За свекърите, мъжете и децата

  • 17 352
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
От друга страна, тогава мъжа ми мина през молби, обвинения, че съм най-лошия човек на света, защото като съм си отишла съм разстроила баща му и така ли трябвало да се постъпва с възрастни болни хора - да им се отнемат внуците и без друго само не го държали жив и т.н. Та така се завърнах в къщата на ужасите.
Жена му се изнася с децата, а той се притеснява, че това е разстроило баща му?!? Думи нямам.
А и щом сама наричаш дома ви "къща на ужасите" не знам още какво правиш там. Изнасяй се докато можеш, защото очевидно по-добре няма да става.

# 76
  • Мнения: 20 373
Бях си тръгнала след историята с ножа. Но тогава бях в напреднала бременност с второто дете. Родителите ми са мили хора, но тогава ми върнаха обратно връзка, че трябва да съм по-хладнокръвна и да не взимам всичко толкова сериозно. Нищо не било станало, аз искам всичко най-добро за децата, но трябвало по-благо някак си да се отнасям към проблемите, които ми се трупат с мъжете вкъщи. В интерес на истината никога не съм им споделяла всичко за ситуацията вкъщи, вероятно и поради срам, че съм се вкарала в такъв филм. От друга страна, тогава мъжа ми мина през молби, обвинения, че съм най-лошия човек на света, защото като съм си отишла съм разстроила баща му и така ли трябвало да се постъпва с възрастни болни хора - да им се отнемат внуците и без друго само не го държали жив и т.н. Та така се завърнах в къщата на ужасите.
Е, ти може и да приемаш по-надълбоко някои ситуации, но перманентно да си в такава среда, няма как да не изперкаш. А подобно поведение от мъжа ти и то когато си бременна, си е жив садизъм. Не сме чули неговата страна и какво мисли той за ситуацията и твоята роля в нея, но разказано от теб, звучи наистина зловещо. Аз не бих издържала в подобна ситуация и седмица. Друг е въпросът, че не бих я допуснала, но да кажем, че съм попаднала – не е човешко. Не е редно мъжът ти да ти набива вина и да те тормози с някакво имагинерно чувство за дълг.

# 77
  • София
  • Мнения: 8 036
Имаш много сериозен проблем с мъжа ти - едно на ръка, че е склонен към насилие, но и е долен манипулатор.
Не зная на колко години си и дали си финансово зависима от него, но имай предвид, че дядото ти е най-малкия проблем. Следва много сериозно да премислиш защо допускаш мъжа ти да се отнася като отрепка с теб и да ти вменява такава вина.

# 78
  • Мнения: 18 979
Трябва да научим дъщерите си на всяка цена да избягват съжителство с роднините на мъжа си. Поне на мен това ще ми е важна задача за моите деца.

# 79
  • Наблизо
  • Мнения: 6 361
Успех Бианка,но ще е доста трудно.Като попрочетеш малко СО плюс темата за Мунчовците и ти става страшно..

# 80
  • Мнения: 18 979
Затова ще подковавам отрано... докато пораснат да им е вече набито в главата и да реагират на момента Simple Smile Simple Smile

# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 844
Майтап няма, и аз ще подковавам отрано. Ако някой ден прочета такава тема, написана от дъщеря ми , ще го осмъртя тоя боклук дето си е позволил да й размаха нож.

# 82
  • Наблизо
  • Мнения: 6 361
Аз също.Интересното е,че такива екземпляри само съм виждала - нямаме в семейството,което ме наляга на мисълта,че за да си падаш по такива,имаш домашен пример.

# 83
  • Мнения: 18 979
Никой не знае накъде може да му залитне детето. Затова - твърдо да ги научим поне да избягват сигурните капани на ужасите.

# 84
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Трябва да научим дъщерите си на всяка цена да избягват съжителство с роднините на мъжа си. Поне на мен това ще ми е важна задача за моите деца.

Същото трябва да важи и за родата на майката.

# 85
  • Мнения: 18 979
Аз съм майката все пак и знам, че такава перспектива не седи при мен Simple Smile

# 86
  • Мнения: 20 373
Авторке, ние тук си говорим, но на теб не ти е леко в момента. С 2 малки деца и свекъра по цял ден. Направо не знам как се оправяш. Да ги следиш и тримата какви ги вършат, да обгрижваш, обслужваш, готвиш, че то време за възпитание на децата не остава. И вечерта мъжа ти да си дойде от работа, да седне на масата и да ти каже колко не ставаш щом не можеш две малки деца, болен възрастен мъж и къща да въртиш. Моля те, пиши какво си решила и как смяташ да постъпиш? Поговори с родителите си, не се срамувай, обясни им цялата ситуация.
А защо сестрите не искат да се грижат за дядото, не разбрах?

# 87
  • Наблизо
  • Мнения: 6 361
Защото не били вече от семейството,само синът е и затова снахата го гледа.

# 88
  • Nice
  • Мнения: 946
Леле, темата е завила в неочаквана посока.
Изобщо отношенията с мъжа са тотално сбъркани. Има ли смисъл и аз да го казвам.

Разбирам защо още от началото авторката казваше, че иска да се изнесе с децата. Проблемът не е само дядото ами и синът му.
Честно казано, изнасянето ми се струва адекватен вариант.
Не се чуди, авторке, взимай си децата и потърси подкрепа от роднини и приятели.
Мъжът ти да го видим как ще се оправя с болен баща сам самичък. Може и да му светне и да дойде да те моли да се върнеш.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 36 844
Със сигурност ще отиде. Ама не да я моли, а да й обясни каква долна предателка е, че не иска да носи на гърба си баща му при три здрави, прави деца, които би трябвало да го правят.

Общи условия

Активация на акаунт