8 - годишна - поведение?

  • 8 935
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 042
Поздравления и респект за това, че сте приели детето и се държите като истинска майка с него!
Да, ще е трудно. То тъкмо е намерило майка и се чувства добре с нея, а ето, че и ще я дели и с друго дете. Дали не се пита, дали няма да я изолират, да я натоварват само със задължения... Според мен бунтът е смесица от възрастта, в която е, идващото бебе, няма вече да е сама и миналото. Трябва говорене и отстояване на позициите.
 Синът ни, на 9 г., коренно се промени, когато се роди дъщеря ни, на 10 м, и осъзна, че вече не е сам и мама няма да е все до него - момчетата са доста по-разсеяни и притеснителни от момичетата на тази възраст. Започна отговаряне, сопване, противоречене, ревност. Но само към нас с баща му, сестричката си обожава.
Задачата ни е да намерим път към децата си, за да преодолеят несигурността. Затова и се заринах с литература. Опитвам се да му обръщам повече внимание, да му казвам, че го обичам, да играем на игри. Да не е само заповеди и наказания за несвършена работа.
Вярвам, че ще успеем.
Успех и на вас!

# 16
  • САЩ
  • Мнения: 471
Много е важно и вие как и с какъв тон и говорите. Ако и говорите с мрънкащ, недоволен глас и повишавате тон детето ще ви отговаря по същия начин. Майка ми например винаги ми крещеше или говореше с много негативен тон и това ме изнервяше и убиваше желанието ми да съм добро и прилежно дете. Баба ми пък ни говореше с много любящ тон и съответно ние се стараехме и слушаме повече и нямаше драми. Опитайте се да сте по-търпеливи и да забелязвате и поущрявате когато си е свършила задълженията. Успех!

# 17
  • Мнения: 12 360
От колко време детето не е виждало БМ?
От колко време вие с бащата живеете заедно?
От кога детето се държи така - от началото, откакто сте се събрали, откакто е научила за бебето?

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Според мен ревнува и двама ви заради бебето,което чакате.
Може би смята,че като имате общо дете няма да и обръщате внимание.
А освен това е на 8г- пред пубертет.
Ето една тема по въпроса
http://www.bg-mamma.com/?topic=504445

# 19
  • Мнения: 2 687
Имай константни правила. И подхождай с обич. Т.е. като изпадне в такова състояние,просто и мило кажи,че спираш да разговаряш с нея,докато не подхожда човечно.

Според мен под вола теле търсиш,често деца са в такива състояния, не защото при вас е била особена ситуацията. Спокойна бъди Simple Smile

# 20
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моята малка дъщеря (на 9 г.) е с такъв темперамент. Тя е от втория ми брак - тоест, с родната майка и родния си баща живее. Но именно тя ревнува от голямата си сестра, избухлива и нервна е, но също така любвеобилна и изпълнителна в светлите си периоди. Минава й за минути сръднята, но после пък не може да надмогне ината си и започва да нервничи, че не й е простено веднага. Това е просто характер. Моята работа е да го поизгладя този характер така, че да не й е пречка на нея самата в живота. Обяснявам й, че ние ще я търпим всякак защото ни е дете, но навън хората не са длъжни и няма да й понасят изблиците. Виждам я, че се старае вече да преброи до....2 преди да подпали Joy . А не е никакъв лъв, даже не е и скорпион - козирог е, и би следвало да е пълен гьон, ама на...
Голямата ми е пълна противоположност - спокойна, неконфликтна, но пък и по-студена като повърхност.

# 21
  • Мнения: 3 048
И Козирог е в кюпа на по-трудните зодии като Скорпион и Овен, но на тази възраст всичко е далеч по-видимо защото не са се научили още поне малко да се владеят. Ако сами не успеят навреме да се поизгладят то живота ще го направи.

# 22
  • Мнения: 8 137
...Обяснявам й, че ние ще я търпим всякак защото ни е дете, но навън хората не са длъжни и няма да й понасят изблиците. Виждам я, че се старае вече да преброи до....2 преди да подпали Joy . А не е никакъв лъв, даже не е и скорпион - козирог е, и би следвало да е пълен гьон, ама на...
Козирог - гьон! Говори ми, говори ми... Мъжа ми има голяма дъщеря коза, големия ми син и общата ни дъщеря също. Въпреки голямата възрастова разлика между тримата, едва броят до 2! Ама такова отстояване на позиция, до откат!
Малката е точно на осем - станала е ревлива, тънкообидна и инатлива! Започнала е да се сопка и отговаря... а уж е рано за пубертет, но!

# 23
  • Мнения: 64
От колко време детето не е виждало БМ?
От колко време вие с бащата живеете заедно?
От кога детето се държи така - от началото, откакто сте се събрали, откакто е научила за бебето?

Последните контакти на детето с биологичната майка са били малко след като малката е навършила 3 годинки. С баща й живеем заедно общо взето от началото на връзката ни, но в първите 6-7 месеца живеехме също и с други членове на тяхното семейство и тогава отговорностите по отглеждането и възпитанието не падаха върху мен (освен това не ми беше и мястото да се бъркам толкова рано). Вече като се отделихме започнахме постепенно да й показваме, че да, аз не съм й майка защото не съм я родила, но пък двамата с баща й я отглеждаме и се грижим тя да е добре и я обичаме. Както споменах в началото показваше по-скоро ревност, като премина този период се сближихме и не е имала такива изблици. Конкретното поведение, заради което пуснах темата започна да кажем малко преди да забременея - тоест лятото на миналата година грубо казано.

Наистина може би е период и не е толкова нетипично колкото си мислих и ви благодаря за успокоението и милите думи. Ще продължаваме да се отнасяме с любов и търпение и да се надяваме, че ще намерим път към нея и емоциите й.

# 24
  • Мнения: 29 761
Разбира се, че ще намерите общ път и език.
Колкото повече чета, толкова повече смятам, че е ревност от бебето, което очаквате. Дори и да не го показва/казва, явно си я гризе съмнението дали няма да бъде изместена. Confused

# 25
  • Мнения: 4 443
...... започнахме постепенно да й показваме, че да, аз не съм й майка защото не съм я родила, но пък двамата с баща й я отглеждаме и се грижим тя да е добре и я обичаме. .........

......и да се надяваме, че ще намерим път към нея и емоциите й.
Ако сте искрени и в чувствата и в намеренията си относно това дете и при положение че биологичната майка е загубена кауза, аз бих ви посъветвала да я осиновите .Така хем ще и покажете че няма да сте поредния тежък удар ,който ще и се наложи да преглътне .Хем наистина ,а не на думи ще е равна с бъдещия си брат.
Нещо повече убедена съм ,че една такава стъпка би изградила много здрава връзка м/у тях в годините и м/у вас всички като семейство освен че ще и докаже че наистина искате да е част от живота ви ,а не я приемате като такава поради липса на друга възможност .

# 26
  • Мнения: 8 579
   yin_and_yang, според мен с времето нещата ще се получат.

   Единствения съвет който бих ти дала е направиш съпричастна "каката" в очакването и появата на бебето. Гвори ѝ много за бебето , как очакваш от нея да ти помага, как ще се казва, нека усети как те рита  и т.н. Включи я подготовката, пазарувайте заедно, дори нека тя избере някоя дрешка или играчка. Нека не се чувства пренебрегната.

п.п. И аз имам една 9-годишна госпожица с ужасен характер. Отглеждането ѝ е цяло изпитание за моята нервна система. Зодия Скорпион е.

utro77, моята дъщеря и твоята голяма дъщеря са родени на една и съща дата. Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, бъди честна с детето и то ще разбере всичко и би приела всичко, това може да бъде някаква насока.
Аз отглеждах племеницата ми  преди време, която беше без майка, живях при тях известно време, при малката и брат ми. Беше сложно, но бяхме честни с детето и тя преодоля и гняв и това че не съм майка й, и това че един ден си тръгнах от там и т.н. И тя имаше тъмни периоди и гневни и трудни, но всички заедно я гледахме и с истината е по - леко някак. Сега е голяма моята племеница и ако това успокои някого ще кажа, че е доста безпроблемна тинейджърка , няма помен от старите драми и тежък характер. И тя е водна зодия. Хем живота и съдбата й не са леки от малка, ужасно е това че беше малко дете и растеше без майка си до себе си. Това няма как да няма отношение към поведение и възприятия.
Картичката за 8ми март от градината ( която правехи всички деца там цял ден и пееха песни за мама) моята племеница я носеше на баба си ( няма на кого да я даде същият ден, а когато отидат след няколко дни през уикенда Confused ) Ами няма как да расте спокойна и това си е ! Thinking

# 28
  • Мнения: 64
Идеята за осиновяването ми е минавала през мислите доста често в интерес на истината, но нямам още идея как да подхвана разговора с моя партньор - малко е особена темата.

Иначе и аз пък получих картичка и букет за деня на майката миналата седмица - много се трогнах Simple Smile

# 29
  • Мнения: 64
  yin_and_yang, според мен с времето нещата ще се получат.

   Единствения съвет който бих ти дала е направиш съпричастна "каката" в очакването и появата на бебето. Гвори ѝ много за бебето , как очакваш от нея да ти помага, как ще се казва, нека усети как те рита  и т.н. Включи я подготовката, пазарувайте заедно, дори нека тя избере някоя дрешка или играчка. Нека не се чувства пренебрегната.

п.п. И аз имам една 9-годишна госпожица с ужасен характер. Отглеждането ѝ е цяло изпитание за моята нервна система. Зодия Скорпион е.

utro77, моята дъщеря и твоята голяма дъщеря са родени на една и съща дата. Wink

О да, забравих да добавя относно твоя коментар Simple Smile
Тя както споменах и по-нагоре е доста ентусиазирана от появата на малкото братче - аз винаги и говоря за него, в края на месеца даже ще дойде с мен и баща й на 4Д преглед за да видим всички бебето, говорим за име, има няколко дрешки, които и тя помогна да изберем. Та мисълта ми е, че наистина се опитвам да я държа в течение и в крак с нещата точно за да не се чувства пренебрегната по някакъв начин. Е, вероятно няма да избегнем типичната детска ревност когато бебето вече е факт и естествено повечето внимание и грижи ще са върху него, но пък можем да наваксваме с нея със занимания, които на нея й харесват.

Общи условия

Активация на акаунт