Животът в Костинброд :)

  • 12 856
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 676
Живеем в Костинброд от 1г с приятеля ми, близо сме до центъра. Много по-тихо и спокойно е в сравнение със София, интернет има много добър, магазини наблизо. Доволни сме. Единствено ни липсват заведенията, които предлагат доставка до вкъщи, но пък всеки ден почти ходим до София и ако ни трябва нещо можем да си го набавим.

# 31
  • Мнения: 6
Събуждам темата!:)

Разглеждаме парцели/къщи в Кастинброд .
Не познавам никой, живял там и нямам кой знае какво мнение изградено, но ми харесва , че първо не е София и е доста спокойно, поне на пръв поглед. Цените на имотите не са баснословни, както в Банкя ( къде изначално исках, но..).

Събирам актуални мнения за живота там!:))

Здравейте Simple Smile от 10 дни живеем в Костинброд с моето семейство, което включва дете ( почти 3г.) и мъж. Когато малката се роди, 2 години бяхме в София ( преди това също живеехме там 8, мисълта ми е че от 10год сме се наситили на лудницата). След като дъщеря ми почна ясла (частна, по разбираеми причини) се абонирахме и към редовните разболявания. Смятам, че това ми беше един от най-трудните периоди в живота, а и осъзнаването, че София не е с инфраструктура да отгледаш малко дете там спокойно без наличие на помощ от баби, лели и т.н.
Но да не измествам фокуса. Аз лично много харесвам такава примитивна форма на живот. Сутрин като стана, да изляза на двора, а небето да е толкова голямо, чисто и широко, че може да го докоснеш. Спокойствието някак витае в самият град. Няма го онова натоварено движение, има магазини, но и да не са ви в близост с кола са макс 5минутки. За хората не мога да кажа, не съм общувала с много местни, но малкото с, които съм ми направиха впечатление на усмихнати и приветливи хора. Домашни яйца, мляко, зеленчуци, месо може да се купи и от местни производители. Детските площадки според мен са хубави. Детски градини има, и приемът в лесен. Детето ми изглежда в пъти по-щастливо с този начин на живот, където като се разхождаме в махалата виждаме коне, крави и други селскостопански животни, вместо претъпканите паркове на София. За много хора спокойствие е равно, на скука, но според мен е равно на щастие и време за близките ти хора. Предстои ми другата седмица да почна работа в София, ще пътувам с кола 30мин, но докато живее в София, пътувах по толкова от спирката до мас до спирката за работа + още 20 мин в чакане и вървене. Та км не ме притесняват. Има също и медицински център, където лекарите ми се сториха по-адекватни от много в София. Относно тока, някой е споменал по-горе, случва се да спира. Но забелязвам, че се появяват къщи със соларни панели, съвсем скоро като станат достъпни, ще бъде преодолим този непридвидим проблем. Относно водата,  канализация има. Засега виждам много позитиви, които ако бях в София нямаше как да ги събера на едно място. Та много зависи вие какъв тип хора сте. И как възприемате думата спокойствие.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 033
И аз се надявам съвсем скоро да можем вече да заживеем там. Почти на финалната права сме с къщата. Ще се радвам да се запозная с други туземци след време.

# 33
  • Мнения: 676
Ех, че хубаво! Ще се радвам да се съберем повечко и да си пишем в тази тема, а защо не и да се запознаем на живо. Поздрав с една снимка на еделвайс от нашия костинбродски двор:

# 34
  • София
  • Мнения: 23 096
Понеже в темата изначално се коментираше, че не било удобно да пътуваш от Костинброд до София за работа... Мъжът ми е обратният пример. Живеем в източен квартал в София, а той работи в Костинброд. С колата му отнема 35 мин. в посока. А защо работи "чак" там - заради възнаграждението разбира се.
Успех на всички, които са се насочили към това градче. Има и работа там, а е и на една ръка разстояние от София.

Последна редакция: чт, 06 юли 2023, 13:21 от Тонка*

# 35
  • Мнения: 375
Проблемът с пътуването е когато се налага да ползваш обществен транспорт. Аз и мъжа ми работим в София и не работим с едно и също работно време. Ако колата на единия е на ремонт става много сложно, защото на транспорта в Костинброд не може да се разчита. Отделно че спирката е на 5-6 км. от вкъщи.

# 36
  • Мнения: 676
Сега от юли не пуснаха ли някакви нови маршрутки на всеки час?

# 37
  • Мнения: 6
Ех, че хубаво! Ще се радвам да се съберем повечко и да си пишем в тази тема, а защо не и да се запознаем на живо. Поздрав с една снимка на еделвайс от нашия костинбродски двор:


Уау н мога да повярвам, че това расте по тези ширини! Супер яко!

# 38
  • Мнения: 676
Ако успея да го размножа ще пиша. На сянка до чешмата му е добре. Земята тук в Костинброд е хубава, и за цветя и за зеленчуци.

# 39
  • Мнения: 6
Проблемът с пътуването е когато се налага да ползваш обществен транспорт. Аз и мъжа ми работим в София и не работим с едно и също работно време. Ако колата на единия е на ремонт става много сложно, защото на транспорта в Костинброд не може да се разчита. Отделно че спирката е на 5-6 км. от вкъщи.

А колко често се случва колата да ви остане на ремонт? В такъв сучай ви трябва 3та за резерва.
Ние също сме с 2 коли към момента, с различно работно време.


И аз се надявам съвсем скоро да можем вече да заживеем там. Почти на финалната права сме с къщата. Ще се радвам да се запозная с други туземци след време.

Аз много ще се радвам  да се запозная с някого от този форум  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 375
Ами често не е , но последно се случи колата на мъжа ми да е при бояджия 2-3 седмици и не беше приятно. Не сме си купили трета кола.
Ние работим на едно и също място и имаме варианти за ползване на служебна кола , но не при всеки е така и може в подобни случаи да е доста неудобно.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 033
Фрезия, и аз бих се радвала да се запознаем, когато се преместим там.
С транспорта наистина ще е трудно според мен. Децата и те са в различни смени. Особено трудно ще е да стигат в 7:15 ч в училище.
Ще се нагласим някак. Предполагам, че ще си заслужава усилието за по-чист въздух и по-голяма свобода на двора.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 556
Здравейте момичета, отскоро разглеждаме имоти около София и имаме желание да си купим УПИ или къща в гр.Костинброд. Може ли да ме ориентирате къде да търся, защото обявите в нета са много ограничени. Ако знаете за някоя продажба на имот /дори за тотален ремонт/ в Костинброд, Волуяк или Голяновци ще съм ви много благодарна да ми изпратите информация!

# 43
  • Мнения: 676
Ако видя някоя табела може да снимам и да пиша къде точно е. Ние така обикаляхме из населените места и разглеждахме - освен че може да излезе нещо, ще добиете и впечатление за района. Иначе за обяви - ние търсихме в imot.bg, те сайтовете май горе долу едни и същи обяви въртят.

# 44
  • Мнения: 375
Аз преди години намерих чудесно УПИ неочаквано в фейсбук групата Ние сме Костинброд. Пробвайте 🙂

Общи условия

Активация на акаунт