Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни единици!

  • 352 274
  • 208
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 224
Много благодаря, принципно тази вечер няма да ги разбивам със захар, но не пречи да споделиш и там как е врътката Simple Smile

# 136
  • София
  • Мнения: 1 422
Ако ще се добавя малко захар, примерно 2-3 супени лъжици, може да се сложи още от началото, обаче ако захарта е повече, първо белтъците трябва да са разбити до много гъста пяна, която вече е почнала да става на сняг, и тогава започва бавно да се сипва захарта отстрани на купата, не в средата. Аз първо включвам миксера на ниска степен, докато стане хубава пяна, после включвам на средна и като се вдигне снегът, почвам внимателно да добавям захарта покрай стените на купата и  да я "прибирам" в снега и чак когато е добавена, пускам на бързи обороти, за да се получи твърдия сняг.

# 137
  • Мнения: 633
Здравейте, момичета!

Много нова съм в готварството и в момента правя първи стъпки. Ще имам гости за вечеря и смятам да направя филе от сьомга със задушени зеленчуци. Рецептата вече я изпробвах - получи се много добре. Увих филенцета във фолио. Но четох някъде, че може вместо фолио или хартия за печене да се ползват кори за баница. Така ставало още по-вкусно, защото и те стават за ядене. Някой задушавал ли е риба с кори за баница във фурната? По принцип тя става за не повече от 15-20 мин на силно загрята фурна, та се чудя дали корите няма да останат сурови и или да изсъхнат и да се начупят върху рибата и зеленчуците... newsm78

Аз малко в последния момент питам, но поне за друг път да знам....  Embarassed

# 138
  • Мнения: 234
Не намерих подходяща тема,затова ще задам въпроса си тук.
Знаете ли какво слагат на телешкото в ресторантите,че става така крехко.
Знам,че слагат някаква химия,но не знам каква  newsm78
Благодаря!

# 139
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 0
Здравейте,
Радвам се, че открих тази интересна и полезна тема Party
Имам един въпрос Naughty
Някой има ли информация за подправката "капси"  newsm78 Thinking

# 140
  • София
  • Мнения: 10 829
Здравейте!

Включвам се и аз към темата с няколко съвета:
За да разбиете лесно сметаната, сложете я за 1/2 ч. в хладилника заедно със съда, в който ще я разбивате и прибора, с който ще я разбивате.

Кашкавалът няма да стане твърд дори в хладилника и няма да се покрие с плесен, ако поставите върху него бучка захар и го увиете.

Лесно можете да премахнете неприятната миризма при варене на карфиол- просто пуснете във водата дафинов лист.

За да не потъмнеят ръцете ви при чистенето на зеленчуци- картофи, моркови, цвекло, предварително ги намокрете с оцет.

За да се отървете от миризмата на лук или чесън, изтрийте ръцете с влажна сол, а след това ги измийте със сапун.

# 141
  • Мнения: 72
Здравейте и от мен.

Във солницата която сервирате на масата може да сложите и малко ориз. Ориза абсорбира влагата-

Като правите сладкиши може да разделите тестото на 2 части. Едната част да я постелите във тавата за първи слой, след което да добавите плънката (плодове, сладки ядки и др). А другата част я замразявате и я настъргвате отгоре. Получава се доста ефектно. Преди печене може да се добави леко галета а след печене и пудра захар.

Чистенето на електрическа кана може да стане като направите силен концентрат на лимонтозу във вода. Слагате водата да се стопли (да заври в каната) и слагате 4-5-6 пакетчета лимонтозу.


Мръсното дъно на тенджера може да почистите като го поръсите със смес от бинго и веро за известно време. Понякога плакненето на големи съдове става по-лесно с маркуч.


Банката от прясно мляко може да се почисти като се сипе много вряла вода (Достатъчни са 2-3 литра ,100 градуса)  и се смеси с Веро. Затваря се и се разтърсва малко.




# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Запис с един съвет, може и да е публикуван, не съм чела цялата тема..

Загорели съдове се чистят много добре с алуминиево фолио. Правите парче фолио на топка и търкате с него, изчистват се много добре и не се драскат  Peace

# 143
  • София
  • Мнения: 472
/''Здравейте момичета!
Първо да поздравя за хубавата темичка има много полезна информация.  
     Единственото за което се сещам в този късен час, е да ви кажа как да не плачете когато режете лук.
След като се обели, се разрязва на две и се слага във вода за кратко време.... и няма сълзи. " /

Още по-ефикасно е като сложите във водата няколко бучки лед - няма никакво лютене.

# 144
  • Мнения: 3
Мммм, супер вкусни нещица открих тук. Отивам да правя спаначено пщре, стискайте палци да стане хубаво Simple Smile

# 145
  • София
  • Мнения: 10 829
Омлетът винаги ще става пухкав и лек, ако при бъркане сипвате по една лъжица студена вода за всяко яйце. При пържене няма да пръска, ако поръсите дъното на тигана с малко сол.

За да запазите при варенето хубавия цвят на пресния зелен грах, във водата сложете малко захар и щипка сода за хляб.

# 146
  • Мнения: 106
Здравейте ,мами !Имате ли идея как се приготвя водна баница?? На мъжа ми му се дояла ,каквато майка му я приготвяла , а аз не зная как да се справя с такова предизвикателство...Порових се в нета ,но не открих нищо ! Памагайте !  Grinning  chef #Crazy

# 147
  • Мнения: 22 867
Здравейте ,мами !Имате ли идея как се приготвя водна баница?? На мъжа ми му се дояла ,каквато майка му я приготвяла , а аз не зная как да се справя с такова предизвикателство...Порових се в нета ,но не открих нищо ! Памагайте !  Grinning  chef #Crazy

Може би става въпрос за воден бюрек, в поста на Суха Мащерка. newsm78

# 148
  • Мнения: 106
И това става ,за да отбия номера  Laughing Моят няма как да не забележи разликата ,но какво да се прави..като мама никой не готви  Crossing Arms Joy Ще погледна ,благодаря !   bouquet

# 149
  • Мнения: 0
Много полезни съвети, момичета! Много благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт