Бързи здравословни въпроси и отговори – 13

  • 56 764
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Гъбички?

# 721
  • Мнения: 19 296
Сигурна ли сте, че не е магнезий? Трябва му време да се натрупа в организма.
Беше изследван и е в норма. А и пие добавка магнезий и въпреки това крампите зачестиха. Направо ще се побъркам от страх, като чета в нета.

# 722
  • Мнения: X
Течението е най-вероятно от гъбички. Пробвай да се измиеш, като сложиш малко сода бикарбонат. Гъбичките се развиват в кисела среда, а содата ще промени ph -то. Поне ще те облекчи малко. В понеделник задължително отиди на лекар.

# 723
  • Мнения: X
Сигурна ли сте, че не е магнезий? Трябва му време да се натрупа в организма.
Беше изследван и е в норма. А и пие добавка магнезий и въпреки това крампите зачестиха. Направо ще се побъркам от страх, като чета в нета.


Не четете в нета, от много четене 20 дни не се лекувах (от друго) и всякакви болести си измислих.
Отидете на лекар и спокойно. 🤗

# 724
  • Мнения: 1 338
Не разбрах какво стана с цикъла ми този месец. Тръгна кафеникав, тече един ден, на следващия пак съвсем малко кафеникаво, и край... Все нещо да мислиш значиии Sad

# 725
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Подозирам, че и моят ще ме докара до истерия. А трябваше да спра маслото от вечерна Иглика, че станаха 3 месеца от както го пия. Овулацията тоя месец беше неприятно болезнена, с още по-болезнени гърди, все едно съм пред цикъл. Дано поне не ми закъснява, че ми предстои полет и сметките до тук бяха точни...
Чудя се дали 2 седмици почивка са достатъчни и да не започна нова опаковка от маслото. Чудесно ми се отразяваше и се чувствам като пристрастена заради бързия уау ефект.
Really, ако е еднократно само този месец, не бих го мислила. Просто изчакай до следващия и виж как ще протече. Пък тогава мисли за лекар.

# 726
  • Мнения: 2 760
Zest, моля сподели за уау ефекта. Благодаря.

# 727
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
От година цикъла ми се държи ужасно. От нормален на 28-31 дни, скочи на 40 и нагоре. Тежък ПМС, обилна менструация и ужасна кожа с грозни пъпки. Започнах опаковката на първия ден от цикъла си, просто така се падна. Още на следващия месец ми дойде на 30я ден, а другите тежки признаци на ПМС изчезнаха. Втория месец ми дойде дори на 28я. И така три месеца, гинеколожката ми беше препоръчала да опитам три месеца да го пия. и да си почина три месеца. За това сега съм нетърпелива да започна опаковката пак, как ще чакам нови три месеца, ами ако отново всичко се обърка...

# 728
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ако ще ми се нормализира цикълът, съм склонна да го взема и аз да го пробвам това масло. Никога не съм имала редовен цикъл, въпреки обещанията на лекарите, че след като родя, ще се оправи, това не се случи и след 3 раждания.
Really, и на мен ми се случи такова нещо наскоро.

# 729
  • Мнения: 1 338
Моят винаги е бил редовен, и сега дори си е по график, ама пък прекалено къс?!

# 730
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тарталета, май само за Хашимото четох, ме е противопоказен. Иначе влияе добре на хормоните, кожата. Видях, че и във форума имаше добри отзиви. На мен ми беше изписан от гинеколожката ми и може би 2-3 месеца отлагах започването му. Факт обаче, че добре ми се отразява, а бях силно скептична какво толкова ще промени.

# 731
  • Мнения: 19 296
Не знаех, че е противопоказен за Хашимото. Аз уж нямам, но не са ми съвсем в ред хормоните. Тсх ми е към 3.5. Половите също не са идеални, но ми писна да ги изследвам и никой да не обръща внимание.
Игликата ми я изписа мамологът, но и аз дълго време се мотах, докато я купя. Даже вече бях забравила, че на три месеца трябва да се прави пауза. Та, дойде време отново за преглед при мамолога и ми каза за паузата. Обаче забравих дали каза месец да почивам.
И мен ми влияе добре на цикъла.

# 732
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
решила съм да си пусна пак всички изследвания за щитовидната (ТАТ, МАТ, ТСХ друго имаше ли) и инсулин и захар.
помня, че всичко беше на гладно, а за период от месеца имаше ли изискване?

# 733
  • Мнения: 2 760
Тат, мат, тсх, фт4, на гладно и без кафе сутринта. Най-добре да не е около цикъла.

# 734
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт