Бившият и неговото завръщане

  • 12 981
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20 026
Госпожата си знае най-добре. Но на мен ми се струва, че тя с облекчение ще се отърве и от сегашния си партньор. Действа мазохистично, осъзнавайки че той ще разбере за изневярата и ще си тръгне. Тя иска той да си тръгне. Признавайки вина, влиза в ролята на жертва. И категорично заявява, че си го заслужава, тотално отказвайки да се бори за него и любовта им (ако изобщо е имало или има такава).Simple Smile
Моето мнение – да се оправя.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 729
Аз мисля, че той няма да си тръгне. Въпросът е, дали при това положение тя ще успее да го оцени и да влезе в пътя. Затова я попитах ама не щя да си каже.

# 62
  • Мнения: 36
Мъжът ми остана потресен. Не съм жена/момиче, което изневерява ей така щото да ми е кеф. Каза, че му трябва време да усмисли нещата, събра си няколко чифта дрехи и каза, че ще остане временно при приятел. В неделя очаквам да дойде и да поговорим, но не очаквам да ми каже всичко е ок ще си караме както до сега. Може би ще се изнесе и ще започнем всичко отначало бавно и славно. Може също така да ми каже, че това е краят. В тази връзка отношенията са съвсем различни. На първо място в негово лице имам и приятел, макар и да не съм заслужила точно сега.

Защо си толкова глупава да му кажеш!? Станалото, станало, не можеш да го върнеш, дори не е чак такава драма. Ама такива неща не се казват бе моме. А иначе мотивите са ти ясни, искаш да си отмъстиш на този Йордан, ама това са глупости, гледай си живота и детето и новия мъж. Сега ако го обичаш този Йордан тогава нещата са по-сложни... Наистина не си постъпила много коректно спрямо настоящия съпруг, ама хора сме сега, един секс повече или по-малко голяма работа, лошото е че си казала на мъжа си.... голяма грешка.

# 63
  • Мнения: 7 006
О,любовник интригант?
Кооолко секси..
Почне ли някой мъж да ми разправя как е чукал моя приятелка,или пък тя какви ги е говорила зад моя гръб ,гащите ми направо сами си падат,пред подобни прояви на мъжественост..  Crazy

Последна редакция: сб, 17 мар 2018, 22:06 от Какво?

# 64
  • София
  • Мнения: 17 851
За това и казвам, че още го обичам. Друго обяснение нямам.

А аз имам. Развила си емоционална зависимост към боклук, което автоматично означава, че имаш бъг някъде в личностното развитие и не си способна да обичаш, преди да го поправиш. От там и отношението към новия човек.

Изтривалка не е равно на любов. Че и бебе ти направил и те зарязал.

# 65
  • Мнения: X
Да, много по-лошо е от "той ми е слабост". На жена с нормални критерии такъв никога не би могъл да й е слабост, ако ще да му е златен с диамантен релеф. Нормални критерии са: наркоман/алкохолик/комарджия - автоматично отпада; изневерява - автоматично отпада; зарязал ме е бременна - автоматично отпада; гангстер - автоматично отпада; бие ме - автоматично отпада. Дори не говорим за неща като "не изкарва пари - автоматично отпада", което е доста разпространено и съвсем разумно изискване. С такива мъже може да се хване единствено жена, на която не работят нормалните филтри. А за да не работят, има само едно обяснение: дълбоко в себе си тя не вярва, че заслужава истински мъж. Защо е така - тя си знае. Дали е заради външност, дали е заради някакви преживявания, няма значение. Важното е, че психиката на жената е счупена и докато е така, тя е обречена да попада все на боклуци, да бъде тормозена и унижавана и да съсипва читавите си връзки. Никоя жена, ако ще да е грозна като смъртта, не заслужава това. Авторката, ако все още чете, трябва първо да погледне в себе си и да осъзнае, че не любов я свързва с оная отрепка, а комплекс за малоценност.
И да престане да си въобразява, че е "специалната". Нищо специално няма в това да те опъне инцидентно някакъв боклук.

# 66
  • Мнения: 64
Да си кажа против съм грубите изказвания , също и акълите за развод, защото всеки има различно емоционално състояние ,но все пак пишем/пишеш тук за да получим чужда гледна точка . Понякога ни харесва ,понякога не ....
но смятам ,че на 29години би трябвало да си достатъчно зряла (вряла и кипяла) , за да знаеш кога един мъж иска просто да те мине ,защото е мъж (защото е женкар,защото ....) и кога трябва да свърза ваш всичко със “сърцето” и да си търсиш оправдания от сорта на “трябваше да се изясним” и пр.
След 10 години какво точно има да изяснявате ,че нещо не ми е ясно ?! След 10 год ,тегава раздяла ,некачествен материал (евентуално Йордан) , а ти вече семейна какво има да изясняваш с него?
Истината е ,че ти си го искала , че бившия не се е завърнал ,ами ти си го пуснала да ти съсипе живота , за който явно не си достатъчно зряла да се бориш и отстояваш . В такива случаи , хората си заслужават всичко което си надробят , да ги лъжат , да им изневеряват , да живеят с алкохолици и лъжци ...защото просто до толкова могат.  Жалко ,за мъжа ти. Наистина в тази ситуация смятам ,че повечето съжаляваме него . И дори аз ,която както казах оправдавам изневярата в определени ситуации ,смятам че твоята е направена и поднесена (най-вече) по доста грозен начин.

# 67
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Понеже ми излизат нови отговори в темата, та си мисля същото, което и когато беше пусната: има лъжа още в заглавието. Бившият не се е завърнал, а ти си му се навряла в леглото с още куп лъжливи оправдания пред гузната ти съвест.

Много ми се иска темата да е пързалка, защото е доста отвратителна.

# 68
  • Мнения: 1
Това вече не е любов   

# 69
  • Мнения: 1 121
... , за да знаеш кога един мъж иска просто да те мине ,защото е мъж (защото е женкар,защото ....)

А защо все мъжът "минава", а жената е "мината"??
Как точно е "мината", нещо неприятно ли ѝ се е случило?
Какво по-точно е очаквала да ѝ се случи?

Не усещате ли, че сами се подценявате с такова клиширано мислене?

# 70
  • Мнения: X
Докато си навиваш на пръста за незабравимия Йордан, никога няма да продължиш напред. От незабравимия Йордан смени мантрата на боклукът Йордан и се опитай да си оправиш семейството. Поне да си заслужаваше тая изневяра, но заради такова леке да нараниш един свестен човек е пълно безумие. Вярно е, че човек не може да си контролриа чувствата, обаче може да контролира действията си, да се вземе в ръце, да поиска най-доброто за себе си и да спре да се занимава с хора, които не му носят нищо хубаво, даже напротив. Такъв като него изобщо не бих обичала, бих го мразила до мозъка на костите си и не разбирам как можеш да се самонавиваш, че го обичаш все още! Не мисля, че е любов това твоето. И аз не знам какво е.

"Боклукът Йордан" е същото като "незабравим Йордан", само че с обратен знак. Мантрата, която върши работа, е "Йордан ли? Кой беше тоя? Ааа, скука и досада, не ми се занимава."

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 15:51 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 64
... , за да знаеш кога един мъж иска просто да те мине ,защото е мъж (защото е женкар,защото ....)

А защо все мъжът "минава", а жената е "мината"??
Как точно е "мината", нещо неприятно ли ѝ се е случило?
Какво по-точно е очаквала да ѝ се случи?

Не усещате ли, че сами се подценявате с такова клиширано мислене?

И жената може да “минава” и в случая тази точно това си е мислила , само че както се вижда е станало обратното ,защото се чувства емоционално обвързана . Как разбра ,че мисля че жената не може да минава ? В случая историята е такава ,че от него се очаква точно това и за това на това наблегнах .

# 72
  • Мнения: 9 196
... , за да знаеш кога един мъж иска просто да те мине ,защото е мъж (защото е женкар,защото ....)

А защо все мъжът "минава", а жената е "мината"??
Как точно е "мината", нещо неприятно ли ѝ се е случило?
Какво по-точно е очаквала да ѝ се случи?

Не усещате ли, че сами се подценявате с такова клиширано мислене?

Не е винаги, но в този случай авторката си е мината отдавна и във всякакъв смисъл. И и се очертава бъдеще като минавана. За да минаваш ти се изискват по-различни качества и нагласи.

# 73
  • Мнения: 1 121

Не е винаги, но в този случай авторката си е мината отдавна и във всякакъв смисъл. И и се очертава бъдеще като минавана. За да минаваш ти се изискват по-различни качества и нагласи.

Нямах предвид конкретния случай, а факта, че при някакво, да го наречем общо занимание, в което се предполага, че двете страни участват с желание и удоволствие, ако не поравно, то поне сходно, бг-мамите ползват клише на 1000 години.
Което иначе принципно отричат.

Моля, под 18 г и гнусливи да не четат. Както и ядящи бисквите при четене.
--
Добре де, изтрих го.

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 20:15 от Lyam

# 74
  • Мнения: 9 196

Не е винаги, но в този случай авторката си е мината отдавна и във всякакъв смисъл. И и се очертава бъдеще като минавана. За да минаваш ти се изискват по-различни качества и нагласи.

Нямах предвид конкретния случай, а факта, че при някакво, да го наречем общо занимание, в което се предполага, че двете страни участват с желание и удоволствие, ако не поравно, то поне сходно, бг-мамите ползват клише на 1000 години.
Което иначе принципно отричат.

Моля, под 18 г и гнусливи да не четат. Както и ядящи бисквите при четене.
--
Добре де, изтрих го.


Защото по принцип, буквално означава точно това.

То и като те постригват и двамата участват доброволно и с желание, но единия е постригващ, другия си тръгва постриган ... та същото и за минаването.

Женската/жената в природата е тази която дава, кани и т.н. Тя пуска, някой я минава. Това е стандартния сценарий.

Общи условия

Активация на акаунт