Най-подходящото време за спортуване

  • 3 118
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 455
Наистина повечето специалисти препоръчват да се спортува сутрин (по-горе са обяснили вече защо) на гладно или след прием на кафе. Аз лично не съм адекватна сутрин за спорт и хич не ми се нрави идеята за сутрешно натоварване. Аз тренирам само вечер (20:00 часа), а понякога съм въртяла тренажора и доста по-късно, зависи от настроението. По принцип не се препоръчва късното трениране, защото организмът се превъзбужда и после може да имате проблеми със заспиването, дори и да сте уморени. На мен много добре ми се отразява гимнастика вечерно време, т.е. анаеробна тренировка. Когато правя гимнастика (елементи от Пилатес, Йога, Каланетика) се чувствам страхотно, много релаксирана и тонизирана (не превъзбудена). Когато правя аеробна тренировка вечер (тае-бо или кростренажор) -  пак се чувствам добре и заредена, но все пак не е същото, както след гимнастиката. Засега, обаче, няма как да сменя този режим, така че продължавам в същия дух.
Друго, което има значение е да не се тренира на пълен стомах и да се внимава какво се консумира след тренировката (според целите). Важното е да се тренира, пък дали ще е сутрин, обед, следобед или вечер - не е толкова важно, на който както му харесва и както му е удобно!

# 16
  • Мнения: 2 959
Преди да се роди Дана, спортувах задължително сутрин на гладно- 30мин, но напоследък измести времето следобяд, докато мъничето спи. И се чувствам след това перфектно и с огромно желание си изяждам плодовата салата. Peace

# 17
А пък аз съм чувала, че сутрин е вредно за сърцето, тъй като още не си се събудил и дрън-дрън. #Crazy

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Музата ми ме осенява вечер Laughing!Тогава се залавям за някои упражнения.Иначе единствената ми възможност за фитнес е по някое време следобед.Но се чувствам най-добре, ако тренирам вечер.

# 19
  • Мнения: 5 317
Обаче виртуалната ми инструкторка вика, че най-доброто време за спортуване било тогава, когато ти се спортува.

Така си е! Peace

# 20
  • Мнения: 4 806
смятам, че е индивидуално за всеки. Пробва се, кое е по - удачно. За едни сутрин, за други вечер. За мен вечерта е по - добрия вариант. Просто се чувствам по - добре. Типична сова съм и вечер имам повече сили и ми доставя удоволствие. През деня ми е гадно, а сутрин - невъзможно, провалям си целия ден.

# 21
  • Мнения: 1 558
Аз тренирам сутрин и по принцип съм чувала, че това е най-доброто време, но пък.............прави сте - когато ви дойде музата, тогава е момента. Вечер си ме мързи, признавам си!

# 22
  • Мнения: 949
В дебелите книги пише-Най-подходящото време за спортуване е сутрин 2 часа след събуждане.

# 23
  • Мнения: 11 004
Сутрин поне 1 час след ставане или вечер след 18 ч. По-важно е кога човек има енергия и настроение за спорт.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
аз преди спортувах сутрин на гладно.30мин преди това съм пила л-карнитин и кафе без захар.
И така всеки ден.
Резултата беше впечатляващ.
Като спра да кърмя,започвам пак.

# 25
  • Мнения: 1 073
Аз тренирам сутрин - м/у 6 и 6.45ч., това за Л. карнетина и кафето не го бях чувала..., но ще го пробвам

# 26
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами,
Може ли някой да ми каже, кое време е най-подходящо за спортуване, така че да има най-голям ефект?  Grinning
Предполагам, че е сутрин, но аз спортувам след 23,00 Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз, ако спортувам рано сутрин, при това на гладно със сигурност ще колабирам. С подобни дейности се захващам малко след закуска, като разбира се не съм се натъпкала, но чувствам прилив на енергия. Зимата спортувах и вечерно време - към 18-19 ч., но сега като е топло, изобщо не ми е до това.

# 28
  • Мнения: 1 107
Чела съм, че е най-добре привечер, когато хората са умствено изтощени след работа.
Също така активният спорт рано сутрин затормозявал сърцето.
Иначе за ефект - не знам. Ако се търси ефекта отслабване - просто не трябва да се яде  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 35 957
Сутрин!
Ако искаш да сваляш - на гладно.
Ако е силова тренировка - трябва да си хапнал нещо/въглехидрат/

Общи условия

Активация на акаунт