Голямата тема за малките масла - 20

  • 99 013
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 328
Може би слагаш голямо количество.На суха кожа ли го слагаш или на влажна,или върху крем?По принцип на мен маслата ми дават най-добър резултат ако ги слагам на почистена и влажна кожа.

# 211
  • Мнения: X
Да, на суха кожа го слагам. Три капки стигат за лицето ми.
Май това е проблема - трябва да навлажнявам кожата ли?

# 212
  • Мнения: 2 328
Ами някой,който е наясно нека каже.За себе си съм забелязала,че на влажна кожа ефекта е по-добър.

# 213
  • Мнения: 3 547
По-напред в темата се писа - препоръчва се масло да се нанся на влажна кожа, в други теми видях, че същото важи и за нансяне на крем.

# 214
  • Мнения: 2 328
Значи имам право.Пробвай няколко дни на влажна кожа да нанесеш масло и кажи какъв е резултата.

# 215
  • Мнения: X
 Благодаря ви, момичета! Страхотни сте! Ще пробвам и ще пиша непременно! Flowers Hibiscus Flowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 216
  • Мнения: 3 547
_viki, сега видях, че си писала за увеличени пори - пробвай масленото измиване, особено в областта на разширените пори.

# 217
  • Мнения: 357
Чета старите теми, в тях някои от момичетата споменават, че са се отказали да ползват маслата за нанасяне директно върху лицето точно заради такива проблеми: разширени пори, пъпки, дехидратиране на кожата. И причината не е лошо качество на маслата, а изглежда, че не всяка кожа понася третиране с масла. Или пък трябва да се ползват масла с нулев комедогенен индекс, като аргановото масло например.  Колкото до мен, поръчах от Биофетиш масло от немска синя лайка в жожоба и масло от макадамия. Хубави са маслата, но от макадамията още на първия ден ми цъфна една пъпка на носа, прочетох, че индексът на това масло е 3-4, висок е, може би затова. Сега ползвам маслото много предпазливо за лицето, но пък от него косата ми получи невероятен блясък. От другото масло /синя лайка в жожоба/ ми излезе подкожна бяла пъпчица на деколтето, това масло го взех именно за мазане на деколтето, защото от миналогодишното слънце още имам зачервяване на това място. Индексът на жожобата е 2. Мисля да си взема арганово и конопено масла, те са с нулев комедогенен индекс и пак ще пиша.
Миоки, даваш безценни съвети, много са ми полезни, благодаря.

# 218
  • Мнения: 3 547
Чета старите теми, в тях някои от момичетата споменават, че са се отказали да ползват маслата за нанасяне директно върху лицето точно заради такива проблеми: разширени пори, пъпки, дехидратиране на кожата. И причината не е лошо качество на маслата, а изглежда, че не всяка кожа понася третиране с масла. Или пък трябва да се ползват масла с нулев комедогенен индекс, като аргановото масло например.  Колкото до мен, поръчах от Биофетиш масло от немска синя лайка в жожоба и масло от макадамия. Хубави са маслата, но от макадамията още на първия ден ми цъфна една пъпка на носа, прочетох, че индексът на това масло е 3-4, висок е, може би затова. Сега ползвам маслото много предпазливо за лицето, но пък от него косата ми получи невероятен блясък. От другото масло /синя лайка в жожоба/ ми излезе подкожна бяла пъпчица на деколтето, това масло го взех именно за мазане на деколтето, защото от миналогодишното слънце още имам зачервяване на това място. Индексът на жожобата е 2. Мисля да си взема арганово и конопено масла, те са с нулев комедогенен индекс и пак ще пиша.
Миоки, даваш безценни съвети, много са ми полезни, благодаря.

Как ползва макадамия за косата, сподели, моля?

# 219
  • Мнения: 357
Когато бях по-млада и аз си правех маски на косата /най-вече с рициново масло и яйце/ и стоях с маската по два-три часа. Сега обаче карам по съкратената процедура. Десет-петнадесет минути преди да вляза в банята втривам маслото от макадамия в корените на косата и едновременно с това го разнасям по цялата коса /косата ми е къса/. Не покривам с кърпа и слагам малко масло, защото е доста мазно. Докато си приготвя дрехи за обличане, докато взема това-онова и минат 15 минути, влизам в банята и измивам косата. Между другото шампоана, който ползвам, също съдържа масла /Extraordinary Oil на Лореал/, измивам косата два пъти и това е, след изсушаването не нанасям масло. Като минат два-три дена пак си измивам косата, но не слагам от маслото. Още веднъж прескачам и на третия път пак слагам масло.
Да споделя и резултата от маслото от пшеничен зародиш на Икаров. От това масло косата не блести, но пък получава страхотен обем. Само веднъж го ползвах за косата и имам чувството, че косата ми стана три пъти по-гъста. Като казахте, че е боклучаво масло престанах да го ползвам за лицето, сега с това масло си мажа вечер стъпалата, ами такава лекота получавам в краката... Благодаря на съфорумката, която препоръча този вечерен масаж.

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 18:24 от Ваня Ставрева

# 220
  • София
  • Мнения: 398
Аз съм с мазна кожа и не слагам масло с комедогенен индекс по-висок от 1-2. Даже се старая да е 0, но когато някое от маслата е много много хвалено и си взимам да пробвам. Ако ми излязат пъпки или повече черни точки от него - отива към маслата за коса. Grin Като цяло много внимавам. Всякакви продукти, които използвам за кожата /включително и за тялото ми/ са с нисък комедогенен индекс. Да ви кажа, разлика определено има и то голяма. След като започнах да си проверявам цялата козметика и останах страшно изненадана колко от маските за лице или лосионите, които се водят за мазна кожа, с цел почистване на порите и т.н имат комедогенен индекс 4-5.
Ако ви е интересно ще споделя и линк на сайта, където проверявам козметиката. Simple Smile

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
На мен ми е интересно, мисля,че е много полезна тази информация.

# 222
  • Мнения: 1 953
Ваня, по същата причина си взех аргановото масло, но не мисля че се отразява по някакъв начин на кожата на лицето, спокойно можеш да го пропуснеш и да си вземеш конопеното, отразява се много добре. Винаги го ползвам след баня, както и кремовете, има голяма разлика.

# 223
  • Мнения: 212
Lace., сподели моля този сайт. Аз ползвам един Skin Deep, но много често търсеният от мен продукт го няма в базата данни. Трябва да се науча как да  разпознавам комедогенните продукти. Имам чувството, че точно от едни маски на Balea за мазна кожа ми се запушиха порите.

# 224
  • София
  • Мнения: 398
И аз преди използвах Skin deep, но все не си намирах продуктите, проверявах съставка по съставка и ми омръзна. Има мързелив начин.
http://www.cosdna.com
Това е сайтът. Намирате си в интернет състава на даден продукт, отваряте сайта и отивате на Analyze cosmetics. Поставяте състава / трябва всяка съставка да е на нов ред или да е отделена със запетая. Обикновено не се налага да го коригирате, така ги изписват и в интернет/, цъкате на analyze и ще ви излезе списък със съставките и срещу тях е отбелязано комедогенният индекс, дали предизвиква дразнене и доколко е безопасна.
Колкото по-назад е съставката, толкова по-малко количество се съдържа в продукта.
Мислих, че няма да намеря дрогерийни и бюджетни продукти, които да отговарят на "новите условия", но не е така. Има, просто трябва да се проверява. Вече си набелязвам даден продукт предварително, проверявам го и тогава купувам.

Между другото, ако ви се образуват черни точки и по тялото /по гърба например/ си проверявайте душ-гела и лосиона за тяло. Голяма част са с висок комедогенен индекс.

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 20:15 от Lace.

Общи условия

Активация на акаунт