Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 308
  • 767
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11
По-точно въпросът ми е, ако детето не ходи на допълнителни занимания, единствено тази такса от 180лв. Ли се дължи и до колко часа са заниманията?
За подготвителна група:  ако не искате допълнителни занимания , няма проблем да не ходи и да си плащате само тези 180лв на месец. Децата са с госпожата до издаването им вечер на родителя , което става в диапазона 16:30 - 18:00( препоръчително е до 17:30ч) - тя си ги гледа, извежда навън и издава. Да уточня , че става въпрос за 131-во.
Не знам как са нещата в 1-4 клас и се надявам следобед занималнята да е до поне 17 -17:15ч, защото е много трудно да осигуриш занимания всеки ден.
Иначе, имайте в предвид, че се дължат и допълнително 2 вноски при записване в сдружението , както еднократна такса за наем на помещенията, в който учат немски език ( 100-150 лв в началото на годината ). Еднократно заплатихме и 60лв за плуването в началото на годината ( ако ще плувате , разбира се). Много е вероятно , в началото на годината , на родителска среща да се гласува и да се съберат някакви пари : за шкафчета, класьори, допълнителни материали за подготовка , театър , консумативи... и т.н. текущи разходи, който могат да се появят през годината. Но това последното си е по усмотрение на родителите и сдружението и училището нямат общо. Нашите стаи бяха ремонтирани , съвместно със Сдружението и май шкафчетата, които сложихме бяха най-големия разход.
Това го пиша , защото много родители си мислят, че като дават 180 лв на месец и това е камо ли не като частно училище и с нищо не трябва да се занимават повече .... Simple Smile Simple Smile
 

Какво ще рече дължат се допълнително две вноски?? Може ли да разясните? Благодаря

# 286
  • Мнения: 4 255
Всеки си има право на мнение.Артъри не знам в коя паралелна вселена живеете,но само тук в БГ ще ви е конфортно.Точно навън се конкурират за квалификация,определени позиции се заемат с определено образование.Не че.чичо няма да побутне,но се иска и квалификация

# 287
  • Мнения: 184
Всеки си има право на мнение.Артъри не знам в коя паралелна вселена живеете,но само тук в БГ ще ви е конфортно.Точно навън се конкурират за квалификация,определени позиции се заемат с определено образование.Не че.чичо няма да побутне,но се иска и квалификация


За каква паралелна вселена става въпрос, след като точно вие сте човека, който претендира за клиширано образование, а всеки негов пост е изпълнен с десетки грешки от различно естество Stuck Out Tongue

И мога да Ви уверя, че прекрасно знам какво значи квалификация и имам специфична такава (частично завършена), която има стойност в сферата в която работя, но само на хартия.

Големите умове са големи, не защото са гийкове от топ университети (често дори нямат образование) или защото ги побутва някой според Вас, а защото имат дарба и интелект, които не са придобити с учебници.

Лека вечер.

# 288
  • Мнения: 350
Общото образование не се занимава с отглеждане и обучаване на гении. То няма и как да вместиш един гений в общите рамки. "Шилер" не си поставя за цел да работи с гениални деца, а просто с надарени и талантливи в рамките на общата образователна програма, допълвайки я в два важни аспекта - обучение по немски език и създавайки обща среда от деца и родители, за които образованието е ценност. Толкова. Иначе разните приказки на тема "великите умове" и тяхното изграждане - Danke schon, само че това е тема за някоя квартална кръчма или докато се возите в таксито, там са големите специалисти по всичко.

# 289
  • Мнения: 184
Общото образование не се занимава с отглеждане и обучаване на гении. То няма и как да вместиш един гений в общите рамки. "Шилер" не си поставя за цел да работи с гениални деца, а просто с надарени и талантливи в рамките на общата образователна програма, допълвайки я в два важни аспекта - обучение по немски език и създавайки обща среда от деца и родители, за които образованието е ценност. Толкова. Иначе разните приказки на тема "великите умове" и тяхното изграждане - Danke schon, само че това е тема за някоя квартална кръчма или докато се возите в таксито, там са големите специалисти по всичко.

За Вас ще е полезно да излезете от рамките на стереотипите и статуквото, че освен да защитавате сляпо каузите си, не чувате/не виждате/не разбирате това, от което Сдружението страда.

Вашата настървеност и нетолерантност към позицията на други индивиди с различно от вашето мнение, отблъсква.

# 290
  • Мнения: 4 255
Артъри,Не знам къде забъркахте частните училища и Шилер.Пиша от моб телефон и грешки не оправям,а образованието ви личи ,че е частично и няма да питам и в коя сферя е че ще стане мазало.Каквото искате си вярвайте таланта и геният се развиват със средата но това е тема несвързана с Шилер.Сдружението не падготвя надарени деца,а обучаво по немски.Ако толкова ви интересувят частните училища има си отделна тема.Там ще ви изнесат лекция защо ги дават тези кашони с пари на месец и не са записали детето в кварталното да се интегрира.Не разбирам и с какво ви дразни НРС.Сдружението не развива таланти в различни области.

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 15:26 от malinkap

# 291
  • Мнения: 3
Здравейте,
Да дам малко информация за сдружението за тези, които още се чудят къде да учи детето им .Затова си и направих профил Simple Smile
Имам син в 3 клас в 145 у-ще.
Ами заплащането си е направо като частно училище Grinning
Доволни сме от немския език, как ги обучават дечицата, но само това се води от сдружението. 180 лв на месец за 2 часа немски на ден.
В началото наистина се плащат две вноски, отделно постоянно събираме за други “неща”, от които имат нужда децата.
“Препоръчително” е детето да се вземе преди 5, ако няма външни занимания. Ние нямаме възможност всеки ден да ходи на спорт, затова и получаваме мрънкане. Като в градините Grinning
Но това е положението, преди 17:30 няма как да стигна до училището.
След 4 няма да продължи там, това е ясно.
.... Но немския е на ниво Simple Smile

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Това с 17 ч. За първи път го чувам. Децата са до 17.30. Че и по-късно излизат. Обикновено имаме проблем да стигнем до 18 ч до стадиона за леката ни атлетика, та знам в колко излизат. Иначе не казахте защо ви излиза като частно училище.

# 293
  • Мнения: 3
Не обясних добре, може би.
Когато записвах детето си преди 4 години имах други очаквания, друга информация бях получила.
Казвам частно, не толкова , защото излиза над 500-700 , колкото струва в частно заведение , а по-скоро защото на нас ни е адски трудно да смогваме с плащането на таксите+външни дейности и още допълнително уроци по английски.
Това , разбира се , погледнато от нашата камбанария.
За 17:00 това ни казаха на нас на родителската среща. Повечето родители успяват с тяхна или с чужда помощ да си ги вземат или ги записват на външни дейности през цялата седмица Simple Smile

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 16:00 от mimi8604

# 294
  • Мнения: 4 033
Искате да кажете, че плащате по около 500-700 лв на месец в училището?

# 295
  • Мнения: 3
Оооо, не, разбира се Simple Smile
Казах, че не излиза колкото частното, но пак е скъпичко, поне за нас. Като добавим и уроците по английски, което е неизбежно. Не сме от най-платежоспособните като семейство. Grinning
Някъде около 300 може би.

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Какво общо има английският с училището Laughing Моето дете ходи на футбол, лека атлетика, лечебна гимнастика. Все едно да кажа, че училището ми излиза 130 лева над предвиденото Joy
Мисля,че всеки си прави сметката и се съобразява с възможностите си. То е ясно, че ако родителите на децата в училището бяха с големи възможности, изобщо нямаше да са там, а в частни.

# 297
  • Мнения: 4 255
Занималнята свършва в 17:30 и се заплаща 180 лв на месец на Сдружението. Ако имате кой да взима детето, с това свършват разходите.Ако нямате вйзможност,се заплащат около 100 лева за допълнителни дисциплини до 18:30.В момента децата ми учат англиюски само вкъщи и в училище.По-нататък със сигурност ще се учи по-задълбочено,но не ми е приоритет сега и уроци по английски не плащам.Остава храната,която е 4.20 на ден.

# 298
  • Мнения: 11
На теста в 131 уч-ще споменаха, че занималнята е до 16:30 и след това могат да се избират допълнит. Занимания, които се предлагат от уч-щето. Затова попитах. Ако е до 17:30 това е друго, но до колкото чета тук, явно е различно. Все пак е важно да се уточни, за да си направим сметка и колко ще струват допъл. Занимания, ако се наложат такива. Благодаря на коментиралите до сега. Хубав ден!

# 299
  • Мнения: 4 255
Занимялнята е до 16:30 само в ПГ.След това е до 17:30.Това се отнася за 145-то.

Общи условия

Активация на акаунт