Как върви захранването - част 7

  • 12 632
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
a niakoi da e zachranil s pasiran banan ?
Triabva li da se smeshva s neshto i kak se prigotvia
Ima li algoritam na tochno opredeleno kolichestvo- kolko lajichki , koga i kolko dalgo dokato se premine kam vtora hrana

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
a niakoi da e zachranil s pasiran banan ?
Triabva li da se smeshva s neshto i kak se prigotvia
Ima li algoritam na tochno opredeleno kolichestvo- kolko lajichki , koga i kolko dalgo dokato se premine kam vtora hrana





аз съм давала пасиран банан с ам.Нарязвам банана на парченца и го пасирам с пасатор,като добавям малко ам,става като по гъст шейк.Може да сложиш само сух ам с много малко вода.И разбира се кърма също става.Сладко е,затова не е необходима захар.Давам го като плодово следобедно пюре.

# 17
  • Мнения: 2 467
teddy123 мисля че няма "прекалено много глутен", но да се изкажат и други мами. А за жълтъка и аз го спрях засега. Вкарах го на 9 навършени месеца, но бебка нещо не го хареса и ще по4инем лятото.

Mimito
и ние започнахме с оризова каша на 6 навършени месеца. Давах около месец по 2-3 лъжички преди кърмене (макар че е добре след кърмене), че след кърмене не искаше нищо да погледне. То и сега сме така - яде твърда храна и после цока на воля. На вашата възраст е пове4е за запозанване твърдата храна, отколкото за хранене.
 

# 18
  • Мнения: 524
Момичета трябва ми съвет.Бяхме на консултация и моета педи се учуди,че не замествам хранене,но нищо не каза.Това,което ме тревожи е ,че попита дали съм въвела жълтък и като казах не, тя каза да въвеждам.Аз попитах не е ли по-добре първо месо,а жълтък по-късно и че съм мислила да го въведа 9 месец.Отговори -за месо е рано,а жълтък трябва.Моят бебо е 9,600кг и жълтъка съдържал ценни вещества.До сега не съм въвела въпросният жълтък и то по-добре,че както се появиха пъпки от горещините щях да помисля,че е от жълтъка.Другото,което каза е, че от кашите полза нямало.Аз пък мислех,че елдата е много полезна.Аз в началото като захраних я давах всеки ден,а сега 2-3 пъти в седмицата по 50 грама+50 грама плодово пюре.
Дайте съвет аз ли нещо съм в грешка или тя ме обърква? newsm78
Благодаря на всички  bouquet
Калинка, не се шашкай. Аз дадох яйце вчера. Хомоглобина на бебо си беше ОК и не се притеснявах.  Месо давам от началото на 8 месец. Спокойно, ако бебо е добре, като гледам на килограми сте също добре изобщо не се притеснявай. Да елдата е много полезно нещо! Аз също гледам да давам често от нея.

Роселини, аз дадох на бебо пасиран банан някъде 7 месец. Разредх го с малко АМ , защото му беше сухичък на бебо и не можеше да го преглътне Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз имам питанка. Ядем каша - оризова от 11 дни. За сега давам кашата между храненеията и изяждаме 1/7 от полагаемата дажба за нахранване само с каша.
Да продължавам ли да давам кашата помежду и до кога така? Не бързам да отбивам.

Здрасти.И ние захранихме с оризова каша.Давах по 3/4 лъжички в началото,но вече стигнахме до 80гр.Не сме заместили хранене.След още десет дни можеш да почнеш и друга храна.Аз след ориза дадох елда...

Ама дали от кашите-сега зеленчуците не ги тачим... Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 44 129
И аз имам питанка. Ядем каша - оризова от 11 дни. За сега давам кашата между храненеията и изяждаме 1/7 от полагаемата дажба за нахранване само с каша.
Да продължавам ли да давам кашата помежду и до кога така? Не бързам да отбивам.

защо след още 10 дни, според мен 11 дни са достатъчни и вече може да дава и нова храна (продукт?)

Здрасти.И ние захранихме с оризова каша.Давах по 3/4 лъжички в началото,но вече стигнахме до 80гр.Не сме заместили хранене.След още десет дни можеш да почнеш и друга храна.Аз след ориза дадох елда...

Ама дали от кашите-сега зеленчуците не ги тачим... Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
Да може,но като гледам май не се е забързала.
Така де бубуто е права.Може и сега да почваш следващата храна. Wink

# 22
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета някой давал ли е "Нежен зеленчук с ориз" на Хип?В съдържанието пише,че съдържа:
62% /моркови,броколи,грах/,
27,8% сварен ориз,
пълномаслено прясно мляко,
вода.
Това ,което ме притеснява е млякото.Аз до сега съм давала само безмлечни каши и въобще внимателно чета етикета.Когато има мляко,сол,захар или глутен не купувам.Въпроса ми е мога ли да дам такова пюре,все пак млякото е под друга форма?Да отбележа нямаме обремененост с алергии.Ако някой е давал такова пюре,то как се прие и кога го дадохте за първи път?

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
A ти въвела ли си всичките зеленчуци,които фигурират в пюрето?

# 24
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Да,въвела съм ги.Грах съм давала като съдържание в друго зеленчуково пюре и всичко беше ОК.Готово пюре само от броколи не иска да яде,но в комбинация с други зеленчуци и плюс задължително плодово пюре го излапва за нула време.Аз към всички зеленчукови слагам и плодово.Сега постепенно намалям количеството на плодовото.

# 25
  • Мнения: 1 999
Пюрета, в които има прясно мляко и сметана не ги давам. Naughty Но всеки си решава!
Жълтък мисля да дам като стане на 1 годинка.
Бебка напоследък нещо не се кефи на плодовите пюрета. Има ли такъв случай като нас? Laughing Яде попара, каши, зеленчукови и месни пюрета. Когато сложа в кашата плодово пюре се мръщи и не иска да я изяде. Едно бурканче 2 дена го яде.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Момичета някой давал ли е "Нежен зеленчук с ориз" на Хип?В съдържанието пише,че съдържа:
62% /моркови,броколи,грах/,
27,8% сварен ориз,
пълномаслено прясно мляко,
вода.
Това ,което ме притеснява е млякото.Аз до сега съм давала само безмлечни каши и въобще внимателно чета етикета.Когато има мляко,сол,захар или глутен не купувам.Въпроса ми е мога ли да дам такова пюре,все пак млякото е под друга форма?Да отбележа нямаме обремененост с алергии.Ако някой е давал такова пюре,то как се прие и кога го дадохте за първи път?


Аз съм давала,какво и спанак със сметана,както и зеленчуци със сметана пак на ХИП.Яде ги и нищо му няма.Давала съм и зеленчукови пюрета на Ганчев.И тях ги яде.и нищо му няма.Давала съм телешко на ХИП,риба на Ганчев.Харесват му.
Разликата между захранване с готови пюрета и домашно приготвени.е в това,че готовите самного фино обработени и се приемат по лесно от бебето.Докато като бъркаш,трябва да подбираш зленчука да е крехък и да пасираш много добре всичко.Навремето съм правила пюрета.И си спомням ,че обикалях пазара,докато намеря най доброто.както и магазините за месо,купувах най финото филе телешко,зад а не е жилаво.И пасирах всичко по 2-3 пъти с пасатор.Затвярях ги в бурканчета и ги замразявах.Отиваше ми два дни за тази работа.Simple Smile)Най трудно бе със зеления фасул,докато намеря такъв,който да няма един конец,голямо обикаляне падаше.
Сега единственото пщре което не му харесва е карфиол на ХИП.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
Ми да ако не те притеснява млякото-давай.Аз също засега изчаквам с мляко и сметани.

Я моя въпрос-днес въвеждам ябълково пюре.Хареса му.Дадох 4 лъжици.Може ли повечко да дам.?
/хапвал е две три лъжички само яб.сок преди месеци/

# 28
  • Мнения: 295
Аз също съм давала пюре, в което има някакъв процент обезмаслено мляко (не помня вече кое точно беше на Хип). Нямаше реакция. Но не давам пюрета със сметана.
Да питам сега аз за изварата. От кога може да се дава? (Вече съм дала попара - в нея има малко изкиснато сирене)
Бебето ми е на 8 месеца и 1 седмица

# 29
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Я моя въпрос-днес въвеждам ябълково пюре.Хареса му.Дадох 4 лъжици.Може ли повечко да дам.?
/хапвал е две три лъжички само яб.сок преди месеци/
Според мен утре можеш да дадеш и повече.Аз когато въвеждам нова храна давам първо 1 чаена лъжичка,на 2 ден 2-3 ч.л.,на 3ден 4-5 ч.л,след което смятам храната за въведена и давам според апетита на детето.

Общи условия

Активация на акаунт