Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 040
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 2 415
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Маймунке, браво! Бях сигурна, че ще се справиш!
Благодаря 😊
Относно полезните клипчета в youtube има един инструктор от Пазарджик много ми харесва как обяснява, макар че скоро нищо не е качвал - Владислав Монтанов 👍

# 2 416
  • София
  • Мнения: 1 174
Четох ви с усмивка цели 3 страници, браво момичета, определено можем повече.
Аз съм една от малкото дето ме учи моя мъж да шофирам, защото на курса учат едно, а реалността е съвсем друга.
Важно е да знаете елементарни неща по колата която карате:
Научих се и зареждам сама гориво, да пише на капачката на резервоара /не че нямах залепена бележка  Сипи ДИЗЕЛ, защото последния ни автомобил върви само с него 🤣🤣😂😂/.
Научих всички индикатори по таблото, не винаги показва проблем, а и че идва нещо за смяна. Говоря ако свети в жълто, това е на по новите автомобили.
Мога да сменя сама гума, научих го по трудния начин, едвам се справих, но неволята учи. Изкривих прага, защото не знаех как да поставя крика /ако сте с лети джанти, много често резервната гума се захваща с деугите болтове-тези за желязната джанта/. Понеже аз карам с различни джанти, съответно и гуми де, болтовете са ми в кутия и в колата. Алуминиевите джанти са със секретен болт, но ако ги нямате ще ви е трудно да смените гума.
Може да си купите карта на СБА, коята да има асистентс на пътя, сменят гума, подават ток и т.н., вие избирате пакет. Удачен вариант е като за начало, аз съм ги ползвала, имам дори и в момента, нищо че в повечето случай мога да се справя и сама.
Може да ви е смешно, но имам тел, клещи и свински опашки, спасявали са ме няколко пъти, а и съм помагала с тези неща.
Не на последно място е да имате помощ от приятел на които да се обади човек.

# 2 417
  • Мнения: 40 317
ако сте с лети джанти, много често резервната гума се захваща с деугите болтове-тези за желязната джанта/. Понеже аз карам с различни джанти, съответно и гуми де, болтовете са ми в кутия и в колата. Алуминиевите джанти са със секретен болт, но ако ги нямате ще ви е трудно да смените гума.

Разлика в болтовете няма. Това вие сте си го направили като екстра - секретните болтове се продават отделно.

# 2 418
  • Мнения: 454
Подсетихте ме за вица:
- Сипи ѝ дизел!
-Абе какъв дизел, колата е Хюндай!

# 2 419
  • София
  • Мнения: 4 543
ако сте с лети джанти, много често резервната гума се захваща с деугите болтове-тези за желязната джанта/. Понеже аз карам с различни джанти, съответно и гуми де, болтовете са ми в кутия и в колата. Алуминиевите джанти са със секретен болт, но ако ги нямате ще ви е трудно да смените гума.

Разлика в болтовете няма. Това вие сте си го направили като екстра - секретните болтове се продават отделно.
Трябва да видя моите. Във всеки случай имам два комплекта за железните и летите джанти. Нали все ми ги взимат от ръцете като сменям гуми и все не се сещам да видя какво им е различното. Няма секретен болт със сигурност.

# 2 420
  • Мнения: 3 623
Може да има разлика в болтовете, зависи каква е колата и какви са джантите. Да, повечето са индентични, но има и такива, които се различават. Вероятно случая е точно такъв, щом има два комплекта болтове.

# 2 421
  • Мнения: 40 317
Именно, може да са някакви специални джанти, изискващи дълги болтове например. Но по принцип няма болтове за алуминиеви и болтове за стоманени джанти. И понеже беше споменат секретен болт затова реших, че за това става дума.

# 2 422
  • Мнения: 3 732
И на мен брат ми ми подари свински опашки и седят в жабката. Не съм ги изхвърлила от сантимент. Това какво е и за какво се ползва?

# 2 423
  • София
  • Мнения: 1 174
Секретения болт е по желание факт, това е заради кражба, уж пази. Но, ако колата е на барабани отзад, в случая има разлика в конуса на болта, заради дебелината на джантата и дължината. Защото дължината е различна между алуминиевите  и железните джанти , съответно дължината на болта се различава.
Просто обяснено, като си погледнете гумите отпред се вижда диска, а отзад ако не се вижда сте на барабани. Това е разликата, в моя случай отзад съм на барабани, затова имам разлика в болтовете, заради дължината. Ако сложа по дългите ще опре в накладките, ръчната спирачка и т.н и ще е проблем.
На две от колите сме така, в случая разлика има има в марка и модел на всяка кола.

# 2 424
  • Мнения: 40 317
Ихааа, не знаех че още има коли с барабанни спирачки. Нямам опит с такива и не споря, може и така да е.

# 2 425
  • Мнения: 5 623
И на мен брат ми ми подари свински опашки и седят в жабката. Не съм ги изхвърлила от сантимент. Това какво е и за какво се ползва?
Да си вържеш тасовете за джантите. Ако имаш тасове, де, не е задължително.

# 2 426
  • София
  • Мнения: 22 529
Днес след работа отивам до колата и някой на предния капак е угасил цигарата си. Моята кола е на бензин и газ.
Какво да правя? Да уведомя ли полицията? Не знам дали има камери наблизо. Утре ще разгледам. Имам съмнения в две колежки и един колега. Те са способни на такива гадости. Но това са си мои съмнения. Вдигнах кръвното от притеснение. На мястото където паркирам спират много коли.
На кого е нужно всичко това?! Комплекси ли избиват?

# 2 427
  • Мнения: 40 317
Нищо опасно няма, ако не се е развалила боята забърши и не го мисли. За полиция не си го и мисли.

# 2 428
  • София
  • Мнения: 22 529
Поизчистих пепелта, но доста злобничко е угасрна цигарата. Мисля че ще  остане петно, защото е грапаво мястото. Нямах много време да разглеждам подробно.

# 2 429
  • София
  • Мнения: 1 174
И на мен брат ми ми подари свински опашки и седят в жабката. Не съм ги изхвърлила от сантимент. Това какво е и за какво се ползва?
Освен за тас, а явно никой друг не го мисли, може дори да е за превръзване на кабели, водно съединения за временно решаване на проблема. Налагало ми се е та знам, дори и за колекторна тръба, дето  е алуминиева скоба, за момента върши работа 😁.
Давам съвет от личен опит, колкото повече знае човек, толкова по добре, всички се учим докато сме живи.
Amiamo опитай с полир паста, ако не е дълбоко изгарянето ще се махне. Така махам другите на колите от... извън моята компетентност на паркиране, ако не се махне след време ще падне лак, боя, основа.

Общи условия

Активация на акаунт