Време вече не остана – през Април ще бъда мама !

  • 48 312
  • 465
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Намирай Витасин(Родопско чудо) и мажи. Можеш и по Спиди да си го поръчаш от производителя - аз така направих. И сега мажа по три пъти на ден, че точно накрая най-много се разтяга кожата. Видимо се заличават малките червени чертички.

# 76
  • Мнения: 147
Стрии имам само по гърдите и то още от 3-тия месец... никъде другаде по тялото не ми излязоха, а вече е късно за моите да ги мажа, няма да се скрият. Правих някакви опити тогава с бебешко олио, но нямам навика да се мацотя и да ползвам много козметични продукти като цяло, така че съм използвала 1/5 макс от шишенцето и така си седи вече GrinningGrinning

# 77
  • Мнения: X
Аз много се грижа за кожата си. Защото и след като родя искам да съм привлекателна за мм. И без това ми е късна бременност и полагам много усилия.

# 78
  • Мнения: 1 179
Gerda1, питала ли си лекар дали е ОК да ползваш крема? В състава му виждам сяра например.

# 79
  • Мнения: X
Да, питах.
Topical products containing sulfur, azeleic acid, lactic acid, glycolic acid (under 10%) and other alpha hydroxy acids are safe to use during pregnancy
А съдържанието на сулфур в кремчето е 0,2 %, така че си мажа с кеф.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 18:11 от Анонимен

# 80
  • Мнения: 285
Здравейте момичета ! Днес бях за  първи път при израждащия лекар на преглед .. очаквах по - добри новини , ноо се оказа много тесен таз 18 ми е и вероятност за секцио , изобщо не ми се искаше операция ... В 36 г.с.съм беба била със седмица по голяма 3 кг е .. Амии това от мен ... Леко се притеснявам вече ...

# 81
  • Мнения: X
И аз с тази пъпна връв зад врата, май ще трябва да раждам в 36-та секцио. Няма да се мотая излишно, че толкова го чакам това бебче.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 183
И аз с тази пъпна връв зад врата, май ще трябва да раждам в 36-та секцио. Няма да се мотая излишно, че толкова го чакам това бебче.

Gerda1, в коя болница ще раждаш?

# 83
  • Мнения: 47
Аз карам вече 39г.с. и много ми тежи вече. Качила съм +14 кг. Снощи направо усетих как ми се раздърпа кожата и беше неприятно. И разбира се не можах да пропусна стриите (нацепих се точно над пъпа), въпреки постоянното мацотене с кремове.
Вече май ще почвам с домашните опити да предизвиквам раждането.
Някоя мама ако може да сподели методи с който е чувала че се получава.

# 84
  • Мнения: X
Как кой метод, лекарите препоръчват секс без предпазни мерки.
Аз се колебая между две болници, ще видя в коя как се отнасят към "капризите ми". Че ще държа на по-обстоен неонатологичен скрийниг, а в едната болница е пълен конвейр и бързат да изпишат бебето и майката, че да вземат парите на следващата родилка. И като ги попитах ще се изследва ли тсх, и те се засуетиха, че това се правело на определени дни пъъъък.... бързат да изписват, си помислих аз.

След проучвания разбрах, че държат мамите в щателно неведение, какви изследвания се правят на новородените и какво им е състоянието. А какво остава за внимателен и прецизен неонатологичен скрийнинг. Или че след раждане с позеленели води и някакво съмнение за инфекция се взима мб посявка от бебчето. Че по показания се прави ехография на фонтанела, абдоминална ехо(кардио)графия на коремче и отделителна система, а също така ехография и на тазобедрени стави, особено ако е било седалищно прилежание.
И научих, че правят платен ехографски преглед на новородено за ставичките, без майката да присъства на него, е няма как да стане да го преглеждат , да плащам и аз да не съм там, защото така му било по-удобно на лекаря или на персонала.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 14:31 от Анонимен

# 85
  • Мнения: 1 050
Как кой метод, лекарите препоръчват секс без предпазни мерки.
Аз се колебая между две болници, ще видя в коя как се отнасят към "капризите ми". Че ще държа на по-обстоен неонатологичен скрийниг, а в едната болница е пълен конвейр и бързат да изпишат бебето и майката, че да вземат парите на следващата родилка. И като ги попитах ще се изследва ли тсх, и те се засуетиха, че това се правело на определени дни пъъъък.... бързат да изписват, си помислих аз.

След проучвания разбрах, че държат мамите в щателно неведение, какви изследвания се правят на новородените и какво им е състоянието. А какво остава за внимателен и прецизен неонатологичен скрийнинг. Или че след раждане с позеленели води и някакво съмнение за инфекция се взима мб посявка от бебчето. Че по показания се прави ехография на фонтанела, абдоминална ехо(кардио)графия на коремче и отделителна система, а също така ехография и на тазобедрени стави, особено ако е било седалищно прилежание.
И научих, че правят платен ехографски преглед на новородено за ставичките, без майката да присъства на него, е няма как да стане да го преглеждат , да плащам и аз да не съм там, защото така му било по-удобно на лекаря или на персонала.



За кои болници става въпрос? Аз не знаех за тези прегледи Fearful

# 86
  • Мнения: X
Аз съм възрастна първескиня и имам две загубени бременности заради болно бебче, за това държа на неонатален скрийнинг.
При нормална бременност и млада майка, тези неща не са важни.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Аз съм възрастна първескиня и имам две загубени бременности заради болно бебче, за това държа на неонатален скрийнинг.
При нормална бременност и млада майка, тези неща не са важни.

Gerda1, пожелавам ти живи и здрави, ти и бебчо, всичко ще е на добрата страна! И на всички бъдещи мами също Hug

# 88
  • Мнения: 4 660
gerda1 това че си възрастна първескиня не мисля че ще означава на бебето ще му има нещо. Вместо да се радваш на бременността направи всички възможни изследвания и след раждането ми се струва че ще продължиш в същия дух. Пожелавам ти едно живо, здраво и най-вече палаво бебе и тези твои притеснения да бъдат напразно .

# 89
  • Мнения: X
Пих студено мляко и бебче се разхълца.

Общи условия

Активация на акаунт