Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 699
  • 775
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 685
Ох и Мони имаше зверски колики, просто като се сетя за 3 месеца безсънни нощи буквално и ми се реве хаха
Със захранването стигнах до батат с тиква, досега само това съм въвела, ама нещо не изяжда повече от 40 гр.а аз правя поне 100 и хвърлям всеки ден...дано постепенно увеличи грамажа, иначе вчера изяде около 60-70 и после не рева за мляко, яде след 2 ч, във вторник сме на консултация, зад ушето и на гърдите под брадичката са му излязли като лишеи, червени и груби...мажа с биодерма но засега няма ефект, чудя де дали е от АД или друго Confused

# 631
  • София
  • Мнения: 5 617
Моя като нямаше колики и сега зъбите ми разказват играта. Сега като го гледам с тези два долни, хич не ми е бебе вече.

# 632
  • Мнения: 1 872
Хем ми се ще да го кърмя, докато не излязат всички, за да имам лесен метод за успокоение. Хем изпитвам ужас какво може да ми причинят зъбите му. Особено като знам как ме разрани от стискане само с венците първия месец.

# 633
  • Мнения: 833
Хитрушка ме щипе с ръчички и драска докато я кърмя. Понякога ме хапе. При това без зъби! Свят ми се извива в такива моменти. Направо подскачам от болка. Опитвам се да я държа за едната ръка с пръстче, а другата я подпъхваме под мен, но кърменето ни е заприличало на борба напоследък. Simple Smile

# 634
  • Мнения: 18 425
И аз съм цялата надрана.

Започна да изпада в паника ако ме няма. Ужас направо.

# 635
  • София
  • Мнения: 685
Обличате ли бебоците вечер с някакви пижами ? И откога мислите да ги преобличате за лягане

# 636
  • Мнения: 18 425
Аз съвсем от началото слагам пижамки вечер и дрешки през деня. Сега, когато е по-топло, слагам само боди с дълъг ръкав и така спи с чувалче. Търся лятно чувалче, че вече и така й става топло.

# 637
  • Мнения: 1 872
И малкият ме дере и щипе по лицето. Направо ми липсват ръкавичките за новородени. Не мога да повярвам, че в събота става на 7 месеца!

# 638
  • Мнения: 35 109
Аз съвсем от началото слагам пижамки вечер и дрешки през деня. Сега, когато е по-топло, слагам само боди с дълъг ръкав и така спи с чувалче. Търся лятно чувалче, че вече и така й става топло.
От утре в Лидл.
Аз точно вчера намерих супер тънко чувалче за лятото. За без пари направо и май няма да купувам от Лидл

# 639
  • Мнения: 18 425
Благодаря много, Peacock! Ще ги видя утре.

# 640
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, каша сутрин или следобед давате?
Сега като ви чета, имам чувството, че моето е с месец по- малко....вече направи 6 месеца и 7 дни- не се обръща, не седи... Февруари месец беше почнал да сд върти от корем по гръб за известно време и след това спря. Май ще потърся консултация с невролог

# 641
  • Мнения: 35 109
Богомил сутрин яде 100 гр оризова каша с плод слива или круша и 90 мляко мляко

# 642
  • Мнения: 833
Аз от доста време минах само на боди с къс ръкав и чувал, и незнам ако започна да слагам пижамки дали няма да й е топличко. Ние спим на отворен прозорец целогодишно и тя вече е свикнала така. От друга страна, това е добра идея, за да й внушава, че е време за сън, но аз ромпърчетата си ги обличам и през деня...
Ангела, сподели след консултацията какви препоръки дават. Едва ли е толкова необичайно, просто бебетата понякога май са лениви. Ние нямаме много желание да се пънем по коремче и да се въртим, обичаме да се гушим и носим, но нямам някакви особени притеснения. Период е, ще мине и това.

# 643
  • Мнения: 1 872
Ангела, не се притеснявай. Анди се върти от няколко дни, а е с две седмици по-голям. Иначе е жизнен и игрив. Просто не е голям фен на стоенето по корем.

Доколкото помня на Жана момченцето също е така. Бебета са различни. Изчакай малко с консултацията.

# 644
  • София
  • Мнения: 685
И моя едва преди 4 дни започна да се върти от гръб по корем след 4 дни целодневно киселеене и мрънкане, обратно не може, във вторник става на 6 месеца, не забравяй че доста бебета когато придобият ново умение ,,забравят" старото и рядко го правят. В началото Мони много гукаше, отговаряше ми, пееше, после започна да хваща играчки и спря да гука, после започна сам да си държи шишето, да си забелязва ръката, да се върти и пренебрегва другите неща. Не се притеснявай, ще отмине

Общи условия

Активация на акаунт