Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 398
  • 767
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 061

sirmela, да питам нещо. 131-во е известно като циганското училище. Наистина ли е така, има ли много роми в училището. Знам, че сега в първи клас са 2 паралелки Шилер и една външна. Във външната дали са ромчета или са българчета?

# 451
  • София
  • Мнения: 305
Имам питане към тези, които се записаха миналата година ПГ в 131-во. Доволни ли сте?
Писала съм и назад в темата. Имам първокласник там. Доволна съм !
Ако имаш други въпроси ми пиши Simple Smile

# 452
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Темата нещо замря, други години по това време са се водили оживени дискусии. Има ли дечица, които се подготвят за прием тази година?
Предполагам, че този критерий за прилежащ район, особено като се има предвид какъв "голям" квартал е Младост 1А, е намалил желаещите да кандидатстват за 145то за ПУК.

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
В момента подготвят различни критерии за прием в ПГ, които тотално намаляват шанса за прием. Предполагам, че тъй като малко хора знаят за промените, кандидатите няма да са толкова малко. Но според мен Шилер няма да успее да запълни повече от една паралелка. Моят син ще влезе без проблем в първи клас заради брат си, но е съмнително дали ще успее в ПГ.
За ПГ няма прилещажа територия, но искат постоянен адрес.

# 454
  • София
  • Мнения: 64

sirmela, да питам нещо. 131-во е известно като циганското училище. Наистина ли е така, има ли много роми в училището. Знам, че сега в първи клас са 2 паралелки Шилер и една външна. Във външната дали са ромчета или са българчета?

Не съм видяла циганчета, в по горните класове може и да има, но малките са отделени и не мисля, че е проблем

# 455
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Desive78, не съм запозната с тези нови изисквания за ПУК. Аз знаех за настоящ адрес в административен  район за пук и по прилежащ район за 1ви клас.

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
ДО 10 дни ще ги утвърдят и ще станат окончателно ясни.

# 457
  • Мнения: 4 061
То и сега се иска за градина постоянен адрес. Само че, постоянен в София и настоящ в района на градината е Ок. Сега да не мислят за постоянен в района на градината?

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
Предвиждат  2 точки за настоящ, 4 -за постоянен. В административния район. Досега бяха равнопоставени и по 1 точка. Сега разликата няма да може да се преодолее с 1 т., която например се дава за второ дете в училището. Разликата е огромна.

# 459
  • Мнения: 4 061
Това за пук в училище или и за градини важи?

# 460
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
И за двете.

# 461
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Много ми е мъчно, че закопават прекрасната идея на Шилер. Имам приятелка, чието дете учи там и получавам прекрасни отзиви. Явно нищо няма да е същото вече. Какъв подбор може да става между деца, които живеят на 3 улици, в 20 блока?

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Е то, това беше идеята - да няма подбор.

# 463
  • Sofia
  • Мнения: 4 506
Изходът е да се развива в 131 СУ.  145 то ще си остане на квартала. Само да видим дали кандидати те ще са толкова много без Шилер.

# 464
  • Мнения: 4 061
Някой, който е подал документи вече тази година, питал ли е за кое училище ще се кандидатства тази година? И в трите им училища ли ще има прием?

Общи условия

Активация на акаунт