Време вече не остана – през Април ще бъда мама !

  • 48 183
  • 465
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Здравейте на всички мами ☺ Терминът ми е на 12.04. Има ли мами които ще раждат в окръжна болница в Бургас ?

# 46
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Здравейте момичета! Аз да се включа на бързо преди да изляза за работа (още 2 дни и излизам отпуск) с един въпрос.
Има ли сред вас мами, които плануват раждане в 1 АГ Св. София (бившата Тина Киркова)? Аз съм доста развълнувана, защото живеем в Германия и края на тази седмица ще си пътуваме за България (плануваме да останем 7 месеца). Притеснявам се малко и за пътуването (с кола) до България, но се надявам Господ да е с нас и всичко да е наред (имам 2 термина - според единия сега влизам в 32 според другия в 33гс).
Наскоро си купихме жилище и живи и здрави ще го видим скоро готово и нямам търпение вече да се приберем и да започнем и ние с покупките защото имаме много малко неща, а времето си тече и имаме и доста други задължения да свършим за кратно време. Само да сме живи и здрави и всичко да е наред разбира се! Поздравявам всички бъдещи и настоящи мами, мислете позитивно и се усмихвайте повече! Прегръдки на всички! Hug

# 47
  • Мнения: X
За пресни стрии - Витасин. Мигновенен ефект след три намазвания.

# 48
  • Мнения: 4 785
 Сега бях на преглед - утре влизам в 37 г.с. Плацентата ми е узряла, бебето си е с главата надолу, но не е слязло. Въпреки това, вече може да го чакаме... 2900 гр. е по ехограф, аз откакто спрях магнезия, спрях и витамините изобщо. Нищо не пия вече. Кръстът и тазът ме болят ужасно, то през цялата бременност си ги влачих така, но тук последните седмици вече стана наистина тежко положението. Лекарката ми я няма от 3-ти до 9-ти, така че ще стискам краката в този период. Или ще ми дава указания по Вайбъра Joy Терминът ми е на 11.04. Пъпната връв искаше да измери, но то не спря да си я подритва. Тясно му е, защото е голям, пък моя корем - не. И направо жал ми става, като знам аз как по цяла нощ не мога да мръдна от тоя кръст, ама то пък като изобщо няма място, егати...
И утре ще взема да си стегна чантата, че знам ли вече... макар че а зна работа си ходя, ама поне малко от малко да съм подготвена, имам чувството че изобщо не ми предстои такова нещо, много далечно и нереално ми се струва...
Вчера успях да изпера дрешките и другите му неща, честно не мислех, че има толкова много, цял ден! Обаче ще трябва да поизгладя, сушилнята пусках на ниски градуси не посмях на високите - това едно на ръка и второ на високи всичко ми излиза без гънки, ама на ниските - алеле майко.... та ще ударя една ютия няма как...

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 18:32 от Мъ℘♥Мяɣ

# 49
  • Мнения: 4 393
Записвам се и тук, защото терминът ми е на 31.03. и като нищо може да го прескоча и да вляза в април.

# 50
  • Мнения: 1 050
Здравейте, мами Simple Smile
Angelaaaa
Аз съм се ориентирала към 1 АГ Св. София (бившата Тина Киркова). Все още без избор на лекар, планирам началото на април да го направя. В момента съм 34 г.с.+3 ден,

# 51
  • Мнения: 285
Сега бях на преглед - утре влизам в 37 г.с. Плацентата ми е узряла, бебето си е с главата надолу, но не е слязло. Въпреки това, вече може да го чакаме... 2900 гр. е по ехограф, аз откакто спрях магнезия, спрях и витамините изобщо. Нищо не пия вече. Кръстът и тазът ме болят ужасно, то през цялата бременност си ги влачих така, но тук последните седмици вече стана наистина тежко положението. Лекарката ми я няма от 3-ти до 9-ти, така че ще стискам краката в този период. Или ще ми дава указания по Вайбъра Joy Терминът ми е на 11.04. Пъпната връв искаше да измери, но то не спря да си я подритва. Тясно му е, защото е голям, пък моя корем - не. И направо жал ми става, като знам аз как по цяла нощ не мога да мръдна от тоя кръст, ама то пък като изобщо няма място, егати...
И утре ще взема да си стегна чантата, че знам ли вече... макар че а зна работа си ходя, ама поне малко от малко да съм подготвена, имам чувството че изобщо не ми предстои такова нещо, много далечно и нереално ми се струва...
Вчера успях да изпера дрешките и другите му неща, честно не мислех, че има толкова много, цял ден! Обаче ще трябва да поизгладя, сушилнята пусках на ниски градуси не посмях на високите - това едно на ръка и второ на високи всичко ми излиза без гънки, ама на ниските - алеле майко.... та ще ударя една ютия няма как...
Ох аз съм почти в 36 г.с. и моята бебка е високо с главата надолу , но последните дни ако се разхождам десетина минути ме почва адски много кръст и корема ми се свива , дали са контракции ? Кръста отдавна не ме беше болял ...

# 52
  • Мнения: 4 660
Вашите АГ всичко подробно ви обясняват бебето високо бебето ниско т.н. Моят гледа мери казва колко грама е и толкоз. Сега всяка седмица съм на тонове,  гледа ги и тях казва че е добре удря един печат и така. Честно казано на жените угодия няма ни човека да мълчи ни да ти обяснява подробно. Пък и на мен ако ми обяснява подробно ще се панирам ще ровя цял ден в интернет ще се вкарвам във филми,  така май е по добре да не ми обяснява много много.

# 53
  • Мнения: 1 179
Вашите АГ всичко подробно ви обясняват бебето високо бебето ниско т.н. Моят гледа мери казва колко грама е и толкоз. Сега всяка седмица съм на тонове,  гледа ги и тях казва че е добре удря един печат и така. Но аз предпочитам всичко да е ОК пък и да не ми обяснява всичко подробно какво от това си казвам после.
Винаги може да го питаш, ако ти е любопитно.

# 54
  • Мнения: 1 050
Вашите АГ всичко подробно ви обясняват бебето високо бебето ниско т.н. Моят гледа мери казва колко грама е и толкоз. Сега всяка седмица съм на тонове,  гледа ги и тях казва че е добре удря един печат и така. Но аз предпочитам всичко да е ОК пък и да не ми обяснява всичко подробно какво от това си казвам после.
Винаги може да го питаш, ако ти е любопитно.
Аз и да питам, АГ вече е приключила с прегледа и казва “Ще се видим отново!” Expressionless За следващия преглед си записах допълнителен платен час за подробно ехо, за да мога да си задам въпросите и да видим бебка по-подробно. Ако можех щях да сменя лекаря, но 34 гс май е вече късничко...

# 55
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз започнах с тоновете от миналата седмица. Едва в 34 седмица съм и бебето го усещам доста високо още. Коремът ми не  е голям и не ми тежи. От време на време ме наболва тазовото дъно, но бързо минава. Почти нямам контракции последната седмица. Изобщо, чувствам че няма да родя скоро Simple Smile
А на ЖК нищо не ми казва, освен че всичко е наред и ми се радва, като кажа, че нямам оплаквания.
Спрях всички добавки - магнезий, желязо, вит. Д и Б12. Само до края ще пия Л-Тироксин за регулиране на ТСХ за всеки случай, но го разредих - писна ми да го пия всеки ден. АГ-то ме посъветва да пия Биозин Мама за имунитет 2 пъти по 1 таблетка дневно, но аз пия само по 1  и то не всеки ден. Не съм свикнала да пия лекарства и вече наистина  ми дотегна да мисля само за тях.
Поисках си списък за родилното и ще си събера багажчето тези дни, за да съм спокойна, че ако съм забравила нещо, ще имам време да се сетя и да допълня.
Не съм пипнала да разопаковам и пера нищо, но те дрехите и спалното бельо са толкова мънички, че всичко ще се събере в една пералня. Даже матрака още е на руло, а креватчето и кошарата са си във фабричните опаковки.
Тази седмица ще накарам мъжа ми да сглоби креватчето, за да прибера дрехите в чекмеджетата му отдолу, като ги изпера, защото поръчахме гардеробче, но ще дойде след Великден.
И това е от мен "на кратко" Smile

# 56
  • Мнения: X
Аз се зачудих по какво се разбира, дали бебче не почва са изостава и дали няма фетално страдание, за да питам докторите всеки път.
Моето бебче е седалищно и направо ми разпъва корема настрани.И като ритка боли, било нормално.

# 57
  • Мнения: 192
Аз се зачудих по какво се разбира, дали бебче не почва са изостава и дали няма фетално страдание, за да питам докторите всеки път.
Моето бебче е седалищно и направо ми разпъва корема настрани.И като ритка боли, било нормално.
Разбира се с доплер. Ако бебчето се храни и кръвоснабдява добре, значи всичко с него е ок. Също се гледа и плацентата, ако е много узряла би трябвало да предстои раждане. А и майката трябва да си следи кръвното да не е повече от 130/90. Мисля, че е това 😊

# 58
  • Мнения: 62
Момичета, аз съм в 35 седмица и никой нищо не казва за никакви тонове, на 14 си бях на преглед всичко е наред и сега съм чак на 5 на преглед. Вие от кога ходите на тонове и колко често?

# 59
  • Мнения: 13
Здравейте,настоящи и бъдещи мами!Малко информация за нас вече сме в 37г.с.+5дни бяхме главично до към 32г.с. след това юнака реши,че му е по удобно да си смени позицията и до 37г,с, си беше седалищно.Аз живея в чужбина и тук има такава практика за обръщане на плода,която е с положителен резултат при 60% от опитите,та миналият четвъртък ходихме да видим как ще се развият нещата при нас и дали ще влевем  в тези 60%.Аз си представях болки,мъчение и какво ли още не,но самата процедура отне точно 2 мин и юнака се завъртя.При всеки е различно,но аз почти не усетих болка само за няколко секунди наподобяваща  болка, като разкъсване на кожа.В понеделник пак бяхме на преглед и си е седалищно,дано да не се върти вече и да се появи жив и здрав по принцип терминът ми е на 4 април.Късмет на всияки и дано да не ни мъчат много бебетата и да се появят възможно      най-безболезнено!

Общи условия

Активация на акаунт