Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 81 602
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 224
Дано и двата предишни ремонта да са отразени в гаранционната карта. Ако и при третия е същия дефект, ще може да предявите искане за рекламация на съдомиялната.
Да отбелязани са 2 посещения за ремонт. Не е отбелязано връщането на дефектната пералня.
От сервиза ми се обадиха искат аз да им я закарам за ремонт или ако имам някакви петенции за замяна да пиша на магазина.

# 676
  • Мнения: 4 936
директно си пиши на магазина, Поне имат транспорт - да идват да си я вземат

# 677
  • Мнения: 449
Здравейте , да ви питам забелязвам на места има паднало част от покритието на решетките и се показва отдолу метал който има ръжда .
На някой случвало ли се е такова нещо , дали може да се оправи и дали е вредно ?

# 678
  • Мнения: 224
директно си пиши на магазина, Поне имат транспорт - да идват да си я вземат

Писах им и сега чакам отговор. Ще започа да се оглеждам за друга съдомиялна. Лошото е , че на пазаа няма друг модел 8 комплекта , който да се води cuntertop.
Има ли добри мнение за Candy, Electrolux или директно да грабвам 6 комплекта на Bosch?

# 679
  • Мнения: 499
директно си пиши на магазина, Поне имат транспорт - да идват да си я вземат

Писах им и сега чакам отговор. Ще започа да се оглеждам за друга съдомиялна. Лошото е , че на пазаа няма друг модел 8 комплекта , който да се води cuntertop.
Има ли добри
мнение за Candy, Electrolux или директно да грабвам 6 комплекта на Bosch?

+1 за 6 компл. Bosch

# 680
  • Мнения: X
Имай в предвид, че резервните части за Електролукс са много скъпи. Хубави машини са, но извън гаранционното обслужване си е сума.

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 1 385
+1 за Bosch.

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета. Може и да повтарям въпроса ми, но като че ли него намерих с търсачката.
Съдомиялна Beko, сравнително нова, на месеци. Пуснах снощи нови чаши да се измият и като ги вадех от миялната, по някои имаше петна по тях, все едно са стояли вертикално, пълни с вода и се е изпарила от тях. Не са черти, ами точно изпарени водни локвички. Солта ми е настроена на 2, а гланцът го вдигнах пробно на 3. В Пловдив се намираме, за справка на твърдостта на водата. Дали трябва да увелича степента на солта според вас, или аз нещо не правя като хората? Ползвах дълга програма да видя дали таблетките идват силни на кратката, защото, пусната на последната, оставаха гранулки по съдовете. И сега нямаше такива, но пък тези странни петна. С полираща кърпа се махнаха, но.... защо да го правя, като не би трябвало да ги има.

# 683
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 740
За Пловдив дават,че водата е твърда. Според мен, трябва да вдигнеш солта, а може би и гланца. За сега вдигни солта на 4 и ако пак не е наред, вдигни и двете с по една единица.  Пробвай и ще намериш вярната комбинация за вас.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 1 385
В Пловдив според статистиката водата е умерено твърда,като най-високата степен е много твърда,т.е. 1 степен след максималната твърдост на водата.На моята съдомиялна солта е на 5-та степен(от 7 възможни) и гланца на 4.Използвам само дълга програма и най -високите градуси,дори и когато няма силно замърсена посуда,таблетки Fairy platinum(миялната ми е голяма 60см,за 14 комплекта).Кратка програма не използвам,защото се съмнявам в "доброто изплакване",поради същата причина и еко програма не използвам-пестят се ресурси,ток и вода, и при миене,и при изплакване.Имам кристални чаши и керамична посуда,които от години се мият в машината безпроблемно.

# 685
  • София
  • Мнения: 12 006
директно си пиши на магазина, Поне имат транспорт - да идват да си я вземат

Писах им и сега чакам отговор. Ще започа да се оглеждам за друга съдомиялна. Лошото е , че на пазаа няма друг модел 8 комплекта , който да се води cuntertop.
Има ли добри мнение за Candy, Electrolux или директно да грабвам 6 комплекта на Bosch?
Не си взимай канди, ако не искаш същите ядове. Електролукс са хубави, но не съм виждала кубчета в бг. Бош и те са хубави, също и аег /имат кубче/.
-------------------------------
Здравейте, момичета. Може и да повтарям въпроса ми, но като че ли него намерих с търсачката.
Съдомиялна Beko, сравнително нова, на месеци. Пуснах снощи нови чаши да се измият и като ги вадех от миялната, по някои имаше петна по тях, все едно са стояли вертикално, пълни с вода и се е изпарила от тях. Не са черти, ами точно изпарени водни локвички. Солта ми е настроена на 2, а гланцът го вдигнах пробно на 3. В Пловдив се намираме, за справка на твърдостта на водата. Дали трябва да увелича степента на солта според вас, или аз нещо не правя като хората? Ползвах дълга програма да видя дали таблетките идват силни на кратката, защото, пусната на последната, оставаха гранулки по съдовете. И сега нямаше такива, но пък тези странни петна. С полираща кърпа се махнаха, но.... защо да го правя, като не би трябвало да ги има.
Таблетките не са за кратка програма. Ако в табл. има сол и машината си пуска допълнително = става много солта и препарата не може да се отмие, което вероятно е остатъка по чашите. Най-лесно се дозира с прах или гел, а и са най-щадящи съдовете. Ако миялната ти е за под 12 комплекта - е малка за цялата таблетка, което също е предпоставка да не се отмие.

# 686
  • Мнения: 2 328
При мен екото е пълна пародия-4часа мие и съдовете са мръсни и с частици не разтворена таблетка.

# 687
  • София
  • Мнения: 12 006
Екото пести от всичко и накрая резултата е незадоволиелн при доста машини. Идеята на пестене е хубава, ама програмата става само за нови или леко замърсени неща, и не е за таблетки.

# 688
  • Мнения: X
Събота ще имам занимание. Flowers Hibiscus
Някакво развитие има ли?

# 689
  • Мнения: X
Събота ще имам занимание. Flowers Hibiscus
Някакво развитие има ли?
Не. Не намерих време. Ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт