Забременяване по време на наркотици

  • 6 901
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Е, какво да те хапем. Не си малка, животът си е твой, здравето също. Ти си знаеш.

# 16
  • Мнения: 39 321

Какво е това?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 523
Метамфетамин. Ама защо тава, не знам. Въобще тия новите наркотици не ги разбирам.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 264
В тава, защото се прави в домашни условия.
На мен ми е чудно, ако все пак според лекарите всичко е наред с бременността, дали майката ще може да се откаже завинаги от този живот, не само по време на бременността, а изобщо.Иначе знам за дете, чиито родители са били наркомани / хероин/.Детето се роди здраво и си е добре, вече е големичко.Майката, обаче не го гледа и не знам дали е жива.Бащата почина преди няколко месеца, той не се спря. Детето го гледат баба и дядо.

# 19
  • Мнения: 39 321
Звучи ми като голяма  гняс. Пък и синтетиката прави мозъка на  пихтия.  Моя съвет е да махнеш плода, после да спреш тая отрова. И не на последно място потърси майка си. Няма да е във възторг, ама поне ще се погрижи за теб.

# 20
  • Мнения: 5 468
Ако наистина системно си употребявала метамфетамини няколко месеца, със сигурност отровата ще стои в твоя организъм още доста време. Чувала съм, че този вид наркотик е доста опасен, по-зле от амфетамините. Със сигурност ще трябват месеци за да се изчисти. При това положение, ако съм на твое място, бих направила аборт. Съжалявам, но това ми се струва прекалено, ако наистина си се друсала всеки ден. Аз първоначално си представях, че е било по-скоро няколко пъти инцидентно, но картинката явно е друга. Представям си каква е и заобикалящата те среда(най-вече бащата). Помисли искаш ли да го причиниш на детето си. Да не кажеш, че съм груба. Искаше съвет, изказвам си мнението.

# 21
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Цитат на: LilqYank link=topic=102514@5.msg36440409#msg36440409 date=1521281645
Пико от тавата.. Wink
24/7 системно няколко месеца...

Така изказано звучи сякаш сте много навътре в нещата и средата, направо емоционално обвързано.
Ако искате т.нар. нормално бъдеще, намерете кои са демоните, които ви тласкат към употребата на синтетики разни и се опитайте да ги преборите. Потърсете помощ, докато е време и не сте амортизирали тялото си необратимо.
А ако е само от келешлък, по-добре се осъзнайте в каква посока бутате живота си и си пренаредете приоритетите.
За бебето - докторите ще кажат - предполагам, да го махнете.
Иначе, така и така се блъскате с химии, може и противозачатъчни да поискате да ви изпишат.

# 22
  • Мнения: 4
@sigma ... до погърси майка си.. търся я Simple Smile
Не съм зависима само да спомена. Консултирах се с лекар първо второ и трето мнение, за сега всичко е наред ще продължим още малко защото все още не може да е каже с точност, но наложи ли се... аборт !
Отново благодаря

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Добре, а ако лекарите кажат, че шансът да имаш здраво бебе е голям, ти какво смяташ да правиш? Искаш ли това дете? Готова ли си на многи жертви за него? С бащата как стои въпроса?

# 24
  • Мнения: 39 321
Е, значи всичко е точно! Може да смъркаме гнусотии, ама няма проблеми.
Успех на бебенцето.

# 25
  • Мнения: 11 360
Ти както го написа сякаш не аборт ще правиш ако се наложи, а ще отлепяш лепенка ...  Rolling Eyes

Лекарите могат да видят само дали има забавяне в развитието на ембриона и неговото развитие. Не мисля, че могат да предвидят всички рискове. Вероятно даже не са наясно как точно "манджата в тавата ти" влияе на плода.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 420
Когато раждах второто си дете имаше една девойка, която беше бременна и зависима.  Пратиха я в "Майчин дом", защото там знаели какво да правят. Чувала съм че бебета родени от зависими майки /или употребяващи/ са зависими и те.  Към днешна дата бебето може да се роди живо и здраво, а ако е зависимо лекарите ще знаят какво да правят.
Според мен се консултирай не с гинеколог, а с лекар който се занимава с наркомани. Обясни му какво си приемала, по колко пъти и като количество за ден. Той от своя страна ще ти обясни за колко време ще се изчистиш, ще навреди ли по някакъв начин на плода и други важни неща. Мен също са ме пращали при такъв лекар заради бременност и приключила химиотерапия, но ме посъветваха да го махна.
Пожелавам ти успех и здраво, красиво и умно бебче ако го искаш Simple Smile

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Станалото, станало, какво ще направиш с живота си от сега нататък има значение. Всеки е допускал грешки.
Бебчето дано да е здраво, но все пак ти как си? Ще можеш ли да се справиш? На едно бебе му трябва адекватна майка.

# 28
  • Мнения: 5 059
Някои от съфорумките тук знаят,че аз съм една от малкото,които не са крайно настроени срещу наркотиците.
Но дори аз ще кажа,че това,което си взела е много опасно за една бременност.
Рискът е твърде голям и аз бих направила аборт.
Позната пуши трева от години,както ти каза 24/7,заместила е обикновените цигари с джойнт.
Забременя и не спря да пуши през цялата бременност.
Бебчето се роди живо и здраво и вече е на 2 годинки,няма никакви проблеми.
Но това,което ти си взела е наистина опасно.
Моят съвет-не поемай този риск.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 365
Правилно си се ориентирала - спряла си с тая гадост и следиш развитието на бебето. Да го убиеш  заради евентуалния риск, преди още да се е доказало със сигурност, че е увредено не прекалено според мен. Имаш достатъчно време, за да разбереш дали няма тежки увреждания и тогава да вземеш решение, не прибързвай.
Чувала съм, за случаи с майки наркоманки, употребявали и по време на бременността - раждали се бебета със зависимост, но напълно здрави. На теб Бог ти е пратил този дар, за да даде по-добра насока на живота ти - не го изхвърляй на боклука!
И не много по темата - една приятелка беше ходила на рентгенова снимка в първите седмици от бременността без да е знаела, че вече е бременна. Какво, трябваше веднага да тича и да го маха, заради риска ли? В момента си гледа прекрасно малко здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт