Вит. А и вит. Е (извадено от седмичната тема) *Б*

  • 18 119
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 914
Имам един допълнителен въпрос по тази тема...
Четох за схемата до 15-16-я ден вит. А и след това до цикъл вит. Е - и ми се струва най- логична! Но въпроса де факто този 25-26-ти всъщност е овулацията, нали? Т.С. трябва да се изчака преминаването на овулацията и тогава да се започне с вит. Е , нали? newsm78


Другия ми въпрос е , може да се избегне предозирането? newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 35 976
Имам един допълнителен въпрос по тази тема...
Четох за схемата до 15-16-я ден вит. А и след това до цикъл вит. Е - и ми се струва най- логична! Но въпроса де факто този 25-26-ти всъщност е овулацията, нали? Т.С. трябва да се изчака преминаването на овулацията и тогава да се започне с вит. Е , нали? newsm78

Другия ми въпрос е , може да се избегне предозирането? newsm78
Вит.А се пие до овулацията. Вит Е може да се пие през целият цикъл.
Дозата на вит.А е около 10 000 МЕ (може и 15 000).
В Герикапса бяха 7 500 в Геритамин Нео  5 000 МЕ /може и да бъркам/
Предозирането на вит А е опасно и се избягва, като не се приема всеки месец.
Ако пиеш напр.Герикапс - пиеш го от 1 до 15 ден /когато е О,/ после пиеш само вит Е /като самостоятелен медикамент, а не поливитамин където има вит.Е/

# 32
  • Мнения: 3 376
Четох за схемата до 15-16-я ден вит. А и след това до цикъл вит. Е - и ми се струва най- логична! Но въпроса де факто този 25-26-ти всъщност е овулацията, нали?

Искаш да кажеш този 15-16ти, нали, не 25-26ти? Да, овулация е. Пиеш витамин А до ову, и след овуто Витамин Е. Макар че, както е казала Денис, Витамин Е може да се пие през цялото време. Въпросът е да не предозираш Витамин А-то и да не го пиеш след ову.

# 33
  • Мнения: 59
Аз този цикъл за пръв път пих Герикапс приблизително до 15 - я ден и като прочетох темата го спрях. Може поради тази причина да съм с късна овулация. По принцип имам ову на 8 - 10 ден. Сега съм на Токоферол по 1 дневно

# 34
  • Мнения: 3 376
Не вярвам герикапса да ти е забавил овулацията. Витамин А не се пие след ову, защото ако се предозира може евентуално да навреди на плода (шансът не е огромен, но все пак сме длъжни да вземем всички предпазни мерки). Но на самата овулация не вреди, напротив, точно за по-качествена овулация се пие.

# 35
  • Мнения: 2 673
 пожелавам на всички мноооого бебишорковци и беболини Outta Joint

# 36
  • Мнения: 7 914
Момичета мерси за отговорите!  bouquet

Гризката,
точно това имах предвид, че последните 2 месеца цикъла ми се измести на 45 дена и съответно по пътя на логиката трябва да приемам двойно повече витамини.... newsm78 Може би ще е добре да ги пия през дена а по време на фертилните дни всеки ден? newsm78

Вече от половин година пия фолиева киселина ама при нея знам, че няма опастност от предозирване! Peace

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Звездичка за фолиевата не се притеснявай....аз я пиех година преди да забременея и после още 4 месеца...дори и комбинираните ми витамини я има пак.
За вит. Е и вит.А аз ги пиех три месеца така...вит.А до ову и после до края вит.Е...Януари месец забременях  Peace
Успех на всички и внимавайте с вит.А...не бива да се пие повече от три месеца без почивка.

# 38
  • Мнения: 267
Момичета, внимавайте с тези витамини, особено с витамин А. Има много информация за него...

# 39
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
До овулация или пийте по 1 табл Герикапс, или вит.А го съчетайте и с вит.Е, защото Е способства за усвояването на А от организма. 

# 40
  • Мнения: 7 914
...Януари месец забременях  Peace

 Praynig Дай боже да те последвам!


Благодаря ви, момичета, за помощта и съветите!  bouquet

# 41
  • Мнения: 9 990
Така, може и да не е свързано точно с бебеправенето, но да се отчета и аз-започнах този цикъл с Герикапс-1 блистерче от 10 капсулки-до овулация-вчера изпих последното.Кървенето от венците ми спря още на 2-3 ден от приема.Сега продължавам с Вит. Е.Т.е, ако мога така да кажа-при мен може да има двоен ефект-хем да ми помогне за някои здравословни проблемчета, хем да ми помогне за бебе Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 35 976
Така, може и да не е свързано точно с бебеправенето, но да се отчета и аз-започнах този цикъл с Герикапс-1 блистерче от 10 капсулки-до овулация-вчера изпих последното.Кървенето от венците ми спря още на 2-3 ден от приема.Сега продължавам с Вит. Е.Т.е, ако мога така да кажа-при мен може да има двоен ефект-хем да ми помогне за някои здравословни проблемчета, хем да ми помогне за бебе Grinning
Аз го пия 2х1 - 1 опаковка за 10 дена.

# 43
  • Мнения: 9 990
Момичето в аптеката така ми каза-по 1 на ден, после почивка и после с новия цикъл допивам опаковката.

# 44
  • Мнения: 456
Момичета, искам и аЗ да ви попитам нещо. АЗ до преди няколко месеца пиех периодочно Центрум от А до Цинк. Но от няколко месеца пия фолиева киселина и спрях да пия Центрум ... но дали да не Започна пак? Спрях Защото ме беШе страх да не предоЗирам витамин Б, но сега се Замислям Защото в Центрум има и А и Е и т.н. но пьк от друга страна вие пишете че А се пие до овулация.... някои може ли да ми даде сьвет?  newsm78
Благодаря ви предварително.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт