Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 94
В тази връзка да питам. Има ли значение кога се пуска изследване за тромбофилия? Ден, час?
Мисля да пусна, ей така, за успокоение. На 4 април съм на преглед та, ако има нещо да го коментирам с док.

И аз това влизах да питам: -)
А имаш ли идея за цената?
Аз ще пускам тромбофилия след малко в геника -220 лева е и няма значение кога.


 След колко време излиза резултата от изследването за тромбофилия?

# 181
  • София
  • Мнения: 1 480
10 дни

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета, относно ФК аз също имам неусвояване 30%и пия по 2 на ден,такава ми е препоръчано от Майчин дом! Ако се пие висока доза метилирани витамини,могат да станат токсични!А за пакета тромбофилия,е хубаво разширен, защото аз, примерно имам хетерозигитна мутация 4g/5g,която сама по себе си  е ниско рискова и не е задължително фраксипарин,но ако се комбинира с АCE или фактор 13 може да стане проблем при бременност.Аз не съм ги изследвала,но въпреки това биех фраксипарин по преценка в Щерев!

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 17:19 от suzana_b

# 183
  • Мнения: 1 307
Момичета, относно ФК аз също имам неусвояване 30%и пия по 2 на ден,такава ми е препоръчано от Майчин дом! Ако се пие висока доза метилирани витамини,могат да станат токсични!А за пакета тромбофилия,е хубаво разширен, защото аз, примерно имам хетерозигитна мутация 4g/5g,която сама по себе си  е ниско рискова и не е задължително фраксипарин,но ако се комбинира с АCE или фактор 13 може да стане проблем при бременност.Аз не съм ги изследвала,но въпреки това биех фраксипарин по преценка в Щерев!
Как разбра,че имаш такъв % неусвояване?
Аз имам таласемия минор и фол.кис ми е много ценна, но никой не ме е изследвал за усвояване.

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 18:02 от Serendipity*

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета, относно ФК аз също имам неусвояване 30%и пия по 2 на ден,такава ми е препоръчано от Майчин дом! Ако се пие висока доза метилирани витамини,могат да станат токсични!А за пакета тромбофилия,е хубаво разширен, защото аз, примерно имам хетерозигитна мутация 4g/5g,която сама по себе си  е ниско рискова и не е задължително фраксипарин,но ако се комбинира с АCE или фактор 13 може да стане проблем при бременност.Аз не съм ги изследвала,но въпреки това биех фраксипарин по преценка в Щерев!
Как разбра,че имаш такъв % неусвояване?
Аз имам таласемия минор и фол.кис ми е много ценна, но никой не ме е изследвал за усвояване.
От пакета ,който пуснах ,един от факторите- MTHFR за усвояване на ФК и Б12 и затова сега и за двете приемам метилирани форми.

# 185
  • Мнения: 1 307
Благодаря ти. Ще се консултирам и аз да се изследвам

# 186
  • Мнения: 1 131
Момичета, включвам се с ъпдейт - днес бях при д-р Савова, видя че има жълто тяло -  съответно е имало овулация Nature High Brightness Наличието на нови ЕМ кисти налага стриктно следене през 2-3 месеца, жалко че на лапароскопията не са ми направили изследване за проходимост на тръбите, а само са ги огледали. Докторът след операцията тогава каза "имаш тръби с нормална анатомия". Е, да ама д-р Савова не остана много доволна.
За хистеросалпингографията имам някои притеснения - първо, понякога не са достоверни толкова колкото изследване с метиленово синьо и наблюдаване пропускливостта на тръбите. Второ, страх ме е да не ги назначават просто на конвейер. Въпреки това се надявам да не стигаме дотам. Абе тези срокове ми идват в повече....
П.С. Лаленце, пуснахме ембриотоксини и са отрицателни. Само че доц.Русев каза- след време, ако не настъпва бременност пак трябва да се изследват заради ЕМ Sad

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 22:58 от Peoney

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета, днес се коментира за витамини,аз също искам да питам, какво пиете ,ако не са комбинирани?Също пия тироксин и не бива йод.Аз се зобя с магнезий,омега 3 ,Д , ФК, Б12!Нещо друго?Мисля да си взема пак герикапс, подходящ ли е при бебеправене?И да ви споделя,какво ми каза една аг ,даже каза че веднага е забременяла една жена 😄От 10ти ден на Ц( малко преди Овулация) по едно прахче АЦЦ дневно, много помагало за образуване на обилна ЦС 😄Аз ще пробвам,а дано🤗

# 188
  • Мнения: 992
Аз пия прегнакеър консепшън+ФК+омега3.
А това с АЦЦто ме заинтригува. С какво точно спомага за образуването на ЦС?

# 189
  • Мнения: 577
Аз пия освен Еутирокса и Мета фолиева - Масло от вечерна иглика, CoQ10, B12, Вит.Д, Омега 3, Витамин С, Витамин Е, Витамин А ( бетакаротен форма от нач. на цикъла до О), NAC, L-arginine, Inositol.

Аз съм чувала, че като цяло сиропите за кашлица образували повече ЦС, та явно за това АЦЦ, то нали също е за кашлица. Бях чела в някоя от темите за това, че действа, но не съм пробвала.

# 190
  • Мнения: 852
АЦЦ ,Мукосолван , Флавамед и подобни отхрачващи(които съдържат ацетилцистеин  или амброксол )втечняват секретите,включая ЦС.На това се разчита ,уж.При мен не сработи , но пък при други има резултат  , дали е заради него или съвпадение  никой не може да  каже.
Успех!
Месеци наред  пиех витамин Е  2Х400  UI

# 191
  • Варна
  • Мнения: 373
Леле, направо ме шокирахте! Явно наивно подхождам към проблема... Взимам си бележка!
МЦ не съм имала от ноември. При все това изследванията на хормоните ми са в идеалната среда. След преглед с вагинален ехограф, се видя само че единият ми яйчник е уголемен.
Не съм изследвала проходимостта на тръбите, но ще го направя.
Благодаря ви, момичета! Flowers Tulip

# 192
  • Мнения: 156
Аз съм на Метилирана форма фолиева + B комплекс, магнезий, витамин D, Омега 3 и от януари (когато забременях) - Ovaboost.  Въпреки СА в 5-та седмица, мисля, че от както започнах Ovaboost - последните 2 месеца си усещам овулацията много осезаемо.
За отчет, леклата  дойде и си отиде, другата седмица съм на доки за започване на инвитро на ЕЦ. Реших да опитаме така след 18 месеца опити и един аборт, може инвитрото да помогне.
Направих имунологичните - имам леко завишени антикардиолипинови антитела. Изпълних си терапията от имунолозите. Дано вече всичко е в норма.
Успех на всички!
Дано щъркелите тази пролет да посетят всяка от нас!

# 193
  • Мнения: 320
Аз приемах pregnacare plus omega 3, коензим Q10, вигантол 10 капки на седмица + имуно микс, тъй като доста често боледувах... сега още съм пред дилема какво да пия

# 194
  • Мнения: 170
Привет от мен.
Да си кажа и аз за ФК. Изследвах се и аз за тромбофилия в Геника след две бх и излезна само неусвояване на фк 40-70% и аз пия по 6т. Неофолик мета. По препоръка на на генетика и на аг-то ми. И то от преди да забременея. В Геника нямаше нижда от специална и платена консултация с генетик, защото такъв ти се обажда и ти обеснява резултатите. [video][/video]

Общи условия

Активация на акаунт