Пазаруване от Aliexpress.com 54

  • 111 461
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 392
Здравейте,
малко тъп въпрос, но като съм пускала диспут не знам какво съм натиснала явно, че искам да върна поръчката защото не отговаря на описанието, е както и да е, но връщането ще ми дойде колкото самата поръчка - от къде бих могла да пиша на съпорта им, освен на онлайн чат с тях, а да им пиша

# 61
  • София
  • Мнения: 1 154
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?

# 62
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?
Нормално. Може направо да пристигне пратката.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 154
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?
Нормално. Може направо да пристигне пратката.
Благодаря! За първи път пазарувам от Алито и се надявам да дойде.Blush

# 64
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?
Нормално. Може направо да пристигне пратката.
Благодаря! За първи път пазарувам от Алито и се надявам да дойде.Blush
Не са много дните без движение, едва от десетина дни. Може и с месеци да няма движение и чак след това да се появи нова информация. Следи периодично.

# 65
  • Мнения: 2 373
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?
Според цената на поръчката получавате различни номера за проследяване. Едни се следят само в Китай, други до пристигането им в България, трети до получаването. Намерете номера и питайте в проследяване на поръчките. При липса на отговор гледайте защитата и като останат 5 дена питайте за диспут.

# 66
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?
Според цената на поръчката получавате различни номера за проследяване. Едни се следят само в Китай, други до пристигането им в България, трети до получаването. Намерете номера и питайте в проследяване на поръчките. При липса на отговор гледайте защитата и като останат 5 дена питайте за диспут.
Кой да питат за диспут?

# 67
  • Мнения: 2 373
Здравейте,
Поръчката ми е изпратена от продавача на 28 март, но от 30 март стои на едно и също място в Китай. Това нормално ли е и докога да чакам преди да се свържа с продавача?
Според цената на поръчката получавате различни номера за проследяване. Едни се следят само в Китай, други до пристигането им в България, трети до получаването. Намерете номера и питайте в проследяване на поръчките. При липса на отговор гледайте защитата и като останат 5 дена питайте за диспут.
Кой да питат за диспут?
Кой или кого?

# 68
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Зависи. Не видях отговор на въпроса. Да питаш за диспут JoyHushed

# 69
  • Варна
  • Мнения: 282
Той въобще не ги изпрати,  още в началото писа , че има разминаване и  е решил да не ги изпраща, като през цялото време ме изнудваше да си поръчам нещо друго и продължава и сега.
винаги ми е било чудно как някои си поръчват за такива големи суми

Не знам дали ходите да пазарите в Метро, но доста хора отиват заради по-ниските цени (поне до скоро бяха по-ниски). И като отидат там не си купуват едно кисело мляко което им излиза с 20 ст. по-евтино, а пазарят за 100-200 лв и нагоре. Какво толкова чудно има?!

# 70
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Чудното е, че като поръчваш от АЕ не виждаш стоката наяве, а само на снимка. И няма гаранция какво какво ще пристигне, ако изобщо получите пратката. Докато в Метро виждаш, даже добре оглеждаш, пипаш и тн. стоката. На кратко - пазаруването в АЕ и в Метро нямат нищо общо, т.е. примерът е неуместен.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 282
Здравейте. Харесах много неща и мисля да се доверя на изпитаните търговци и да поръчам. Много от нещата са над 30лв и не ми се плащат допълнителни митн.такси и ддс-та. Как е възможно да се размина с това?
Всичко е на късмет. Единственото нещо , което можеш да направиш е да помолиш търговеца да пише по ниска цена, но те почти винаги го правят и без да им кажеш. Ако са по обемисти няма начин да се разминеш без ДДС.
Батерия преносима примерно:)

Батериите са тежки и обемисти. Аз веднаж поръчах батерия, теглото на пратката отиваше към 0.5 кг и се наложи да ходя до митницата.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 282
Чудното е, че като поръчваш от АЕ не виждаш стоката наяве, а само на снимка. И няма гаранция какво какво ще пристигне, ако изобщо получите пратката. Докато в Метро виждаш, даже добре оглеждаш, пипаш и тн. стоката. На кратко - пазаруването в АЕ и в Метро нямат нищо общо, т.е. примерът е неуместен.

Аз по принцип съм си тъп и затова давам неуместни примери... Само, че ето един пример. Има останала единична бройка от продукт за 800 лв, която е пусната за разпродажба (реалната й цена е примерно 1400 лв) в единствен магазин на Технополис на другия край на България. Отивате да я пипнете, или я поръчвате през сайта?

# 73
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Чудното е, че като поръчваш от АЕ не виждаш стоката наяве, а само на снимка. И няма гаранция какво какво ще пристигне, ако изобщо получите пратката. Докато в Метро виждаш, даже добре оглеждаш, пипаш и тн. стоката. На кратко - пазаруването в АЕ и в Метро нямат нищо общо, т.е. примерът е неуместен.

Аз по принцип съм си тъп и затова давам неуместни примери... Само, че ето един пример. Има останала единична бройка от продукт за 800 лв, която е пусната за разпродажба (реалната й цена е примерно 1400 лв) в единствен магазин на Технополис на другия край на България. Отивате да я пипнете, или я поръчвате през сайта?
Не ви се отдава с примерите. По-добре ни ги спестете. А конкретно за въпроса - нито един от посочените варианти. А просто се обаждам и казвам да ми доставят продукта в магазина в моя град. Отивам виждам го, пипам го, оглеждам го и преценям дали си струва да го закупя. Stuck Out Tongue Winking Eye

И да се върнем в АЕ, защото някой ще се обърка в коя тема е.

# 74
  • Мнения: 838
Имахме диспут с продавача, не стигнахме до съгласие, включи се Алиекспрес, после отидохме до арбитраж. Сега продавача казва,  че може да ми върне част от парите само чрез paypal, защото не сме се съгласили с неговото предложениеи диспута бил затворен. Никога не съм ползвала paypal и съответо нямам такъв.  Какво бинтересно ме посъветвали?  Цялата история се влачи вече нас 2 месеца и не съм сигурна,  че за 20$ си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт