Време вече не остана – през Април ще бъда мама !

  • 48 316
  • 465
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 179
Момичета, аз съм в 35 седмица и никой нищо не казва за никакви тонове, на 14 си бях на преглед всичко е наред и сега съм чак на 5 на преглед. Вие от кога ходите на тонове и колко често?
От 29 г.с. на две седмици, от 36 г.с. - всяка седмица. Започва  се след 28 г.с. - 32  г.с., тогава сърцето на бебето е достаъчно голямо.
Не всички АГ -та изпращат бременните на тонове.
В чужбина това изследване, т. нар NST (Fetal Non-Stress test), се прилага само ако има проблем като преносване, жената не усеща плода, има съмнения, че плацентата не функционира правилно и други рискове, които да индикират фетално страдание.
В БГ е един вид профилактично и се заплаща (около 20 - 25 лева). Ако ЖК е по ЗК, мисля се прави  един път, но не съм сигурна.

Последна редакция: ср, 21 мар 2018, 16:14 от Coelum

# 61
  • Мнения: 4 660
На тонове ходя всяка седмица от 33 г.с, сега съм в 36 г.с.
Момичета, аз съм в 35 седмица и никой нищо не казва за никакви тонове, на 14 си бях на преглед всичко е наред и сега съм чак на 5 на преглед. Вие от кога ходите на тонове и колко често?

# 62
  • Мнения: 1 050
Какво представлява самата процедура/интервенция по обръщане? Четох за различни упражнения вкъщи.

# 63
  • Мнения: 1 179
Какво представлява самата процедура/интервенция по обръщане? Четох за различни упражнения вкъщи.
Ето това:
Скрит текст:

А това е информация за метода в България:
Скрит текст:
Да обърнем бебето - Външно обръщане

При достатъчно количество амниотична течност през 36-37 г. с. може да се направи ръчно преобръщане на плода. В ръцете на опитен лекар успехът е налице в 65-70% случаите. Външното обръщане не се прилага, когато родилката е със затлъстяване, имала е спонтанни аборти, при първескини над 30 г., тесен таз, оплитане на пъпната връв, малформации на бебето или матката, бременност, настъпила в резултат на репродуктивни технологии.
Ръчното обръщане не е безопасна процедура нито за майката, нито за бебето. Съществува риск от отлепване на плацентата, преждевременно раждане, влошаване на състоянието на плода, поява на имунологичен конфликт между майката и бебето. Заради множеството възможни усложнения и противопоказания, този метод е отречен от съвременната медицина и почти не се използва.

# 64
  • Мнения: X
Докато се надявах бебчето да се обърне, се оказа, че си е заметнало пъпната връв зад врата.
Вие на вашите гледате ли им пъпната връв къде е?
Сега лекарите ми казаха, че трябва да се пазя да не започне естествено раждане, и са не слезе плодът надолу.

# 65
  • Мнения: 1 179
Докато се надявах бебчето да се обърне, се оказа, че си е заметнало пъпната връв зад врата.
Вие на вашите гледате ли им пъпната връв къде е?
Сега лекарите ми казаха, че трябва да се пазя да не започне естествено раждане, и са не слезе плодът надолу.
Не, не ми е казвала. Предполагам, ако има нещо притеснително, тогава казват лекарите.
Иначе на всеки преглед ми казва как са водите, кръвотокът, размерите на бебето. Вчера например ми направи преглед за разкритие и размер на шийката.
Накрая казва, че всико е нормално и приклюваме.
Не се притеснявай, че да не тръгне раждане.

# 66
  • Мнения: X
Аз се следя при трима доктори, другите си мълчат, но единият ми каза за пъхната връв.

# 67
  • Мнения: 13
Какво представлява самата процедура/интервенция по обръщане? Четох за различни упражнения вкъщи.
Ето това:
Скрит текст:

А това е информация за метода в България:
Скрит текст:
Да обърнем бебето - Външно обръщане

При достатъчно количество амниотична течност през 36-37 г. с. може да се направи ръчно преобръщане на плода. В ръцете на опитен лекар успехът е налице в 65-70% случаите. Външното обръщане не се прилага, когато родилката е със затлъстяване, имала е спонтанни аборти, при първескини над 30 г., тесен таз, оплитане на пъпната връв, малформации на бебето или матката, бременност, настъпила в резултат на репродуктивни технологии.
Ръчното обръщане не е безопасна процедура нито за майката, нито за бебето. Съществува риск от отлепване на плацентата, преждевременно раждане, влошаване на състоянието на плода, поява на имунологичен конфликт между майката и бебето. Заради множеството възможни усложнения и противопоказания, този метод е отречен от съвременната медицина и почти не се използва.





Да,това представлява процедурата,като на видеото,но при мен беше извършено само от една докторка много млада и с много нежни ръце.Казаха ми,че за 15 години само веднъж е имало усложнения и се е наложило незабавно секцио.

# 68
  • Мнения: X
Докторите гледат ли къде е пътната връв  на вашите бебета?

# 69
  • Мнения: 4 393
Да, при мен гледат - и на женската консултация, и сега лекарката, която ще ме изражда. На всеки преглед - тонове и ехограф, като следи води, плацента, разположение на плода и пъпната връв.

# 70
  • Мнения: 5
Здравейте ,аз да попитам в 37ма седмица съм и вече ми се случва наколко пъти на последък.,болки в кръста като пред менстр.Това подготвителни контракции ли са?

# 71
  • Мнения: 47
Здравейте ,аз да попитам в 37ма седмица съм и вече ми се случва наколко пъти на последък.,болки в кръста като пред менстр.Това подготвителни контракции ли са?
Здравей! Ако е придружено със стягане на корема значи са контракции.
И аз ги имам горе долу от 37г.с. Вчера бях на запис и питах АГ дали е нормално и тя каза, че на този етап при нормално протичаща бременност почти задължително трябва да започнат по-болезнени контракции.

# 72
  • Мнения: X
И тук да пиша, много съм доволна от мехлема Родопското чудо (Витасин) за стриите. Поръчах от производителя и днес получих и мехлема с масло от здравец, много хубаво и леко мирише. Препоръчвам ви го горещо, три пъти на ден се мажа и заличава нови стрии.Вълшебен е и не е скъп.

# 73
  • София
  • Мнения: 72
Привет на всички! И моят термин е на 4 април, но по ултразвук е днес така че следя и двете теми ... Имате ли контракции? Аз ходя всеки ден на запис от понеделник, но нямам никакви болки... Миналата събота за първи път получих леко схващане на корема, което сигурно е контракция, а съм вече в 38+4... Успешен ден🌷
Здравейте,настоящи и бъдещи мами!Малко информация за нас вече сме в 37г.с.+5дни бяхме главично до към 32г.с. след това юнака реши,че му е по удобно да си смени позицията и до 37г,с, си беше седалищно.Аз живея в чужбина и тук има такава практика за обръщане на плода,която е с положителен резултат при 60% от опитите,та миналият четвъртък ходихме да видим как ще се развият нещата при нас и дали ще влевем  в тези 60%.Аз си представях болки,мъчение и какво ли още не,но самата процедура отне точно 2 мин и юнака се завъртя.При всеки е различно,но аз почти не усетих болка само за няколко секунди наподобяваща  болка, като разкъсване на кожа.В понеделник пак бяхме на преглед и си е седалищно,дано да не се върти вече и да се появи жив и здрав по принцип терминът ми е на 4 април.Късмет на всияки и дано да не ни мъчат много бебетата и да се появят възможно      най-безболезнено!

# 74
  • Мнения: 4 660
Стрии по корема нямам мажех се след всеки душ, но онзи ден докато се бръснех видях че имам по краката но отзад там не съм мазала.
Относно секциото къде точно го правят този разрез на линията на бикините ли е? Питам защото преди секциото незнам до къде да се обезкосмя и не искам никой в болницата да ме пипа, че имам малко и над триъгалника . Това че ще ми правят клизма ми е предостатъчно като травма. Head Band

Общи условия

Активация на акаунт