Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 750
  • 775
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 639
И на моя бебо много му тече кръв много след като го бяха боцнали, предупредиха ме защото на бебетата много трудно им спирала. Иначе няма никво значение кога се взима, при тях няма как да стане сутрин преди хранене а и те не ядат храни които биха повлияли на кръвните изследвания. И аз трудно взех урина щото тия лепкащите се отлепват но бях събрала буквално няколко капки и те ми казаха че е достатъчно. Вчера дадх слива и супер много се хареса, направо как лапаше човечето:))) Алекс, и на нас ни сложиха хепатитната сега преди 2 седмици, само че щото ни сме по стария календар , предполагам че повечето мамчета са я слагали с пентаксима, преди се казваше хексацим - 6 валентна и в нея има и хепатит Б, ние нали много се забавихме и педито каза че няма да успеем да сложим трите дози и срока на годност им изтичал края на април. Каза третата доза по -нататък. Ако всичко е наред и ние трябва да направим пауза Юни, ако се навия два пъти по две да му бият...ама нещо много ми е търсене...

# 691
  • Мнения: 217
Алекс, голям сладур Simple Smile

Аз от вчера чета в интернет за тия каши и май трябва да са си по-течни за да не затормозяват стомахчетата, особено в началото, За сега смятам да си я правя по указанията на опаковката, пък ще видим по- нататък.
Борис, въобще не иска да пие вода, а обедното вече му е заместено и трябва. Пробвам и с шише с накрайник, не иска.

# 692
  • Мнения: 1 716
Може със сок да пробваш, ако искаш.

# 693
  • Мнения: X
Предложих в три приема през ден, тоест шест дни. Редувам ден с месо и ден с жълтък.
И аз по същия начин.

Аз мисля каши да не давам въобще. Безглутеновите брашна мисля да ги въведа чрез бебешки бисквитки.

Лизи я няма, доста време не е писала.

# 694
  • Мнения: 4 005
Unknown16,Жани,значи директно започнахте да редувате месо и жълтък,така ли?А не първо едното няколко дни,после другото.Правилно ли съм разбрала.И по примерната схема от педиатъра така пише,но незнам защо предния път каза първо  месото,после жълтъка и след това редувам.Ох,съвсем се обърках вече с тези схеми..

# 695
  • Мнения: X
Стефи, първите десет дни давах само жълтък. След това включих месото, редувайки ден жълтък, ден месо.
Може би не разбрах въпросът ти и те заблудих първоначално, извинявай. Помислих, че само за въвеждането на месото питаш.
Не започнах едновременно и двете неща, за да не се претовари нещо стомахчето, въпреки, че и моят д-р ми каза директно да ги редувам и да ги давам.

# 696
  • София
  • Мнения: 18 699
Дадох картоф хареса й. Аз го направих с гхи , сол и захар Simple Smile Даже не се омаза.

# 697
  • София
  • Мнения: 5 617
Дадох в три приема, шест дни жълтък. Според педиатърката е достатъчно. След това започнах с пуешкото и го редувам. Бързо въвеждам месата и жълтъка заради хемоглобина.

Редувам си ден с каша и плод и ден само плод.

Честито на Елени, хубаво да си папка.

# 698
  • Мнения: 217
Е midnight, ти с много екстри 😁
Колко ГХИ сложи?

# 699
  • София
  • Мнения: 18 699
На върха на една лъжичка . Ми то иначе вкус никакъв. Вчера авокадо й давах малко:)

# 700
  • Мнения: 35 110
Аз от вчера му давам месо. Домашно петле. След около 2 седмици почвам и с жълтъка. Баща ми има домашни яйца и месо , така че нямам грижи в тази част Wink

# 701
  • Мнения: 217
Супер, аз ще търся от село да купувам домашни пилета и пуйки 🙂

# 702
  • Мнения: 627
Жани, какво смяташ да даваш следобед вместо кашите, че и аз не ги харесвам много и се чудя с какво да разнообразя.

Вчера на консултацията ни дадоха зелена светлина за месото. Тъй като аз давам Хипп се чудя вече от къде да поръчам. Дали в uk не са по- евтини? Ако някой има предложения, ще се радвам. Иначе в бг сайтовете palcho са най-евтини, но с безплатна доставка дамо за Варна.
Иначе Боян е 8200 и 68 см - точно в центъра! Притеснявах се да не е шоши Simple Smile Тръгнали са зъбите и е много крив, почти не спи и цяла нощ се завира в мен. Дори не броя вече колко пъти суче....взеха кръв и купих колектори за урина.
Сега като ви чета и се чудя дали да не дам първо жълтъка? Има ли голямо значение?

# 703
  • Мнения: X
Жани, какво смяташ да даваш следобед вместо кашите, че и аз не ги харесвам много и се чудя с какво да разнообразя.
Мисля бисквитките, заедно с плодово пюре. Ето този сайт е с много хубави и подходящи рецепти според месеците на бебчетата и въведените продукти : https://otmamazamama.bg/домашни-бисквити/

Не мога да постна целия линк през телефона, за да се кликне директно, извинявам се.

# 704
  • Мнения: 766
Жана, писала съм ти на лично от приди наколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт