Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 498
  • 767
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 33
Днес подадох документите.  Мисля че и в трите училища има прием . Ние кандидатстваме за 55. В декларацията пишеш за кое училище кандидатства детето. Носи се само копие от акта за раждане.

# 466
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Здравейте, нова съм в темата и имам няколко въпроса.. четох няколко страници, но не всичко, признавам.
Първо, на много места се казва, че имат шанс само деца от младост и дървеница. Да, но само някои младости влизат в района на училищата. Другите директно отпадат, така ли?  Тоест само младост 1А и 4 имат значение?
Второ, знае ли се догодина дали щв има прием в 145то за небратя и сестри? Дори да имаме регистрация в мл1 А (под 3г), имаме ли шанс? Четох и за месторабота в младост, но май това е отпаднало също...
иска ми се да знам дали изобщо има смисъл да се насочвам към 145тп (то е единственото държавно в района, което ми се искаше). Яд ме е, че живеем и работим в младост от години, ама не в точния район и явно това няма да ни е от полза...

# 467
  • София, България
  • Мнения: 5 615
За всяко училище важи вече само прилежащата територия. В случая наслучая 145то това е само Младост 1А. Няма вече кратерии по месторабота. За 131во районът е Младост 4.
За приема, според мен навсякъде ще приемат всички, не само братя и сестра, защото сега уседналостта промени всичко. Това ще могат да ви кажат в Сдружението, но надали ще съберат бройки само от братя и сестри вече където и да било, при положение че основният проблем е адресната регистрация.

# 468
  • Sofia
  • Мнения: 4 568
Нали знаете, че има разлика между приема в ПГ и 1 клас. За ПГ не се гледа прилежащ район, а административен. Така че няма значение, че сте в Младост 4. Но за първи клас това има значение, тоест - ако детето го приемат в ПГ, шансовете за 1 клас не са големи.  Не така стои въпросът със 131-во. Там има достатъчно прием , независимо къде е адресната регистрация. Не виждам, защо да не опитате там. На всичкото отгоре ви е близо.

# 469
  • Мнения: 33
Ако детето е изкарало ПГ в училище мисля че има шанс за училището но трябва да се видят критериите в сайта на избраното училище. Мисля че се дават допълни точки за това.

# 470
  • Sofia
  • Мнения: 4 568
Има допълнителни точки, но те не са много и се дават едва , ако влязат в сила допълнителни критерии. Пак трябва да имаш адрес в прилежащата територия. Говоря за 145-то. Миналата година май слязоха до трета група и там евентуално, ако са се включили допълнителните критерии. Няма различни правила за различните училища, за всички са общи и ги има в сайта на общината. Сега подготвят малки промени, които засягат обаче приемът на втори деца.

# 471
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Точно така, както го казва desive78 e. Аз все забравям, че може би се пита за ПУК. Така или иначе след ПУК е 1ви клас и там ако нямате адресна регистрация в прилежащата територия има шанс само в 131во.
Аз се питам с този затегнат прием и малка територия дали няма да падне нивото на 145то след 2-3 години. Със сигурност броят кандидатстващи в Шилер ще намалее драстично и за трите училища, доказателство е мъртвилото в темата, при положение че други години са се изписвали десетки страници преди изпита.

# 472
  • Мнения: 4 277
това е и целта според мен на тази наредба с местожителство.Единствено в частните училища няма да има местожистелство.

# 473
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Моето дете е още малко и не знам какво ще остане от Сдружението докато стигне до ПУК, а толкова страхотни отзиви получих за Шилер. Много ме е яд. Не виждам друга алтернатива на Шилер в София. Направо подариха едни деца на частните училища.

# 474
  • Sofia
  • Мнения: 4 568
Аз все пак мисля, че има бъдеще в 131-во. Е, няма как вече да се повтори модела със 145-то, но ще е приличен вариант. Много хора ще продължат да търсят варианти за добро образование. Не мисля, че просто ще се примирят с посоченото им училище.

# 475
  • Мнения: 4 277
Да, със сигурност, въпреки че си мисля, че много ще се запишат и по частните училища (неясна инвестиция).Дано 131-во да се развие.

# 476
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Мерси. Значи доколкото разбирам, ако детето изкара изпита за Шилер и пишем 145то на първо място и сме от младост (без значение коя част), има шанс да влезе ПУК в 145то?
Но след това за първи клас трябва регистрация в Младост 1А, по възможност над 1 година (над 3 в идеален случай, ама няма как).

Иначе да, и аз се замислям за алтернатива частно училище. 131ви хич не ни е близо и ми е трудно да се реша за него, то е извън всякакви класации, нищо, че след няколко години може да е различно...

# 477
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Мерси. Значи доколкото разбирам, ако детето изкара изпита за Шилер и пишем 145то на първо място и сме от младост (без значение коя част), има шанс да влезе ПУК в 145то?
Но след това за първи клас трябва регистрация в Младост 1А, по възможност над 1 година (над 3 в идеален случай, ама няма как).

Иначе да, и аз се замислям за алтернатива частно училище. 131ви хич не ни е близо и ми е трудно да се реша за него, то е извън всякакви класации, нищо, че след няколко години може да е различно...

Абсолютно правилно си разбрала. Имай предвид, че се оказва доста трудна работа да се намери адресна регистрация в Младост 1А. Имало и лимит за регистрирани лица на един адрес и доста от апартаментите вече са го достигнали. Луда работа. Close

# 478
  • Мнения: 14
В допълнителните критериите за училищата има следното:

Деца, завършили подготвителна група в избраното училище - 4 т.

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 4 568
Това са допълнителни критерии и се включват, когато кандидатите в някоя група надвишат броя на местата. В случая с Шилер полза от този критерий няма.

Общи условия

Активация на акаунт