Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни единици!

  • 351 757
  • 208
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 73
Alekstraza   Hug веднага ще се изпробва!

# 91
  • Мнения: 383
много интересна тема, благодарим.


кухненски  калкулатор (на френски):



----------8<---------------------------------8<-----------



таблица помагало.. може да се преустанови количеството на дадена рецепта за Bread-Maker в по голямо. например имате рецепта за 500гр хляб, но искате по същата рецепта да си направите с количество 1кг. -таблицата е на италиански.

# 92
  • Мнения: 97
Надявам се и това да ви хареса (пицата, за която бях споменала по-рано):

Пица с тиквички, пресен лук и розов пипер:

Продукти:

За тестото:
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. грис
1 ч.л. морска сол
300 г хладка вода


За плънката:
2 с.л. зехтин
1 връзка пресен лук
2 стръка пресен чесън
2 тиквички, нарязани на кръгчета
1 ч.л. MAGGI Вълшебен вкус Пиле
розов или черен пипер на вкус


Начин на приготвяне:
В купа се смесват брашното, грисът и солта. Прави се кладенче и се слага водата. Бърка се с дървена лъжица, докато се оформи топка. Меси се около 5 мин., докато се получи гладко тесто, което не лепне. Разделя се на четири, увива се във фолио и се оставя да почине 20 мин.

Плънката се приготвя, като зехтинът се загрява и в него се слагат нарязаните лук и чесън. Разбъркват се 1-2 мин. и се добавят тиквичките и MAGGI Вълшебен вкус Пиле. След като се разбъркват 2-3 мин., се подправя с розовия пипер.

Тестото се разточва тънко, покрива се с плънката и се пече за 10 мин. във фурна загрята до 240°С.

# 93
  • Мнения: 111
Надявам се и това да ви хареса (пицата, за която бях споменала по-рано):

Пица с тиквички, пресен лук и розов пипер:

Продукти:

За тестото:
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. грис
1 ч.л. морска сол
300 г хладка вода



За плънката:
2 с.л. зехтин
1 връзка пресен лук
2 стръка пресен чесън
2 тиквички, нарязани на кръгчета
1 ч.л. MAGGI Вълшебен вкус Пиле
розов или черен пипер на вкус


Начин на приготвяне:
В купа се смесват брашното, грисът и солта. Прави се кладенче и се слага водата. Бърка се с дървена лъжица, докато се оформи топка. Меси се около 5 мин., докато се получи гладко тесто, което не лепне. Разделя се на четири, увива се във фолио и се оставя да почине 20 мин.

Плънката се приготвя, като зехтинът се загрява и в него се слагат нарязаните лук и чесън. Разбъркват се 1-2 мин. и се добавят тиквичките и MAGGI Вълшебен вкус Пиле. След като се разбъркват 2-3 мин., се подправя с розовия пипер.

Тестото се разточва тънко, покрива се с плънката и се пече за 10 мин. във фурна загрята до 240°С.

темата не е  зе рецепти  smile3503 smile3503
може да са много интересно но не им е тук мястото пиши на Моли на лични

# 94
  • Мнения: 1 798
Основни готварски техники - http://www.cuisineeurope.com/bg/gotvene-tehniki
http://hamhum.net/component/option,com_frontpage/Itemid,1/ - полезен линк
http://howtoeat.info/index.php?Itemid=65&option=com_search&a … D0%B5%D0%BD%D0%B5

Последна редакция: сб, 27 фев 2016, 23:13 от Mamma

# 95
  • София
  • Мнения: 1 831
Мариновани тиквички:


Продукти:

500 г тиквички
50 мл винен оцет с 1 ч л сух чесън
100 мл олио
2 с л течен мед
1/2 ч л сол
ситно нарязани копър, магданоз и босилек
черен пипер
розов пипер
щипка червен пипер

Приготвяне:
Тиквичките се нарязват на кръгчета или на дълги филийки. Смесват се всички съставки за маринатата. Заливат се тиквичките с марината и се оставят за два часа в хладилника.

Това става страхотно!   chef
P.S.: Утре ще напиша рецептата за пицата и една наистина страхотнаа рецепта за печени бадеми с розов пипер и мащерка  Wink

И аз правя мариновани тиквички, но първо го поръсвам със сол, престояват час-два и после мазнината/олио или зехтин/ и оцет или лимон, счукан чесън и копър и люта чушка/друго не слагам/. Стават много вкусни!

# 96
  • Мнения: 804
Говорите за тиквички и се сетих за моето изключително "мързеливо" и лесно приготвяне на готови пасти за подправка. Преди купувах Песто, но излиза доста по-солено. Правя с магданоз, копър или босилек. Става за салати, за сосове и въобще за каквото ви дойде на ум.

Ето рецепта:
4 връзки копър (с дръжките)
1 чаена лъжичка сол
2-3 скилидки чесън (не е задължително)
около 80 - 100 мл. зехтин

Нарязва се копъра (както ви дойде) слагате го в чашата на пасатора, добавяте останалите продукти и пасирате. После в буркан и в хладилника.

ПП: Писах тук, защото не намерих друга тема за подправки. Ако съм объркала нещо, моля да ме извините.

# 97
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
 Hug Peace много полезни неща има тук.  Peace

Искам да питам и за насоки към примерни здравословни седмични менюта  Thinking

# 98
  • Мнения: 940
Сумак си купувам от арабските магазини на женски пазар.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 831
Някой да има представа за салицил как може да се премери/обикновено се продава в пакети по 20гр., а за консервиране се слага по 1гр/на 1кг. продукт/. 1ч.л. колко е?

В друга тема бях написала блат за торта и топено/пушено сирене се режат много лесно с конец. Сиренето може да се сложи за малко в камера, за да е студено.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 14:08 от verabel

# 100
  • Мнения: 111
Здравейте,
Много полезна тема. Да ви дам и аз един съвет - най-лесно се махат люспите на риба като се намаже рибата с оцет, оставя се да престои 15-20 мин. и после с ножа или друго устройство падат без да хвърчат из цялата кухня

# 101
  • Мнения: 68
Това за рибата е много полезно, браво Simple Smile

# 102
  • София
  • Мнения: 1 223
Покрай днешната яхния се сетих - ако "плачете" от лук  докато го режете, захапете половин филийка хляб /най-добре крайче, с меката страна надолу, да не се размеква/. 

# 103
  • Мнения: 132
Много полезна тема! Много благодая!  Hug

# 104
  • Vienna
  • Мнения: 261
Когато не знам как се казва някоя подправка/продукт на някакъв език вкарвам думата в wikipedia отстрани се появяват различните езици на който има статии и обикновенно разбирам за какво става дума. Какво сме правили преди да има интернет?!

Общи условия

Активация на акаунт