Демотивация след професионално разочарование

  • 12 428
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 052
...А този, който ти е бил шеф, как си представя, че ще поемеш цялата негова работа. ...

Мен ако питаш е огледал дали тя има маниера за тази работа. Вероятно си е представял друго поведение и отношение към хората и работата. Не знам дали ме разбираш. Не е гледал грешките, а реакции и поведение.

# 46
  • Мнения: 29 907
...А този, който ти е бил шеф, как си представя, че ще поемеш цялата негова работа. ...

Мен ако питаш е огледал дали тя има маниера за тази работа. Вероятно си е представял друго поведение и отношение към хората и работата. Не знам дали ме разбираш. Не е гледал грешките, а реакции и поведение.

Да, де, ама едно момиченце, току що слязло от скамейката в университета, не може да има хъс и умения, каквито той е търсел /ако е така/.
Според мен, четейки написаното по темата, той иска с трици маймуни да лови - за минимална заплата някой да му върти бизнеса. Как да се получи?

# 47
  • Мнения: 8 849
Да не си помислиш, че си само ти? повечето хора са го изживявали и то не само с първото работно място. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 9 052
...
Да, де, ама едно момиченце, току що слязло от скамейката в университета, не може да има хъс и умения, каквито той е търсел /ако е така/.
 ...

Може, но той я е видял и според мен е искал да види как ще стои на мястото. Защото ако му трябва човек за тази работа дали тя или друга ще е все заплата ще даде. Ако се е показала без самочувствие, объркана, несигурна и снеспокойна ... ами ако той си е търсил по-авторитетно и уверено оправяща се с нещата ...  Има различен тип хора. Има млади , тъкмо завършили и доста уверени. Може да правят грешки в конкретната ситуация и пак да не ти висят на врата като куче да го потупаш за одобрение. Има различни хора за различен тип работа. Затова и казах да си премисли за себе си. Не казвам , че той е прав или че е както казвам. Нито пък ти знаеш. ТЯ трябва да знае и да премисли какво може и как го може за следващи кандидатствания.

# 49
  • Мнения: 9 052
Да не си помислиш, че си само ти? повечето хора са го изживявали и то не само с първото работно място. Simple Smile

да. а и много хора са имали следващ по-добър избор. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 29 907
Bandiera rossa , възможно е и така да е било....

# 51
  • Vienna
  • Мнения: 519
Здравей, никога не знаеш цялата истина защо са те освободили. Ако се случи веднъж или дори 2 пъти не обвинявай себе си. Не знаеш дали не се е обадила някоя братовчедка на шефа и е казала че тя търси спешно работа или наистина фирмата е в лошо финансово състояние в момента и не може да си позволи някои плащания. Извади си твоите изводи, но не си накърнявай самочувствието - ти си ценен кадър и дори без опит имаш образование и мотивация и ще станат нещата.

# 52
  • Мнения: 180
Наистина бих предпочела в такъв случай да ми го каже направо " Виж сега, имам виждане относно това какъв трябва да е човекът заемащ поста, а ти не се вписваш според моите представи. Не си...." и да последва обяснение какво иска (мотивирана, нахъсана, отракана, сигурна и тн.).
Аз пък може да съм точно такава, но да не съм го показала в началото.

Вие бихте предпочели да чуете истината или някаква измишльотина, за да не се подкопава самочувствието?

# 53
  • Мнения: 29 907
Именно затова не мисля, че причината е в теб. Две седмици са прекалено малко време, за да покажеш каква си и какво можеш.  Peace

# 54
  • Мнения: 20 164
Наистина бих предпочела в такъв случай да ми го каже направо " Виж сега, имам виждане относно това какъв трябва да е човекът заемащ поста, а ти не се вписваш според моите представи. Не си...." и да последва обяснение какво иска (мотивирана, нахъсана, отракана, сигурна и тн.).
Аз пък може да съм точно такава, но да не съм го показала в началото.

Вие бихте предпочели да чуете истината или някаква измишльотина, за да не се подкопава самочувствието?
Няма как да очакваш някой да ти каже истината. Никога не се прави. Отношенията са делови и това предполага известно и задължително лицемерие. Подобни признания и откровения са характерни са лични отношения.
И това ти предстои да научиш – деловите отношения са често и дори задължително куртоазни. Никой не се интересува от личността ти като характер, като човек, ти си там, за да запълваш някакви нужди на фирмата. И съответно се гледа на теб като на "Дани, която вкарва данните и пуска фактурите". Съответно трябва да бъдеш готова и да бъдеш приемана като човекът, който пуска фактурите и да не задълбаваш толкова каква те искат.

Като ги знам що за работодатели са повечето, варианти има. Я е спал накриво, я жена му те е видяла и е решила, че не я кефиш, я счетоводителката му е звъннала и е казала, че нещата са зле и още куп мога да ти изредя.
Не се фиксирай на "каква трябва да бъда", а давай напред.

# 55
  • Vienna
  • Мнения: 519
Аз моите кандидати за работа ги викам 2 пъти да дойдат пробно на работа за по няколко часа. Обяснявам почти всичко (при нас 90% са рутина) и го оставям (постепенно) да видя как се справя, как се държи с клиентите, как реагира под стрес (т.е. ако има 2-3 неща наведнъж да свърши - например клиент пита нещо, телефонът звъни и на вратата се звъни или аз искам нещо еднoвременно), какво прави когато няма клиент при себе си - дали си намира др. работа (при мен винаги има нещо за подреждане, за пробиране и т.н.) или си играе на телефона или си клюкарства с другата асистентка, докато аз не знам накъде да се обърна от стрес. След тези 2 пъти решавам кандидатът става ли за моите нужди или не. Досега интуицията не ме е излъгала.
Много ми е неприятно (лично на мен), ако нещо от нарежданията кандидатът не е разбрал и не ме е попитал за разяснение, а после работата не е така, както съм искала. А също така и ако помоля нещо да бъде свършено (и ев. повторя дори), пак да не е свършено. Просто ме побърква ако трябва да следя дали нещо е свършено след като съм го казала 2 пъти и да мисля вместо нея.
На моите служители казвам винаги - ти си тук, за да ме облекчиш в работата, а не да имам повече работа с теб (покрай теб), защото тогава ще си свърша всичко сама и ти не ми трябваш (и ще си спестя нервите да гледам след теб и да дооправям нещата и парите съответно съответно ще си спестя).

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 11:26 от Lucy

# 56
  • Мнения: 180
И аз бях пробно на една работа преди месец, мина добре, но три пробни дни не ми ги платиха защото били пробни, а аз, че си свърших каквото трябваше да свърша не се брои. Сама отказах да продължа поради други причини,  но като се добави и неплащането съвсем лошо впечатление ми направиха.

Иначе да, явно няма нищо искрено в работните отношения, шефове и служитили се надлъгват, куртоазно надлъгване, коета не ми си струва продуктивно, но така да бъде.
Поне ми обещаха да ми напишат положителна препоръка, но не мисля дори да ги слагам в СVто тези 10 дена.

# 57
  • Мнения: 9 052
...и ще си спестя нервите да гледам след теб и да дооправям нещата и парите съответно съответно ще си спестя.

да. като свеки да ти дойде на гости и да иска да ти помогне като сготви в твоята кухня ... ама пита за вяко нещо къде е и може ли да го ползва Simple Smile

# 58
  • Мнения: 166
Не, този просто я е наел с идеята, да плаща по-малка заплата, защото човек без опит няма как да има претенции за заплата, докато човек с опит може, пък ще се върши една с съща работа, ако естствено човекът без опит навлезе бързо в нещата, което е почти невъзможно. Обаче явно в последствие е разбрал, че това е грешка и то негова, а не на момичето, защото който и човек без опит да е на нейно място,  нещата ще са по този начин.Така че, няма за какво да се обвинява сама себе си.

# 59
  • Мнения: 9 052
Ангел не е въпроса да се обвинява, а въпроса е да си извади изводите. Колко работодателя не биха постъпили така и как да се справя със ситуацията .

Общи условия

Активация на акаунт