Ранна бременност - първо тримесечие

  • 66 517
  • 624
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 109
Аз повръщах само сутрин докъто се опитвах да мия зъбите си, и един път цяла нощ понеже бях хапнала малко луканка.. Иначе през цялото време ( сега съм началото на 8 месец) ми се спи, а немога да спя повече от 4 часа на денонощие. И постоянно рева и съм потънала в депресия. Постоянно мисля за сметки или какво с бременноста може да се обърка.. И испитвам ужас от това, че свекърва ми и майка ми искат да ми помагат 1 седмица след раждането. Немога да си помисля да оставя някой да виси над бебето, испитвам ужас. Незнам и на мен какво ми става. Постоянно нервнича и мрънкам..

# 151
  • Мнения: 572
Revolving HeartsRevolving HeartsМомичета, всяка бременност е строго индивидуална. Има тежки бременности, има и леки. Но каквато и да е тя, жените сме толкова издръжливи и само мисълта да си зърнем детето е много крепяща, дава ни сили да издържим всичко.Revolving Hearts

# 152
  • Мнения: 1 497
Здравейте,на кой ден от закъснението на МЦ се ходи на АГ, за да се чуе сърдечен ритъм?

# 153
  • Мнения: 6 964
Здравейте,на кой ден от закъснението на МЦ се ходи на АГ, за да се чуе сърдечен ритъм?
Когато ходих бях в 6г.с. и се чу сърдечен ритъм, но с вагинален ехограф ме гледаха

# 154
  • Мнения: 572
След първия месец. Или да може да се каже 6 г. с. Бременна ли сте?

# 155
  • Мнения: 109
Моята АГ я помолих в 6 седмица да чуем тоновете, тя каза след 10 седмица защото това може да го убие...

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Моята АГ я помолих в 6 седмица да чуем тоновете, тя каза след 10 седмица защото това може да го убие...
И как по-точно?
Не се заяждам, просто ми е интересно да разбера какви са й съображенията, защото за пръв път чувам подобно нещо.

Аз и с двете ми успешни бременности съм се следяла от 5г.с. с ехограф през две седмици.

# 157
  • Мнения: 499
При мен пулс се чу в 6г.с. през корема.

# 158
  • Мнения: 109
Моята АГ я помолих в 6 седмица да чуем тоновете, тя каза след 10 седмица защото това може да го убие...
И как по-точно?
Не се заяждам, просто ми е интересно да разбера какви са й съображенията, защото за пръв път чувам подобно нещо.

Аз и с двете ми успешни бременности съм се следяла от 5г.с. с ехограф през две седмици.
Идея си нямам! Думите и бяха сега няма да слушаме сърцето защото е много рано и това може да го убие...

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Моята АГ я помолих в 6 седмица да чуем тоновете, тя каза след 10 седмица защото това може да го убие...
И как по-точно?
Не се заяждам, просто ми е интересно да разбера какви са й съображенията, защото за пръв път чувам подобно нещо.

Аз и с двете ми успешни бременности съм се следяла от 5г.с. с ехограф през две седмици.
Идея си нямам! Думите и бяха сега няма да слушаме сърцето защото е много рано и това може да го убие...
Освен да те посъветвам да смениш АГ...

# 160
  • Мнения: 572
Не знам какъв лекар трябва да си, за да се изкажеш по този начин. По принцип лекарите преценят кога е най-удачно да се направи първия гинекологичен преглед, но обичайно към 6 г. с. се прави.

# 161
  • Мнения: 48
Здравейте момичета в 6 г.с. съм, искам да ви попитам имате ли някакви болки?При мен на моменти има леки болки ниско долу и в кръста.
При вас как са усещанията?

# 162
  • Мнения: 109
Здравейте момичета в 6 г.с. съм, искам да ви попитам имате ли някакви болки?При мен на моменти има леки болки ниско долу и в кръста.
При вас как са усещанията?
. Аз имах в началото не точно болки но дискомфорт ниско долу( все едно ще ми идва МЦ) и в опашната кост, АГ ми каза, че е нормално..

# 163
  • Мнения: 345
Аз съм в 5 г.с.  И имам същите оплаквания. В понеделник съм на първи преглед и ми е малко притеснено. Чела съм че са нормални спазми, стига да не са остри болки, недай си Боже и с кървене.

# 164
  • Мнения: 48
Аз съм в 5 г.с.  И имам същите оплаквания. В понеделник съм на първи преглед и ми е малко притеснено. Чела съм че са нормални спазми, стига да не са остри болки, недай си Боже и с кървене.
Аз минах първия преглед и видяхме сакчето и ембриончето като една малка бяла чертичка вътре. Доктора не изказа притеснение за болките, пита ме за кървене, казах че нямам и това беше.
То усещането не е точно болка, а тежест долу, и все едно ПМС.
Утре пак съм на преглед, дай Боже всичко да се развива както трябва 🙏🤰🐣🍀 Стискам палци и на теб rudip🍀😊

Общи условия

Активация на акаунт