КОЗУНАЦИ 2018 & 2019

  • 64 141
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 255
Честито Воскресение Христово!Мир ,любов и благоденствие на вас и ближните ви!

Изказвам благодарности на г-жа Марчева,Джема и Еликсир за споделените рецепти в стъпки за великденски лакомства.Също така благодаря на дамата,която дава съвет за вкарвате на мазнината след 1'то втасвоне/не запомних ника-извинете/.Полският маковиц беше вълшебен!
Светли празници дами!

# 241
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
 Христос Воскресе!


Част от моите козунаци с квас.



И един с мая.

# 242
  • Мнения: 5 402
   Христос Воскресе!!!   Хиляди благодарности за добрите съвети.  От към визия имам още мнооого да  работя.  Вкусът обаче е божествен.  Три дни правя,  и в момента нямам дори за утрешната закуска.  Раздадох някои,  изядохме други,  посрещахме,  изпращахме,  изобщо- на празник като на празник. 

# 243
  • Мнения: 6 842
Христос воскресе!
За качването на снимки: през новата версия може от компютъра/таблета/телефона директно чрез иконката, която е като фотоапарат (проблемът е, че се случва да не се вижда лентата над полето за отговор, тогава няма как, освен през старата версия). При старата версия трябва да се качат първо в някой от сайтовете за снимки (снимка бг, прикачи и др), после се копира адреса и чрез иконката "вмъкни изображение" се прикачват.
Ето снощния козунак (спазих да пека в не много загрята фурна, на 170*, с термометър контолирах Т и пак се пукна), иначе е много вкусен.

# 244
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Аз снощи на шега реших да замеся тесто за козунак със заквасена сметана. Получи се чудесно! Благодаря за полезните съвети, които споделяте!

# 246
  • Мнения: 978
Аз омесих един с шоколад и два с мармалад. На вкус станаха чудесни, но на външен вид ги няма. Така че няма да качвам снимки, да ме развалям картината от вашите красиви козунаци

# 247
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Христос Воскресе!

Тази година не съм много активна нито в темата, нито в козунакоправенето. Имах една репетиция с доза от любимия за семейството със заквасена сметана. Половината тесто сплетох без добавки. С другата част експериментирах и добавих сушени череши. Опитах се да наподобя козунак, който хапнахме у свекърите миналата година.
За празника хлебопекарната замеси 2 дози, които пренощуваха в хладилника. Докато боядисаме яйцата, тестото се отпусна и набързо сплетох тези хубавци:

Скрит текст:
Натурален


Със сушени череши и капки шоколад


С локум и стафиди; с шипков мармалад и орехи


Ето и изпечени част от тях:


Последна редакция: пн, 09 апр 2018, 16:06 от KayRenn

# 248
  • София
  • Мнения: 10 996
Христос Воскресе!

Много ви се радвам на всички и на произведенията ви!







# 249
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ехааа, много са хубави, Ваня. С какво е плънката на нарязания?
Ама май така са се надули, че едвам е имало място за всички кифлички в тавата.  Crazy Още една и щяха да се настъпват.  Crazy

# 250
  • София
  • Мнения: 10 996
Ехааа, много са хубави, Ваня. С какво е плънката на нарязания?
Ама май така са се надули, че едвам е имало място за всички кифлички в тавата.  Crazy Още една и щяха да се настъпват.  Crazy

chrissy, благодаря! Плънката е от накиснати в ром стафиди, счукани орехи, малко пудра захар, какао и канела. По желание може да се добави малко белтък. В кифличките също има от нея, защото много ни харесва.  Heart Eyes

# 251
  • Мнения: 2 122
Страхотни козунаци показвате! А може ли линк към рецептата на този със сметана?

# 252
  • Мнения: 363
Страхотни козунаци показвате! А може ли линк към рецептата на този със сметана?
Заповядай ! Козунак със заквасена сметана.

# 253
  • Мнения: 2 122
Скрит текст:
Страхотни козунаци показвате! А може ли линк към рецептата на този със сметана?
Заповядай ! Козунак със заквасена сметана.
Благодаря Simple Smile

# 254
  • Мнения: 135
Здравейте, момичета. Аз нямам с какво да се похваля тази година, обикновено досега хлебопекарната е помагала, но вече я няма и не смятам да взимаме нова. Та по този повод и защото ми е мерак въпреки, че Великден мина мога ли да помоля тези от вас, които споменаха, че ползват миксер с приставка за тесто да споделят колко време месят с него (все пак не трябва да се прекалява доколкото разбрах) и въобще как процедират с него? Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт