Не ми се ходи на бал

  • 12 251
  • 156
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Здравейте,ученик 12-клас от Варна .Остава малко повече от месец до балът ми,но на мен не ми се ходи. Вечерята и хотелът  ми са платени ,но не е проблем за родителите ми, а костюм мога да взема и последният момент.Почти няма хора от класът ми с които се разбирам,защото момичетата от класа ми са тъпи кифли, а момчетата са прости парчета, които само говорят за колите и книжките си. Не мисля, че ще е и нещо кой знае какво, а и есента заминавам да уча на английски в Белгия това което мечтая, така че смятам, че ще имам много по-хубави моменти.
Мислите ли, че трябва да ходя
Щом се чувстваш по този начин е по-добре да не ходиш. Нищо не губиш, а да се насилва човек за една вечер с хора, с които не е близък и най-вероятно повече няма да се види, е безсмислено.
Помисли добре, дали няма да има действително с кого да си говориш вечерта и ако си сигурен, че нямаш нито един близък и приятен за теб човек, а ти по-добре знаеш и можеш да го прецениш, не е проблем, че не си отишъл.
При мен никога не се е получавало нещо добро, когато се изнасилвам, въпреки чистото съзнание, че нещото не следва да го правя. Затова от години знам, че не следва да вървя срещу себе си. Особено когато пък не се налага.
Не е задължително проблемът да е в теб. Случва се на човек да не му допада средата, в която се намира в даден момент, а когато я смени, да се почувства изведнъж в свои води.

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 09:40 от Judy

# 31
  • Мнения: 24 467
Местен обичай е гостито в деня на бала. Не знам в коя част на България се прави. Присъствала съм на няколко такива празника - както написах - около моето завършване, както и преди това - на близки на семейството ми хора. В нито един от тези случаи не е било на датата на бала.

Изобщо не споря, че има такъв обичай - просто не и тук.

И при мен беше така - много по-спокойно и приятно беше за всички. Не бързам да се юрна на купон и да си зарежа гостите. А и те не са дошли да ме гледат в рокля, а за да се видим и да си общуваме.
Със сина си говорих - тази година ще си поканим нашите гости след бала, за да може той също да се види спокойно с тях, а на самия бал просто ще го изпратим.
Какъв бил обичаят по повода и къде какво било навик да се прави - това не ме интересува ни грам. Важно е кое е най-удобно за абитуриента, за нас и за гостите ни.

# 32
  • Мнения: X
Ти трябва да си решиш. Аз ходих на бала си и съжалявам. Беше наистина голяма простотия, завършила с гюбеци на масата.

# 33
  • Мнения: 12 810
Здравейте,ученик 12-клас от Варна .Остава малко повече от месец до балът ми,но на мен не ми се ходи. Вечерята и хотелът  ми са платени ,но не е проблем за родителите ми, а костюм мога да взема и последният момент.Почти няма хора от класът ми с които се разбирам,защото момичетата от класа ми са тъпи кифли, а момчетата са прости парчета, които само говорят за колите и книжките си. Не мисля, че ще е и нещо кой знае какво, а и есента заминавам да уча на английски в Белгия това което мечтая, така че смятам, че ще имам много по-хубави моменти.
Мислите ли, че трябва да ходя

Няма ли да си мислиш после, че нещо си изпуснал? Даже и да ти е тъпо, ще тъпееш няколко часа, не е голяма работа от гледна точка на вечността. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 495
Според мен не се мъчи и не ходи, измисли си нещо приятно за същата вечер. Аз не съм имала никакви предубеждения, вечерта на бала ми мина приятно, нищо особено и с почти никакви спомени. Нищо няма да изпуснеш. А и си представям какви са сегашните балове с чалгите и изкривените ценности.

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Едва ли училището ти има само една паралелка 12 клас. Ще има хора от твоя "вид". Някой няма и да си подозирал. че са такива преди бала.
Моето училище имаше малко паралелки. Но пак имахме приятели от съседните класове и напрактика всеки се веселеше в неговата компания. На балът няма да говорят за пари и коли, някои кифли ще се появят и проявят Simple Smile като млади дами. Докато е редът на нетвоята музика е чудно време да си поговориш с някой /може и навън/  Изобщо аз бих отишла пък ако така го почувствам да си тръгна по-рано. Важното е да нямаш очаквани, че ще е супер, уау, или ужасно мъчение.

Въпреки хубавия бал /с приятели малко от класа, повече от съседни/ на бала след университета отидох най-сериозно с идеята да се върна рано. Така и стана - преди 10 сутринта. 12тина часа разлика грешка само Simple Smile Добре, че отидох. Едва ли не от възпитание.

# 36
  • Мнения: 5 259
Страхуваш се, защото не си се вписал в класа си и си мислиш, че ще се чувстваш не на място. Че някак ще изпъкне колко си самотен на фона на останалите, които ще се забавляват заедно.

Как ще идеш в непозната държава и ще се интегрираш там с поведение тип скатавка от трудните и неприятни неща?
Балът сам по себе си нито е толкова важен, нито е толкова голям проблем. Проблемът е по-скоро какво ще те провокира да си промениш държанието или ще продължаваш да стоиш от страни и да си казваш, че те всички други са много тъпи и затова не се разбираш с тях.

За новият живот ще ти е нужен много кураж и да зарежеш поведението в стил скатавка. Успех!

# 37
  • Мнения: X
Моят бал беше 2006г.,ходих на него,ходих на изпращането,ходих дори на Втора вечер,която беше в Пловдив за три дни.Беше страхотно,още си спомням всички емоции.Но тогава бяхме една идея по-неразюздани може би и нямаше простотии.Сега картинката е друга и повече клоня към това да не ходиш,а да си изкараш вечерта както намериш за най-хубаво Simple Smile

# 38
  • Мнения: 341
Аз лично съжалявам, че ходих на моя бал. Бях близка само с 4-5 човека, по-дръпната съм и ми беше доста скучно. Лошото беше, че бяхме на Боровец, т.е. нямаше как да си тръгна когато пожелая. На абсолвентската си вечер също не ходих- голям курс бяхме и не познавах никой почти.
Виж вече събирането на най-близката рода беше хубаво. Подаръци, снимки, въздишки от бабите.. Wink
Почерпете се с близките вкъщи и си прекарай както ти харесва нощта. Успех Simple Smile

# 39
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Страхуваш се, защото не си се вписал в класа си и си мислиш, че ще се чувстваш не на място. Че някак ще изпъкне колко си самотен на фона на останалите, които ще се забавляват заедно.

Как ще идеш в непозната държава и ще се интегрираш там с поведение тип скатавка от трудните и неприятни неща?
Балът сам по себе си нито е толкова важен, нито е толкова голям проблем. Проблемът е по-скоро какво ще те провокира да си промениш държанието или ще продължаваш да стоиш от страни и да си казваш, че те всички други са много тъпи и затова не се разбираш с тях.

За новият живот ще ти е нужен много кураж и да зарежеш поведението в стил скатавка. Успех!

Нищо против мнението, но щедрите оценки кой какъв не ти трябват в момента /на автора на темата/.
Нормално е да не се "вписваш". Има хора, които не се вписват. Те се чувстват добре в някои ситуации, не толкова в други и не се считата за длъжни да правят ненужни компромиси.

Сигурно си бил на сватби дето почти никой не си познвал, и на такива купони. Може да танцуваш и говориш и с непознати. Какво остава за съученици. Няма нужда да сте първи приятели за да се забавлявате. Само да сте културни и добронамерени. А на такива места хората обикновено са щастливи и това им се получава лесно.

# 40
  • Мнения: 36 541
По повод мнението на Юна - нищо лично, но за мен конформистите са отблъскващи.

Човек не трябва да ходи където и да било, ако не иска, само защото отчаяно се натиска да се впише Simple Smile "Искам" и "не искам" са достатъчни основания - стига да няма колебание.

# 41
  • Мнения: 5 259
Изобщо не става въпрос за конформизъм. Вариантите не са "гроздето е кисело" и конформизъм. Има огромен набор от социални умения между тези две неумели крайности.
Когато се налага да се самонавиваш, че всички останали са тъпи и нито един не става за нищо, обикновено не е това случаят. Младежите на около 18 години все още са доста пластични в личностите си и имат голям набор от потенциални качества. Дори хората, които са приятели, не харесват всичко един в друг, просто си затварят очите за някой недостатък, но обръщат по-голямо внимание на качествата, които им харесват. Иначе отношенията не биха били възможни.


Нормално е да не се "вписваш". Има хора, които не се вписват. Те се чувстват добре в някои ситуации, не толкова в други и не се считата за длъжни да правят ненужни компромиси.
Предположението ми, че момчето не се чувства добре с избора си да не се вписва, се дължи на факта, че е пуснало тема. На него никой от вариантите не му харесва достатъчно. Иначе изборът щеше да е прекалено лесен и нямаше да има нужда от тема.

# 42
  • Мнения: 36 541
Няма "гроздето е кисело" - подобна метафора би означавала, че човек иска да отиде, но казва, че не иска.
 Представи си, че не всичко отговаря на твоето въображение - може да не се самонавива, а да е искрен. Естествено - може и да не е така - това той си знае. Но никой не трябва да се насилва да прекарва време с хора, които не харесва, независимо дали е "пластичен", млад или срамежлив.
Скрит текст:
Не знам какво според теб означава конформизъм, но в действителност тази дума е най-подходящото определение за хора, които вървят по стадото и се правят, че им е готино, дори да се чувстват зле, за да не бъдат отхвърлени (от същото това стадо).

# 43
  • Мнения: 11 747
Много високи очаквания за един бал. Една вечеря и танци. Не е толкова страшно, не е неприятно, но и вечерта на живота ти не е. Според мен всеки трябва да го изживее. Няма как да не ти липсват съучениците, толкова години всеки ден сте заедно часове наред. Едно сбогуване, един празник. Как излезе тази мода с екскурзиите? Вместо бал - екскурзия, вместо сватба - екскурзия, вместо рожден ден - екскурзия - навсякъде ги лепват. Цял живот ще ходиш по екскурзии, даже ще учиш и живееш в чужбина. Много подкрепям пътуването по света, нека, колкото може повече, толкова по- добре. Обаче едното не заменя другото, различни категории преживявания са.

# 44
  • Мнения: 9 052
funakito умните кифли викаш учат английски в Белгия и не се занимават с тъпи кифли и тъпи парчета.
Права си , не дей да ходиш да се цупиш наоколо и да вкисваш пейзажа

Общи условия

Активация на акаунт