Майчинството счетоводно-76

  • 65 147
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте,

Терминът ми беше на 2.06.2017, но родих на 28.04.2017 (в 45-дневния болничен). Навсякъде чета, че първата година майчинство продължава до термин, но счетоводителката ни се опитва да ме убеди, че е до рождения ден на детето. Същевременно днес получих превод за април с ден по-малко, т.е. вероятно не е сметнат последния работен ден след рождения ден на детето. Моля да ми кажете, до кога наистина продължава първата година и ако е до термин, има ли вероятност нещо да е объркано с болничните? Благодаря!

# 436
  • Мнения: 1 413
Колко лв излиза на фирмата работодател здравните осигуровки, когато съм в болничен? Поскъпване ли има?

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,

Терминът ми беше на 2.06.2017, но родих на 28.04.2017 (в 45-дневния болничен). Навсякъде чета, че първата година майчинство продължава до термин, но счетоводителката ни се опитва да ме убеди, че е до рождения ден на детето. Същевременно днес получих превод за април с ден по-малко, т.е. вероятно не е сметнат последния работен ден след рождения ден на детето. Моля да ми кажете, до кога наистина продължава първата година и ако е до термин, има ли вероятност нещо да е объркано с болничните? Благодаря!

До термин е.Виж с пик код каква дата ти фигурира на декларацията.Би трябвало от НОИ да направят проблем,ако има разминаване в термина по 45 дневния и датата на декларацията 135-40 дни

Колко лв излиза на фирмата работодател здравните осигуровки, когато съм в болничен? Поскъпване ли има?

Не,не си в по-голяма тежест,когато си в болничен.Здравните са 20 и няколко лева.Други осигуровки за теб не дължат

# 438
  • София
  • Мнения: 2 686
Скрит текст:
Здравейте,

Терминът ми беше на 2.06.2017, но родих на 28.04.2017 (в 45-дневния болничен). Навсякъде чета, че първата година майчинство продължава до термин, но счетоводителката ни се опитва да ме убеди, че е до рождения ден на детето. Същевременно днес получих превод за април с ден по-малко, т.е. вероятно не е сметнат последния работен ден след рождения ден на детето. Моля да ми кажете, до кога наистина продължава първата година и ако е до термин, има ли вероятност нещо да е объркано с болничните? Благодаря!

До термин е.Виж с пик код каква дата ти фигурира на декларацията.Би трябвало от НОИ да направят проблем,ако има разминаване в термина по 45 дневния и датата на декларацията 135-40 дни

Къде с ПИК да видя датата в декларацията? Не намирам, съжалявам. Благодаря!

# 439
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Къде с ПИК да видя датата в декларацията? Не намирам, съжалявам. Благодаря

https://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/

# 440
  • София
  • Мнения: 2 686
О, аз мислех, че мога да видя каква е датата на термина, която знаят някъде. Пише Заявление-декл по чл.50 и 51, има входящ номер и дата 05-09-2017 г.

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,има я.гледай добре таблицата

# 442
  • София
  • Мнения: 2 686
В таблицата не виждам никъде, но кликнах на последните болнични и там е записано правилно датата на термин и датата на раждане

# 443
  • София
  • Мнения: 2 686
На декларацията не може да се клика, като на болничните, за да видя там какво е записано

# 444
  • Пазарджик
  • Мнения: 100
Здравейте, от скоро ви чета и нещо напълно се обърках.Да питам до сега бях с два месеца в болничен и тези дни ще взимам 45 дни преди термин,но не съм попълвала никаква декларация(това не трябва ли счетоводителката да го знае и да ми каже).Та бихте ли ми казали кой номер декларация трябва да подам сега и след раждането?(извинявам се ,знам че сте го обсъждали,но нещо много се обърках).
Много благодаря, предварително!!!

# 445
  • Мнения: 1 413
Последно първите три работни дни от болничния колко % са 50 или 70 ( от работодател)?
Благодаря

# 446
  • София-Младост
  • Мнения: 23 399
Последно първите три работни дни от болничния колко % са 50 или 70 ( от работодател)?
Благодаря
70

# 447
  • Мнения: 363
Здравейте, от скоро ви чета и нещо напълно се обърках.Да питам до сега бях с два месеца в болничен и тези дни ще взимам 45 дни преди термин,но не съм попълвала никаква декларация(това не трябва ли счетоводителката да го знае и да ми каже).Та бихте ли ми казали кой номер декларация трябва да подам сега и след раждането?(извинявам се ,знам че сте го обсъждали,но нещо много се обърках).
Много благодаря, предварително!!!
декларация се подава, когато изтича и болничния от педиатъра на детето (след 45дневния, от родилното ще ви издадат втори, а след това и педиатъра трети, общо трите болнични са 135 дни. Когато изтичат се подава декларация, че ще ползвате майчинство)

# 448
  • Мнения: 2 200
Здравейте ,
 Сега трябва да взема трети болничен от личната лекарка и искам да попитам трябва ли да попълвам някакви декларации и да ги занеса на работодателя заедно с болничния или декларациите се попълват на по-късен етап ? Благодаря Ви предварително . Simple Smile
След този болничен има декларация за периода 135-410 дни. С този няма.
Попълва се приложение №1 от НПОПДОО т.2-т.13 http://nssi.bg/images/bg/users/forms/benefits/pril1_2017.doc

# 449
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
Здравейте! Имам въпрос относно болничните. В момента съм бременна в 15-та седмица. В болнични съм от самото начало,тъй като работя в среда с йонизирано лъчение. Имам един аборт и едно преждевременно раждане до сега.
 До момента съм ползвала 74 дни болнични,от които 14 от личен лекар и два 30 дневни от гинеколог. Втория 30дневен изтича на 13.05. Въпроса ми е какви са вариантите да ми стигнат,само отпуска или има и друг? И ако отпуската е единствения вариант,колко дена трябва да взема. За целия период,който не ми стига до 45дневния болничен или мога да използвам примерно една седмица,само да има някакво прекъсване? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт