Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 269
  • 767
  •   1
Отговори
# 615
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Така де, защото всеки сам си решава, затова дишаме тоя супер мръсен въздух всички, всеки ден /включително и децата/. Естествено, че на всеки си му е важно само неговото дете, но затова обществото трябва да се грижи и да се вземат някакви мерки за добруването на всички деца. Освен районирането, според мен трябва да се въведе и безплатен градски транспорт за всички деца до 18 години и ... други неща, но това е една друга дълга тема Simple Smile

# 616
  • Мнения: 4 250
За безплатният градски транспорт за децата съм сгласна, но върви се разбери с кметицата, че вдигна доста драстично билетчето по време на последното си управление. Иначе всеки си има своя представа за добруването.

# 617
  • София, България
  • Мнения: 5 597
То в този ред на мисли не трябваше да отменят софийското жителство и всичко щеше да е чудесно!

# 618
  • Мнения: 350
То в този ред на мисли не трябваше да отменят софийското жителство и всичко щеше да е чудесно!

Абсолютно Simple Smile
Преди това трябва да се разберат онези на жълтите павета с онези от "Банишора" кой е по-истински ариец, пардон - софиянец. Телена ограда около "Люлин" също !

# 619
  • Мнения: 197
Стоя и чета, и не мога да разбера за какво толкова се борите? Имам наблюдения с двете ми деца. Едното в 105 то и другото в ПГ 55-то. Базата на 105-то е по-добра. Стаите по-хубави и определено е по-чисто съдейки по дрехите на децата. Каката беше предучилищна до 14 часа в 105-то. До нова година знаеше да чете. Маката е до 17 часа и едва сега прочита по някоя дума. От класа и до нова година можеха да четат две деца научени в къщи. Закуски някакви пакетирани банички и пици, обяда в стола не става. Остава един език и подбора на платежоспособни родители. Не знам дали ще приемат малката в първи клас по тази система, но и сериозно се замислям дали си заслужава да остане в 55-то. Погледнете свободни места в училището. Ако толкова много ви се иска можете да изчакате година, две и да запишете детето си във втори или трети клас.

# 620
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Аз пък живeя точно до 105то, не ми харесва определено, а и получавам само лоши отзиви, така че колкото хора, толкова мнения. Според мен на етап ПУК - 4ти клас дори "само един език" и подбрана среда изобщо не е малко.
Последният ми критерий би бил колко са оправени класните стаи.

# 621
  • Мнения: 1 822
Аз пък не харесвам районирането с прилежащ район-първо ,защото на места е доста " нагодено" и второ ,защото ти дава реално шанс за прием в едно единствено училище по избор на общината. Давам пример - ние бяхме разпределени в 105-то в последния момент преди кампанията преди 2 години,като това не ни е най-близкото училище  и не ни е в адм.район. Малкото ми дете е прието в ДГ ,по адм. район през 2 квартала в обратната посока. Училището по адм. район-55-то има огромен прилежащ район и съответно до 4-та група ,дори и със + точки по съседен район ,пак не успяхме да се класираме миналата година. Т.е. за мен когато ,започне да се омешват нещата с прилежащ и административен район , още повече с различни критерии за прием през 1 година ( ПГ и 1-ви клас) и положението става трагично. Не може за  ПГ да имаме ЕДНО единствено училище ,където да ни приемат по адм.район,а в 1-ви клас да ни разпределят към друго.
Нека си има уседналост ,но да може да се ползва в целия адм.район ( и дори съседни гранични квартали ),но  да се дават точки по ред на желанията . Това ,разбира се трябва да го видим другата година със въвеждане на системата ,която чакам с голямо нетърпение.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 11:15 от paulieM

# 622
  • София
  • Мнения: 124
Аз пък живeя точно до 105то, не ми харесва определено, а и получавам само лоши отзиви, така че колкото хора, толкова мнения. Според мен на етап ПУК - 4ти клас дори "само един език" и подбрана среда изобщо не е малко.
Последният ми критерий би бил колко са оправени класните стаи.

Като човек с опит и с двете училища, ще дам своя глас за 105 -то!
Занималнята "Шилер" с подбрана среда е ала бала, нивото на езика до 4 клас - ох,  докато не пробваш няма как да разбереш, в това се убедих лично!
Успех!

# 623
  • Мнения: 184
Аз пък живeя точно до 105то, не ми харесва определено, а и получавам само лоши отзиви, така че колкото хора, толкова мнения. Според мен на етап ПУК - 4ти клас дори "само един език" и подбрана среда изобщо не е малко.
Последният ми критерий би бил колко са оправени класните стаи.

Като човек с опит и с двете училища, ще дам своя глас за 105 -то!
Занималнята "Шилер" с подбрана среда е ала бала, нивото на езика до 4 клас - ох,  докато не пробваш няма как да разбереш, в това се убедих лично!
Успех!

Това, че вие сте имали горчив опит, не ви дава право да генерализирате. Когато се явяват над 400 деца на изпит към Сдружението, това сигурно значи нещо и носи смисъл за родителите на кандидатстващите.

# 624
  • София
  • Мнения: 124
О, извинете! Засегнах някого, изразявайки лично мнение! Дали децата явили се на изпит тази година са над 400?
А намаляващия брой кандидати от година на година, дали не говори нещо на родителите?
Смисъл има даже и в детската градина!

# 625
  • Мнения: 9
Видях, че на страницата на 131во са обявили прием на 4 групи в ПГ. Това трябва да са към 92 деца. В системата за кандидатстване свободните места са 62. Някой има ли обяснение защо.

# 626
  • Мнения: 59
Видях, че на страницата на 131во са обявили прием на 4 групи в ПГ. Това трябва да са към 92 деца. В системата за кандидатстване свободните места са 62. Някой има ли обяснение защо.
Много странно наистина. Звънях в 131 да ги попитам, но не можаха да ми отговорят. Казаха да търсим директорката, но с нея не успях да се свържа.

# 627
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Ето какво четох по въпроса със 105то училище, но не мисля, че тук е мястото да го обсъждаме .

https://www.bg-mamma.com/?topic=867731

Така или иначе не знам защо всяка година се намират хора, които да плюят по Шилер. Никой не е опрял пушка до главата на някой да кандидатства там.
Като пишете, че не сте доволни от Шилер, за да сте полезни и конструктивни, би било добре да опишете точно от какво не сте доволни и за кое от трите училища става въпрос.

# 628
  • Мнения: 9
В 145то местата вече са презапълени от деца с 13т. Логично би било тези с 12т. да се прехвърлят в 131во, защото там все още имат шанс. И както си бях спокойна, започнах да се питам: Възможно ли е след като сме приети в Шилер и сме от Младост 4 да отидем на жребий за 131во и да не бъдем избрани.Open Mouth   Споделям също и първото ми впечатление от Шилер. Беше преди няколко години. Питам мое съседче в 1ви клас шилерска паралелка няколко неща на немски. Лесни бяха въпросчета, но то не очакваше. Детето успя веднага да ме разбере и да даде правилни отговори Hug Впечатлих се.

# 629
  • София, България
  • Мнения: 5 597
В 145то местата вече са презапълени от деца с 13т. Логично би било тези с 12т. да се прехвърлят в 131во, защото там все още имат шанс. И както си бях спокойна, започнах да се питам: Възможно ли е след като сме приети в Шилер и сме от Младост 4 да отидем на жребий за 131во и да не бъдем избрани.Open Mouth   Споделям също и първото ми впечатление от Шилер. Беше преди няколко години. Питам мое съседче в 1ви клас шилерска паралелка няколко неща на немски. Лесни бяха въпросчета, но то не очакваше. Детето успя веднага да ме разбере и да даде правилни отговори Hug Впечатлих се.

Първо честито за успешно издържания тест!

Интересът се засилва много за 131во. Гледах на сайта им, че почистват и оправят двора. Според мен поне засега не би трябвало да имате притеснения за приема. За нас, другите, които идват следващите години може и да е по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт