Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 81 805
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 19 617
Моята съдомиялна е голяма, но бях в апартхотел с малка съдомиялна - 45 см. Чупех таблетките на две и така ползвах, не си представям за толкова малко съдова пак голяма таблетка да слагам.

# 661
  • Мнения: 1 136
Да, датчика свети, но това не пречи на работата на машината.И моята новата има такъв бутон за таблетка, значи трябва да го натискам всеки път, така ли?

# 662
  • Мнения: 6 034
Аз гланц не слагам, пуснала съм само солта на 1, ползвам таблетки всичко в едно и като извадя съдовете си имат един хлъзгав слой отгоре, което според мен е препарат. Миялната е 45 см и сигурно една таблетка е много. Смятам да мина на гел, за да мога да дозирам по-прецизно и да си ползвам само сол и измивен гел. Че като си помисля колко препарат ям..

Аз деля таблетките на 2 или ползвам гел-машината ми е 45 см.
И пак повтарям-сол и гланц, съдържащи се в таблетките има само в основното миене. После в неколкократното плакнене няма откъде да се вземат. Водата си е и твърда и без гланц.

# 663
  • Мнения: 9 815
Ами на тези таблетки, които съм взела, пише да не се делят. Така че минавам на гелче. Всъщност по-добре е за мен да няма гланц, за да не ми остава по съдовете. А солта би трябвало да си взима от контейнера, който съм заредила, въпреки че за София бях чела, че може и без.

# 664
  • Мнения: 6 034
Да, неточно съм се изразила-няма откъде да се вземат сол и гланц след основното миене, ако разчитаме само на препарата и няма заредено в машината.

# 665
  • Мнения: X
Имам въпрос към PAV1.
От няколко дни, дръжката за отваряне на съдомиялната ми леко повисна, изглежда така.
Скрит текст:
Намерих в един интернет магазин по номер на модела и PNC тази част. Чудя се, защото парите не са малко, правилната резервна част ли съм намерила и дали ще се справя сама с монтажа или ще трябва да викам техник.

# 666
  • Мнения: X
54 лева за тая пластмаса..... Оказва ли повредата влияние на работата на съдомиялната. Ако не, аз бих я намазала с лепило и ще навра навътре до нормално положение да залепне и готово....

# 667
  • Мнения: X
Не може да се отваря нормално вратичката, а скоро предполагам няма да може и да се затваря. Това ще направи машината неизползваема, което не ме устройва. Нямам възможност за нова, още не съм изплатила пералнята, която си замина след токов удар.
Личното ми мнение е, че Електролукс са качествени уреди, особено по-старите модели, които тогава се произвеждаха в Европа. Но частите им са безбожно скъпи. За една горна перка преди няколко години платих почти 60 лв. До сега, всички ремонти, които сме правили са били заради счупване на някоя пластмасова част. Никога не е било нещо друго. Иначе е ветеран. Скоро ще навърши пълнолетие.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 21:47 от Анонимен

# 668
  • Мнения: X
Ееее щом е така само PAV може да помогне ако изнамери от някъде по-евтина. Имам чуство обаче че знаят че това е слаба част и заради това за тая пластмаса искат такива пари....

# 669
  • Мнения: X
по номер на модела и PNC
правилната резервна част ли съм намерила и дали ще се справя сама с монтажа или ще трябва да викам техник.
Щом по номер и модел сте я намерили, значи е тази.
(Напишете модела, за да проверя и аз.)
Обаче, как бих процедирала.
Първо я демонтирам.
Нося дръжката на пластмасаджии (във Варна познавам едни, които са факири).
Лепят я, влагайки тънка метална мрежеста арматура.
Става по-здрава от оригиналната. Услугата е 5-10 лв.

Да, сама ще се справите, но трябва да спазвате последователност.
Видео:
Скрит текст:


# 670
  • Мнения: X
Благодаря за включването.
Ще разпитам за пластмасови заварки при нас в Пловдив. Имаше едно момче, беше факир, но замина да си търси късмета по чужбина.
Скрит текст:
Това са данните на съдомиялната.
Много благодаря. Flowers Hibiscus

# 671
  • Мнения: X
Скрит текст:
Това са данните на съдомиялната.
Определено това е дръжката, която сте намерили.
Обаче, имам съмнение, че не  счупена, а се е откачила от пружинката.
Тази пружинка предполагам е виновницата:
Скрит текст:

Не затваряйте вратата. Разглобявайте и снимайте.

ПП Тук е на цена 39.00 лв
https://www.tetshop.bg/32457-%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B0-7125022

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 00:43 от Анонимен

# 672
  • Мнения: X
Още веднъж огромно благодаря. Събота ще имам занимание. Flowers Hibiscus

# 673
  • Мнения: 224
Здравейте,
Моята миялна пак не работи след посещението на техник от сервиза вчера. Сега чакам да ми звъннат от сервиза да ми предложели някакво "решение", което най-вероятно ще е е да я вземат и да я закарат на място в севиза за тестове и ремонт.
По закон обаче ако в първите 6м след покупката на уред имам 3 или 4 дефекта имам право да си искам парите обратно. Пише обаче,че дефектите/ремонтите трябва да са за едно и също нещо.
Някой сблъсвал ли се е с подобен проблем и как точно е процедирал? Става въпрос за сервиза на Зора, а казуса е следния :
-покупка на миялна (Мидея)- оказва се дефектна още на тестовото пуснакне. Следва замяна
-2 ремонта поради това, че уреда не загрява . В момента пак същия проблем е налице- по време на цикъла , в който трябва да мие с препарат не загрява.

Блгодаря!

# 674
  • Мнения: X
Дано и двата предишни ремонта да са отразени в гаранционната карта. Ако и при третия е същия дефект, ще може да предявите искане за рекламация на съдомиялната.

Общи условия

Активация на акаунт