни за всички. По принцип обаче нещата излишно се усложняват, защото училищата вече започнаха да качват на сайтовете си сбърканата система, а сега ще трябва да има опровержения, корекции и т.н. в зависимост от това, къде е бил проблема и кой е сбъркал. Напълно излишни усилия, които можеха да се спестят, ако имаше една прилично работеща система по отношение на Системата, вкл. и на контрол, за предотвратяване на подобни грешки.

# 52
  • Мнения: 314
Привет и честит празник!
Включвам се с бъдещ първокласник! Уви, сме с много голяма вероятност да не ни приемат никъде в квартала - нов апартамент, никакви доп.точки...
А за работата на СОС - Разместени страници, сбъркани приложения,  "плюснати" текстове в нищото- абсолютно мърлява работа. Вчера им звънях, че липсваха страници.

# 53
  • София
  • Мнения: 43
Привет и честит празник!
Включвам се с бъдещ първокласник! Уви, сме с много голяма вероятност да не ни приемат никъде в квартала - нов апартамент, никакви доп.точки...
А за работата на СОС - Разместени страници, сбъркани приложения,  "плюснати" текстове в нищото- абсолютно мърлява работа. Вчера им звънях, че липсваха страници.
Дано се коригират! Ще станат обърквания....

# 54
  • София
  • Мнения: 1 395
Привет и честит празник!
Включвам се с бъдещ първокласник! Уви, сме с много голяма вероятност да не ни приемат никъде в квартала - нов апартамент, никакви доп.точки...
А за работата на СОС - Разместени страници, сбъркани приложения,  "плюснати" текстове в нищото- абсолютно мърлява работа. Вчера им звънях, че липсваха страници.

Все пак влизате в трета група, където имате повече шанс от тези в следващата четвърта група, които не могат да ви изместят дори и с допълнителните 5 точки за местоживеене в съседен район. Аз поне така го разбирам.

# 55
  • Мнения: 29 712
Доколкото разбирам, допълнителните точки важат само за 4-та група. Така ли е?

т.е. ако сме първа група, няма да приемат друго дете пак първа група, но с брат/сестра в училището, а ще се върти томбола, ако децата са повече от местата?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 082
Първо се гледа групата. Ако децата от дадената група са повече от местата се гледат допълнителните точки, и ако има деца от една и съща група с равен брой точки и пак са повече от свободните места - тогава томбола.

# 57
  • Мнения: 314
Доколкото разбирам, допълнителните точки важат само за 4-та група. Така ли е?

т.е. ако сме първа група, няма да приемат друго дете пак първа група, но с брат/сестра в училището, а ще се върти томбола, ако децата са повече от местата?

Аз го разбирам най-буквално така: Всяко училище ще има определен прием. Например 100 деца. Първо приемат децата по т.8.1 (адрес >3г), но ако техният брой теоритично е над 100, тогава се гледат доп.критерии. Възможно е доп. критерии да се приложат към група 8.2 или 8.3. Зависи от района, училището и тн.

# 58
  • София
  • Мнения: 28 760
И според мен е така.

# 59
  • Мнения: 29 712
Ясно.  Peace

Въпреки всичко си мисля, че не са чак толкова много училищата със супер голям наплив. Дори на 2-ро или 3-то класиране се обявяват свободни места в повечето училища.

Общи условия

Активация на акаунт