Пазаруване от Aliexpress.com 54

  • 110 227
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 337
Понеже не сте на ясно точно какъв купон сте си купили пробвайте дали е този: https://sale.aliexpress.com/__pc/exchange_freeget_select_coupon.htm
В раздела купони има няколко секции и във всяка секция има обяснение кои купони как се ползват. Четете там.
И аз да попитам, размених cions за купон 2 долара и не мога да го използвам, не ми излиза никъде. Къде ли греша? Unamused

# 46
  • Мнения: 2 337
Първо какъв е статуса на 3те рокли - има ли някакъв проследяващ номер присвоен на тях, стоят като неизпратени или са часто от обща доставка с други вече изпратени стоки под един номер. Питам за да определим какъв вид диспут да се пусне.Продавачът се е съгласил да му отворите диспута.
Сега вече е въпрос така да му отворите диспут че да въне парит без да си прецакате защитата на другите стоки.
Той въобще не ги изпрати,  още в началото писа , че има разминаване и  е решил да не ги изпраща, като през цялото време ме изнудваше да си поръчам нещо друго и продължава и сега.

# 47
  • Мнения: 2 337
Не затваряте диспута без да проверите дали защитата не е изтекла. Отчитайки ситуацията най-вероятно имате защита. Преди да се откажете от диспута (не се приема, а се отказвате от вашето искане с cancel dispute) трябва да получите доказателство (едно от двете или двете) - разписка от пощата за изпратен нов пакет с друг проследяващ номер (postal receipt/postal invoice - погледнете в гугъл как изглежда) и/или снимка на пакета със залепено на него митническа декларация (известна като CN22). Не прати ли никакво доказателство, изпрати ли рапечатка от екрана на CN22 или снимка на лепенка без да е сложена на пакета тотално спирате да се занимавате с него и водите диспута до край. Аз лично не бих се вързвал на повторно изпращане.
имам продавач на който анулираха стоката, отворих диспут
Продавача каза на ЛС парите си искам или нова с нов тракинг
Става и нова но трябва ли да пиша в диспута нещо или просто да го затворя, няма все още отговор в диспут, така че ще мога да го отворя отново, ако се наложи.

# 48
  • Мнения: 2 337
Препоръчвам да ги изпратите на 2 различни адреса - на домашен и служебен или на личен и на роднина. По-сигурен начин няма. Другото е тото. Я олигофрен продавач я друг проблем. За стоки надвишаващи 30 лева всяка (~17 долара всяка) разделянето може да доведе до обратен ефект да платите двойно за митническо освобождаване, защото и двата са над лимита от 30 лева. Риск печели риск губи. Ваш избор. Когато стоките от един търговец са на сумарна стойност над 30 лева общо е желателно да ги разделите на поръчки под 30 лева (с включена доставка) и да ги пратите на различно адреси. По закон не дължите ДДС (и мито) само когато пратката е на стойност под 30 лева, а за всяка пратка над 30 отишла на митница плащате по 15.50 за освобждаване. Пожелавам да не ви се налага. Има http://www.bg-mamma.com/?topic=965253 Питайте там за повече информация.
А ако поръчам две неща от един търговец, които са по 30 долара всяко, как се процедира за да не отиде на митница - искам от търговеца да раздели пратките, да са с две товарителници или да пише по-ниска стойност?

# 49
  • Мнения: 2 721
Преди време пуснах диспут и исках да ми върнат сумата. Всичко добре, НО пише ,че парите ми са върнати ,а аз не съм ги получила, а срока за връщане мина . Какво да правя в този случай?

# 50
  • Мнения: 2 337
Питайте съпорта
https://helppage.aliexpress.com/buyercenter/index.htm
След това в баката и разучете как става оспорване на транзакция. не помогне ли нищо друго оспорването е последната възможност.
Преди време пуснах диспут и исках да ми върнат сумата. Всичко добре, НО пише ,че парите ми са върнати ,а аз не съм ги получила, а срока за връщане мина . Какво да правя в този случай?

# 51
  • Мнения: 2 164
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?

# 52
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?
Да помолиш търговеца да ти пише по-ниска стойност.

Христос Воскресе!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 195
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?
Всичко е на късмет. Единственото нещо , което можеш да направиш е да помолиш търговеца да пише по ниска цена, но те почти винаги го правят и без да им кажеш. Ако са по обемисти няма начин да се разминеш без ДДС.

# 54
  • Мнения: 2 164
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?
Всичко е на късмет. Единственото нещо , което можеш да направиш е да помолиш търговеца да пише по ниска цена, но те почти винаги го правят и без да им кажеш. Ако са по обемисти няма начин да се разминеш без ДДС.
Батерия преносима примерно:)

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 195
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?
Всичко е на късмет. Единственото нещо , което можеш да направиш е да помолиш търговеца да пише по ниска цена, но те почти винаги го правят и без да им кажеш. Ако са по обемисти няма начин да се разминеш без ДДС.
Батерия преносима примерно:)

Пратките преминават през скенер, но не винаги ги наблюдават стриктно, май. Тук са писали ,че и телефони са минавали без мито,  въпрос до късмет. На мен ми мина масажор от 50 долара без мито и чанта за 20 долара, но по принцип купувам неща до 15 долара. Зави си с кой превозвач е - по скъпите неща ги пращат с DHL и там на 100% отиват на митница. Моите винаги са със стандартната им поща и отиват в  Бг поща,  но са с малка стойност.

# 56
  • Мнения: 2 337
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?
Никак. Освен при пазаруване от европейски сайтове на Amazon, eBay или подобни дето е отбелязано къде се намира продавача т.е. в Европа. Другото е тото.

Последна редакция: нд, 08 апр 2018, 12:46 от netman71

# 57
  • Мнения: 2 337
Батерия преносима примерно:)
Не рискувайте с преносими батерии. Има изперкали шапкари т.е. митничари дето твърдят, че имат право да задържат батерии. Такова право имат само преди да са качени на самолета. Явно ги е страх някой да не им взриви топлите местенца. Та както казах идиоти много. Може да видите доста продавачи от али не изпращат power banks до Европа именно по тази причина.

Последна редакция: нд, 08 апр 2018, 18:55 от netman71

# 58
  • Мнения: 2 337
Всичко е на късмет. Единственото нещо , което можеш да направиш е да помолиш търговеца да пише по ниска цена, но те почти винаги го правят и без да им кажеш. Ако са по обемисти няма начин да се разминеш без ДДС.
Писането на по-ниска стойнот увеличава драстично вероятността да се озовете без пратка или по-лошо с ограбена пратка и след 2 месеца забавяне за повторна поръчка да си научите урока. Препоръчително е да пазарувате от там където вече е обмитено т.е. от магазини с групажи. Пише го "no tax for EU". Как изглеждат релано нещата с кражбите - пише ви $15 и митничарите го напиват отварят го и го окрадват. Пишат го повредено по време на транспорт или нищо не пишат. Вие получавате кутията, а търговеца вместо обезщетение за $50-60 получава $15. Безполезно е да играете това за стоки с висока продажна цена, защото и себестоиността им е висока. За тези със ниска себестойност $15 си е реалната им стойност и за да ги краднат наистина трябва да пълни слеяндури. Като ги гледам онези на летището дето пускат непроверени самолети и по границата дето ги сменят на всеки 2 седмици за злоупотреби изглежда в системата  са основно такива.
Съвет: Стоки с висока себестойност (предполагам правите разлика между себестойност и продажна цена) купувайте от европейските магазини. Стоки със себестойност до $15 (продажната цена може да е и $50 това не е важно) може да пазарувате и от Китай. Продавачите сами ще сложат себестойността на стоката и гифт за да не са на загуба. Според международните изисквания именно тази стойност (а не продажната цена) се пише на пакета за да може да бъде доказаха с документи при кражба. Колкото до ДДС именно процедурата на митницата  е момента да доказвате какво сте изхарчили и вие не сте виновни за ниската стойност написана на пакета, защото ДДС е данък "мизерия за народа рай за крадливите боклуци". Това е причината да най-голям и никой да не искада го смъкне на 10% например. Хранилката на крадците с чадъри е там. В редките случаи, когато някой спомената стойността написана на пакета е обикновенно опит да иска рушвет ... кво прайм сега.

Последна редакция: нд, 08 апр 2018, 12:49 от netman71

# 59
  • Мнения: 2 164
Благодаря ви. Май ще поръчам от Амазон:)

Общи условия

Активация на акаунт