Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 598
  • 775
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

# 390
  • Мнения: 1 639
Тони, не ги знам тия Хип кво твърдят но на деца до 1 г прясно мляко не се дава в никакъв случай, ако АМ беше толкова близък до млечния белтък нямаше да има такава забрана...Големия пиеше АМ и като му дадох млечна каша се обрина около устата...тъй че не, не се водят захранени с млечни продукти.
Спането си е до дете така е факт, така че неможе да се обобщава, но тенденцията е че все се будят заради нещо и то до доста късна възраст дори 1г6 мсеца си е късна възраст.

# 391
  • София
  • Мнения: 18 635
Да яде затова ставаше.

# 392
  • Мнения: 766
Аз също не съм заместила хранене. Захранвам от 22.03. И на малката банана не и хареса особено, на мен пък ми се стори вкусен. Ще въведа крушата и сливите, ще заместя хранене и тогава мисля да въведа месото и жълтъка. Слез това кашите. Вече не спазвам схеми, ако и хареса новото и давам около 10 лъжички, на следващия ден останалото от 190 гр.и дохранвам с мляко. Яде си го млякото добавката и това и. Дано скоро успея да заместя хранене.

# 393
  • София
  • Мнения: 5 606
Да покажа един зъбчо

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 16:12 от Unknown16

# 394
  • Мнения: X
Голям пичага е Heart

# 395
  • София
  • Мнения: 18 635
Готин много разбойника.
Аз към годинка ще заместя сигурно.Grinning

# 396
  • Варна
  • Мнения: 917
Голям сладур!
Моя хубостник след два дни става на 6 месеца и досега нали все го пазя да не сяда и какво се оказва...пълен кашкавал. Направо ми е притеснено- държа го седнало, то милото главичката му надолу се навежда, един такъв изгърбен ми изглежда. Да не говорим, че еднократно само се е завъртял и толкова....

# 397
  • София
  • Мнения: 685
Ангела, моя на 24ти прави 6 месеца и досега се е завъртял 2 или 3 пъти и то случайно, а за сядането те сами ще си усетят кога им е стабилно гръбчето и ще си седне сам, не го мисля. Въобще всяко дете с ритъма си, на зълва ми на 26ти прави 11 месеца , няма нито 1 зъб, не може да стъпва и до скоро не можеше да се върти

# 398
  • София
  • Мнения: 18 635
Така е индивидуално е.
ММ вика днес що я не пуснеш да лази. Викам кое викаш. Долу на плочките . Simple Smile
Елени е като пумпал върти се много навсякъде. За седене не -клати се като пияния морков.

# 399
  • Мнения: 627
И Боян се клати като матрьошка седнал, до скоро падаше напред, но вече се държи повече. Всяко бебе с ритъма си. Иначе пък се върти от третия месец и не се спира...едно с едно няма еднакво, не се притеснявай Simple Smile важното е да е жизнено и да си хапва добре и педиатъра да е доволен Simple Smile

# 400
  • Мнения: 1 639
И Боян се клати като матрьошка седнал, до скоро падаше напред, но вече се държи повече. Всяко бебе с ритъма си. Иначе пък се върти от третия месец и не се спира...едно с едно няма еднакво, не се притеснявай Simple Smile важното е да е жизнено и да си хапва добре и педиатъра да е доволен Simple Smile
доживях и ти да успокояваш майките:)))))

# 401
  • Мнения: 627
И Боян се клати като матрьошка седнал, до скоро падаше напред, но вече се държи повече. Всяко бебе с ритъма си. Иначе пък се върти от третия месец и не се спира...едно с едно няма еднакво, не се притеснявай Simple Smile важното е да е жизнено и да си хапва добре и педиатъра да е доволен Simple Smile
доживях и ти да успокояваш майките:)))))

Хахаххаа и аз се очудих от себе си Simple Smile))

# 402
  • София
  • Мнения: 874
Аз пак изостанах! Ако още има болни, оправяйте се бързо. На порасналите бебоци- честити месечинки. На Жани- честит ММ. Grinning
Аз да се отчета. На Алекс ваксините ги слагат една по една, та имаме още две за слагане. Няма край това! Отделно консултациите ни са в средата на месеца, та и кръв още не сме давали, нито нефролог е минал.
Обръща се сам човека всякак, само не и през нощта, когато ако иска от корем по гръб, трябва да съдействам. Иначе си спи. Пълзи във всякакви посоки, напред главно със засилка и изтласкване! Grinning Седнал не ни се получава. Като сварен макарон е, както казвате и се сгъва напред като го сложа, много е смешен и безпомощен.
Има две заместени хранения- на обяд давам зеленчуково пюре 180 с 2 л АМ, които ще махна като въведа месо и жълтък. Следобяд малко каша 4 л (само оризова съм давала досега), и добавям плод до 180. Струва ми се скучно и едно и също, но не мога да измисля нищо за разнообразие. Приемам всякакви идеи.
А кога се започва заместване на закуската и с какво?  
Освен това се оказа че оризовата ми каша (на Слънчо), която е с мляко, млякото не било АМ, та явно съм въвела млечни! Реакция не е имал, но прочетох, че не е хубаво толкова рано да се въвеждат млечни и сега ми е кофти да не развие детето ми някаква алергия в бъдеще заради тъпата си майка.
Навън излизаме с летния кош вече и ако благоволи да заспи го свалям да легнало. Излизаме на обяд и яде често пюрета и каши по градинките. Голямо мазане пада. Като започна да приготвям чантата за навън и имам чувството, че изнасям цялата къща. Но вече става горещо и ще трябва да променя режима на излизане. На 6-тия месец прибрах стерилизатора и сега само с гореща вода мия.
Касто знаете, ние сме си 24/7 сами двамата и моето единствено удоволствие е да гледам Откраднат Живот, ако Алекс заспи толкова рано, а това вече все по-рядко се случва, защото ние се прибираме след 19.00
Килограмиге ми за сваляне стават все повече (а, още едно удоволствие ми е да ям хаха), дрехи, които да ми стават почти нямам, абе, депресивна работа съм и аз!
Извинете ме за дългия пост и приятен съботен ден от нас!
P.S. Зъби - йок! Grinning

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 07:50 от keitihope

# 403
  • Мнения: 4 005
Кейти,и на мен единственото ми удоволствие е да гледам Откраднат живот. Simple Smile Приготовлението ни за излизане е по-дълго от самата разходка.Като почна да приготвям..все едно сме тръгнали на лятно лагеруване.А сега като сме с летния кош като почна да закопчавам дечко с коланите се почва един рев.Иначе излезем ли много се кефи и се оглежда като къртиче.
Вчера му дадох броколи.Много много му хареса.Още сме на вълна зеленчуци.Изчаквам с месото.Друго какво мога да въведа?Въвела съм катроф,тиква,тиквичка,морков,пащърнак,сега броколи,банан,круша.

# 404
  • Мнения: 1 639
Кейти, няма да се плашиш тепърва ще става по-добре и ще се стегнеш и ще имаш време и за себе си:)
Иначе е нормално да се сгъват напред, те така отначало седят и обикновенно се килват настрани. Но ако е направил 6 месеца е хубаво и малко напред да го оставяш да си поседява той когато се почуства готов ще седне като хората:)
И на нас ни остават ваксини много, 6 на брой, направо ми се плаче...ние освен че закъсняхме, освен че по една слагаме ми на всичко отгоре сме и по стария календар където хепатитната е отделна...

Общи условия

Активация на акаунт